Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

To najstarsza mieszkanka gminy

› Aktualności 10 miesięcy temu    9.09.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Stanisława Pawlik z Celestynowa - najstarsza mieszkanka gm. Borek Wlkp. na spotkaniu z okazji 100. urodzinStanisława Pawlik z Celestynowa - najstarsza mieszkanka gm. Borek Wlkp. na spotkaniu z okazji 100. urodzin fot. UM w Borku Wlkp.

Setne urodziny w ubiegłym tygodniu obchodziła Stanisława Pawlik, z domu Wilczyńska, najstarsza mieszkanka gminy Borek Wlkp. Urodziła się dokładnie 7 września.

Z okazji pięknego jubileuszu dzień wcześniej jubilatkę odwiedzili: burmistrz Borku Wlkp. Marek Rożek wraz z zastępcą Jolantą Chudzińską, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Dominika Walczak, przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego: Adriana Kaczmarek i Beata Hajduk. W delegacji przybyli także przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Borek Wlkp.: Jan Gogulski oraz Marian Mikołajczyk.

Specjalny list gratulacyjny przesłano również z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Premier Mateusz Morawiecki życzył pani Stanisławie wielu szczęśliwych i radosnych lat.

- Należy pani do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami. Była pani świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny – napisano w gratulacjach.
 

Listy gratulacyjne od społeczności i władz samorządowych, jak również od premiera Morawieckiego odczytali burmistrz oraz kierownik USC w Borku. Nie zabrakło również uścisków, serdecznych życzeń, kwiatów i upominków. Uroczystość urodzinowa przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

O najstarszym mieszkańcu gminy Pogorzela - TUTAJ

Stanisława Pawlik urodziła się dokładnie 7 września 1919 r. w Celestynowie. Jest córką Stanisława i Stanisławy Wilczyńskich. W 1944 r. wraz z rodziną została wywieziona do Austrii, do miejscowości St. Leonhard. Po oswobodzeniu Austrii państwo Wilczyńscy trafili do Włoch. Do domu rodzinnego pani Stanisława wróciła 14 października 1946 r. W 1952 r. wyszła za mąż za Stefana Pawlika. Doczekała się 4 dzieci: 3 synów, 1 córki, a także 2 wnucząt oraz 3 prawnucząt. W 1988 r. Stanisława Pawlik została wdową.

Jubilatce życzymy zdrowia na kolejne lata życia, szczęścia, chwil pełnych radości, miłości i wsparcia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Borkowianin
9 miesięcy temu 1
Najlepsze życzenia dla Pani Stanisławy , ale na zdjęciu to napewno nie jest Dominika Walczak
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji