Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Tony zbóż trafiły do potrzebujących

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    17.09.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
50 ton zboża łącznie przekazali mieszkańcy gminy Pępowo samorządom w województwie opolskim. Początkowo pępowski magistrat zamierzał przekazać zebrane dary gminie Cisek.

Tam 10 września pracownicy firmy Mir-Zen przewieźli 30 ton ziarna. Okazało się jednak, że zebrany towar w całości nie zmieści się w transporcie. - Pozostało prawie 5 ton, dlatego postanowiliśmy, że będziemy próbować ubierać do kolejnej zbiórki dla innej gminy - tłumaczy Urszula Wabińska, sekretarz gminy. Wybrano kolejny samorząd, dotknięty powodzią. - Do Bierawy dotarło w ubiegłym tygodniu 20 ton zboża. Uważam, że nasi mieszkańcy poważnie potraktowali ten temat i hojnie podzielili się z potrzebującymi. Odpowiedzieli bardzo pozytywnie na apel wójta - wyjaśnia sekretarz Wabińska. W zbiórkę zaangażowały się szkoły w Pępowie i Skoraszewicach. Pozyskały pieniądze, za które kupiły zboże. Przedsięwzięcie wspomogły również Stadnina Koni Pępowo oraz Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Skoraszewicach. (doti)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!