Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Tonery do drukarek - zamienniki oryginałów

› Dom ponad rok temu    11.06.2019
Artykuł partnera
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Każdy użytkownik drukarki staję przed koniecznością wyboru, jakie wkłady do drukarek zastosować. Do wyboru ma oryginalne produkty oraz zamienniki.

Dlaczego rozważamy zakup zamienników?

Wiele osób decyduje się na wybór oryginalnych wkładów ze względu na przekonanie o lepszych właściwościach produktu. Tymczasem nie do końca musi to być prawda. Często oryginalne tusze tracą swoje właściwości dużo szybciej niż dzieje się to w przypadku zamienników. Wynika to z faktu, że w większości przypadków, oryginalne tonery czy tusze nie są wypełnione właściwym czynnikiem do pełna. Dzieje się tak, ponieważ producentom zależy, aby klienci, jak najczęściej wracali do zakupów. Zamienniki są zaś wypełniane do końca. Użytkowanie wysoce wydajnego zamiennika zwiększa prawdopodobieństwo zadowolenia z produktu i zakupu tego samego materiału eksploatacyjnego, gdy poprzedni zostanie zużyty. Takie zamienniki łatwo możemy znaleźć w sklepach internetowych czy innych punktach sprzedaży w sieci jak choćby na TonerPartner.pl.

Różnice w cenie

Dodatkową zaletą zamienników jest to, że mogą one być nawet o osiemdziesiąt procent tańsze od oryginałów. W tym przypadku zaś nie obowiązuje, wydawałoby się żelazna zasada, która mówi, że tańszy towar oznacza gorszą jakość. Cena oryginałów wynika wyłącznie z faktu ponoszenia przez producenta olbrzymich kosztów związanych z produkcją oraz działaniami marketingowymi i promocyjnymi. Koszty poniesione na reklamę są wliczone w cenę oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, które wymagają wymiany i trzeba je z mniejszą lub większą częstotliwością dokupować. Ta zasada nie dotyczy natomiast zamienników, które nie mają „marki”. Dzięki temu cena produktu może być tu znacznie niższa. Niskie są tutaj też nakłady, jakie trzeba ponieść na promocje oraz dystrybucje.

Kilka słów o jakości

Czy jednak zamienniki dają nam gwarancje uzyskania wydruku tej samej jakości? Oczywiście tak. Być może charakter wkładu ma znaczenia przy bardzo wyspecjalizowanych wydrukach, jednak w dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach przypadków użytkownik nie jest w stanie powiedzieć czy przy danym wydruku wykorzystano wkłady do drukarek oryginalne, czy też zamienne. Zupełnie nieuzasadniona jest też obawa przed wykorzystywaniem zamienników w drukarkach, które są jeszcze na gwarancji. Przede wszystkim stosowanie zamienników w żaden sposób nie wpływa na ich działanie. Dodatkowo większość producentów drukarek dopuszcza używanie zastępczych materiałów eksploatacyjnych i fakt ten nie ma żadnego wpływu na naprawę drukarki na gwarancji.

Jak wybrać najlepszy zamiennik?

Na rynku znajdziemy dziś bardzo wiele zamienników pochodzących od różnych producentów. Dostępna na rynku oferta zamienników tuszy i tonerów jest bardzo szeroka, zarówno pod względem jakości, jak i cen oferowanych produktów. Dlatego przed wyborem konkretnego akcesorium warto zrobić dobre rozeznanie. Najkorzystniej jest odwiedzać te sklepy, które oferują nam największy wybór materiałów i zamienników. Dzięki temu wiemy, że produkt otrzymamy niejako od ręki, a w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów, sprzedawca wymieni nam go na nowy.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Norbert
8 miesięcy temu 2
Zamienniki tak ale tylko te sprawdzone, które są bezpieczne dla sprzętu ani nie mają wpływu na gorszą jakość przy wydruku. Jeśli szukacie jakiś dobrych zamienników to sprawdzcie asarto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kamil_09
10 miesięcy temu 1
Przy podejmowaniu decyzji o zakupie zamiennika tuszu warto trzymać się sprawdzonych firm np asarto - zamienniki bardzo dobrej jakości, jak oryginały. Na pewno nie warto kupować tuszy nienzanych, najtańszych bo łatwo o awarię sprzętu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji