Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

To najgorsza kontuzja dla piłkarza. Maciej potrzebuje pomocy

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    17.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Borek Wlkp. Maciej Grzemski w akcji na boiskuBorek Wlkp. Maciej Grzemski w akcji na boisku fot. arch prywatne zawodnika

Od najmłodszych lat piłka nożna to jego pasja. Jest zawodnikiem w klubie Wisła Borek Wlkp. Aktualnie potrzebuje naszej pomocy. A czasu nie ma zbyt wiele. - Obecnie jest najgorzej. Nie do zniesienia jest ten czas oczekiwania na operację - mówi Maciej Grzemski z Bruczkowa.

To utalentowany piłkarz, zawsze w ruchu, zawsze w grze. W sezonie 2018/19 jeden z najlepszych zawodników w boreckiej drużynie piłkarskiej. Latem 2019 roku ciężko pracował, trenując, aby w nadchodzących rozgrywkach pokazać się z jeszcze lepszej strony. Miał propozycję z klubu piłkarskiego z IV ligi i rozważał ją poważnie.

- Ostatecznie zostałem w „Wiśle Borek”. Chciałem pomóc chłopakom. Ale teraz na razie nie pomogę - mówi smutno.

Co się stało? Podczas ostatniego meczu sparingowego, tuż przed końcowym gwizdkiem, bez piłki i bez kontaktu z przeciwnikiem nabawił się kontuzji kolana.

- Nie chciałem wpaść bramkarza i odskoczyłem w bok. Źle stanąłem i tak się zaczęło. Wezwano karetkę pogotowia, ratownicy odwieźli mnie do szpitala powiatowego w Śremie - wspomina sierpniowy wypadek młody piłkarz.

Stres, liczne badania i konsultacje, głownie u prywatnych specjalistów. - Dowiedziałem się, że skutkiem nieszczęśliwego wypadku na boisku jest zerwane więzadło krzyżowe przednie - mówi Maciej Grzemski o ostateczniej diagnozie. Kiedy ją usłyszał już wiedział, że to najgorsza kontuzja dla piłkarza, a co dopiero dla piłkarza, rozpoczynającego karierę.

Zawsze wesoły i uśmiechnięty zawodnik, który - jak zapewniają trener i koledzy z klubu piłkarskiego - ciężko i wytrwale wykonuje zalecone ćwiczenia, teraz poczuł smutek, stres.

Na razie nie może grać, ale kontuzja pokrzyżowała Maciejowi również plany zawodowe. Jako absolwent szkoły średniej nie studiuje, a w związku z urazem, nie może podjąć pracy i pozostaje bez środków na operację, która pozwoli mu stanąć na nogi. Ale postanowił sobie, że wróci "do piłki", pójdzie do pracy. Wcześniej jednak musi przejść poważną operację, którą zaplanowano na 5 grudnia. Ma ona kosztować 9.000 zł. Maciej może chodzić, dzięki pierwszej operacji, niedługo po kontuzji. Ale najważniejsza operacja dopiero przed nim.

- Obecnie jest najgorzej. Nie do zniesienia jest ten czas oczekiwania. Miałbym robioną za darmo „na NFZ”, ale w szpitalach nie ma pieniędzy. Coraz bardziej się to przedłuża. Pod koniec września miała być rekonstrukcja więzadła. Czekałem, czekałem. Zadzwoniłem do szpitala i uzyskałem odpowiedź, że wszystkie operacje w październiku są odwołane. Próbowałem to załatwić prywatnie - u specjalistów. Udało się, termin operacji wyznaczono na początek grudnia - opowiada Maciej Grzemski.

 

Ponieważ Maciej nie ma środków na zabieg, klub „Wisła Borek” zorganizował zbiórkę środków, zakładając konto na zrzutka.pl. Maciej nie ma zamiaru rezygnować z kariery piłkarskiej. Nie odpuści. - Chcę wrócić do grania, mam 20 lat, zaczynam dopiero karierę. W tym wieku jej nie zakończę - zapewnia.

Żeby młody piłkarz mógł zrealizować swoje plany, potrzebna jest Wasza, nawet najmniejsza, pomoc finansowa i dobre słowo.

Pieniądze można wpłacać TUTAJ - https://zrzutka.pl/zz59y2.

Czasu nie pozostało wiele - niecałe 3 tygodnie. Liczymy na dobre serca Czytelników. I trzymamy kciuki za Macieja!

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Boni
8 miesięcy temu 1
Brawo Wislcy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji