Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

To klops! Lato się skończyło, czas zacząć szkołę

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    2.09.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Gostyń. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w "Jedynce" fot. A. Fajczyk

Czy wiecie, co to jest odpisywacz zaciekły, męczennik lekcyjny, bujak pospolity, pracuś szlachetny lub przychlast samoprzylepny czy granatnik szybkostrzelny? Pewnie nie. Ale nauczyciele z gostyńskiej „jedynki” już wiedzą. Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 zostali poinformowani, jakich „egzemplarzy” uczniów mają się wystrzegać, jaki gatunek jest zagrożony, a z jakimi 10 miesięcy można przeżyć.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu pożegnali wakacje i przywitali szkołę na wesoło. Wierzą, że za kilka miesięcy „wakacje, znów będą wakacje”. Dyrektor Karol Skowronek wierzy, że po wakacyjnym wypoczynku, uczniowie z pewnością przystępują do obowiązków szkolnych z nowymi siłami, pełni energii i zapału. Za to dzieci, w przygotowanym przedstawieniu szczerze wyznały: - To klops! Lato już za nami. Nie można go zatrzymać tęsknotą ani łzami... Znów budzik - stary zrzęda - obudzi was o świcie. Tornistry i plecaki książkami wypełnicie.

Karol Skowronek u progu nowego roku szkolnego życzył uczniom i nauczycielom dużo optymizmu oraz zadowolenia z efektów pracy. - Życzę by powrót do szkoły po wakacjach przyniósł wiele twórczego zapału i pozytywnej energii - powiedział.

Poinformował społeczność szkolną, jakich nauczycieli pożegnano z końcem roku szkolnego, powitał też nowych, którzy swój nowy rok lub nową pracę rozpoczynają w gostyńskiej „jedynce”. Zwrócił się do rodziców, podkreślając, że są ważną częścią szkolnej społeczności, a ich zaangażowanie, wsparcie dla nauczycieli jest nieocenione.

- Tylko wspólna kreatywna praca nauczycieli i rodziców może wzbudzić w dzieciach naturalną radość z możliwości odkrywania świata, pozwala rozwijać ich talenty i daje im niezbędne do prawidłowego rozwoju poczucie bezpieczeństwa - mówił dyrektor.

Nauczycielom z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzył, aby każdy dzień pracy przynosił zadowolenie, a podejmowane przedsięwzięcia spełniały zakładane oczekiwania.

ZOBACZ, kto otrzymał STYPENDIUM BURMISTRZA BORKU WLKP. - TUTAJ

Uczniowie w zabawnym przedstawieniu wyjaśnili, że oprócz atlasu geograficznego, grzybów, zwierząt i roślin istnieje „Atlas uczniów”. Jest bardzo bogato ilustrowany, a poszczególne egzemplarze są dokładnie opisane. - Ta klasyfikacja ułatwi nauczycielom orientację w środowisku uczniowskim - polecali.

Przedstawili tylko niektóre „gatunki” uczniów: odpisywacz zaciekły - wyjątkowo przebiegły, sprytny. Można się na niego natknąć przed lekcjami, zaliczany do gatunków zagrożonych, bo jest ostro zwalczany przez nauczycieli, męczennik lekcyjny - typ najbardziej rozpowszechniany w starszych klasach, bujak pospolity - można go poznać po charakterystycznym sposobie siedzenia, gdyż utrzymuje równowagę na dwóch tylnych nogach krzesła, pracuś szlachetny - ulubiony typ w szkole i wiecznie zmęczony drzemacz lekcyjny, przychlast samoprzylepny - lubiany przez nauczycieli do czasu, zaś nielubiany przez uczniów z powodu niepohamowanej skłonności do podlizywania się. Bardzo trudno się takiego pozbyć.

Po występach przyszedł czas na trochę wystraszonych pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. A następnie dyrektor gostyńskiej jedynki pasował ich na uczniów. Dzieciom rozpoczynającym przygodę z nauką życzył, aby szkoła była miejscem, do którego z chęcią będą przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

- Wierzę, że każdy dzień spędzony w szkole będzie nowym czasem zdobywania wiedzy, przynoszącym nowe doświadczenia i umiejętności. Które umożliwią osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji - mówił K. Skowronek.

W nocy AUTO DACHOWAŁO W ROWIE. Gdzie? - KLIK

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!