Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Trzeba uratować komisarza. Kto rozszyfrował kod?

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    14.05.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 3 / 33%
A A A
Mikołaj Jackowiak w roli rannego komisarza - to było jak wisienka na torcieMikołaj Jackowiak w roli rannego komisarza - to było jak wisienka na torcie fot. A. Fajczyk

Po co takie programy w telewizji, jak „Agent Gwiazdy” czy „Azja Express”, skoro mamy na miejscu Gostyńską Grę Miejską? Dziewiąta edycja już za nami. W tym roku wygrała ekipa pod nazwą „Ludzie rezonansu”.

W tym roku organizatorzy chcieli uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i dlatego gra miejska nawiązywała do walk o niepodległość i wydarzeń historycznych z 1920 r. - Wielka Wojna zakończyła się, ale dla nas, Polaków, wojna trwa dalej. Nasze granice nie są stałe: trwa wcielanie Wielkopolski, na południu i północy czekamy na plebiscyty, a wschód jest krwawą linią frontu. To okazja dla bolszewickich agitatorów i szpiegów, którzy chcą połączyć krwawym, komunistycznym mostem rewolucyjny Berlin z czerwoną Moskwą.

Musicie temu zapobiec! - zachęcali twórcy do rozwiązywania kryminalnych zagadek, związanych z bolszewikami, czekistami i tajnymi agentami. Pod koniec marca wystartował I internetowy etap gry. Należało uważnie czytać umieszczane na portalu historie, które wprowadzały w atmosferę zbliżającej się zabawy. Dzięki temu zgłoszone grupy zapoznawały się z fabułą gry, wątkiem historycznym, a jednocześnie rozwiązywały pierwsze zagadki. Na tej podstawie wybrano 10 najlepszych drużyn, które zakwalifikowały się do etapu ulicznego. W sobotę (12.05) odbył się finał w plenerze. Ulice Gostynia zamieniły się w planszę gry miejskiej. Uczestnicy wyruszyli spod gostyńskiego muzeum. Trzeba było pomóc komisarzowi Rybskiemu rozwiązać zagadkę śmierci tajemniczego przyjezdnego. - Ojczyzna w niebezpieczeństwie. Bolszewicy przygotowują się do marszu na Zachód, a sprawa najwyższej wagi leży w waszych rękach. Jest tak tajemnicza, że jeszcze przez najbliższych kilkadziesiąt lat nikt nie dowie się o waszej roli (...) - powiedział Grzegorz Skorupski, organizator. - Powodzenia! I pokonajcie bolszewików, aby ta „zaraza czerwona” nas nie zalała - krzyknął na zachętę, a zespoły ruszyły do miasta ze wskazówkami w rękach.

Jak obchodzono powiatowe Dni Strażaka w Pępowie?

Na ich podstawie w ciągu 180 minut należało odnaleźć 7 w mieście siedmu agentów, którzy opowiadali im różne historie i podawali liczby. One były ważne do rozszyfrowania tajemniczego kodu. Głównym zadaniem było odnalezienie komisarza Rybskiego, który leżał nieprzytomny, nafaszerowany narkotykami w mieszkaniu. Trzeba go ratować, ale wejście było zamknięte na kłódkę. Kto nie znał kodu, nie wszedł. Ta historia nawiązywała do wydarzeń z okresu bitwy pod Warszawą. - Dlatego wydarzył się „cud nad Wisłą”, że Polacy rozszyfrowali kod bolszewicki Rewolucja. To była sprawa większej wagi niż Enigma, dlatego została utajniona, nawet w okresie międzywojennym o tym nie mówiono - wyjaśnił Grzegorz Skorupski. Najlepsi - grupa pn. Ludzie rezonansu - otrzymali voucher na 2000 zł.

Tutaj o Ukraincu, który pędził przez Podrzecze

Wyniki Gostyńskiej Gry Miejskiej 2018 I miejsce Ludzie rezonansu, II - Extra 4, III - MAK, IV - EKA Specjalnie wyróżnienie otrzymała drużyna Sułtanat Brunei - najlepsza w internetowej części.

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ BN
  ponad rok temu ocena: 50%  2
  Było super!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ utrest
  ponad rok temu ocena: 33%  1
  kod da vinci
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji