Trzy punkty łatwo Koronie nie przyszły

Trzy punkty łatwo Koronie nie przyszły - Zdjęcie główne

W pierwszym meczu sezonu 2020/2021 Korona Piaski zainkasowała trzy punkty. Na własnym boisku jeden z faworytów piątej ligi pokonał Przemysława Poznań 3 : 2. - Ten mecz pokazał, że liga będzie wymagająca. Nie było nam dzisiaj łatwo. Młodzi zawodnicy z Poznania dobrze zaprezentowali się w tym spotkaniu. Dobrze przesuwali, wracali do obrony. Wiedzieli, co mają robić na boisku - powiedział trener Korony Piaski Michał Roszak.

Choć w weekend rozgrywana była już druga kolejka o mistrzostwo piątej ligi Korona w sobotę rozegrała pierwsze spotkanie w sezonie. Przypomnijmy, że mecz pierwszej kolejki z Rawią Rawicz został przełożony na 19. sierpnia. W sobotnie popołudnie kibice w Piaskach zobaczyli pięć goli. Pierwszego z nich zdobyli goście w 26. minucie. Gospodarze w pierwszej części spotkania mieli kilka okazji bramkowych, jednak wykorzystali tylko jedną. W 45. minucie pierwszą bramkę dla Korony w oficjalnym meczu zdobył Piotr Sarbinowski. W 85. minucie zespół Michała Roszaka prowadził 3 : 1. Drugie trafienie zaliczył Piotr Sarbinowski, a rzut karny wykorzystał Jakub Rerak. Młody zespół z Poznania zdołał jeszcze 87. minucie uzyskać bramkę kontaktową i dążył do remisu. Ambitnym gościom w Piskach niespodzianki nie udało się jednak sprawić. - Kibice byli świadkami ciekawego pojedynku. Mimo niesprzyjjaących warunków mecz toczył się w szybkim tempie. Już w pierwszej połowie mogliśmy wyjść na kilkubramkowe prowadzenie. W przekroju całego spotkania byliśmy zespołem lepszym. Po składnych akcjach wypracowaliśmy sobie kilka sytuacji bramkowych. Przytrafiały nam się jednak błędy indywidualne, które przeciwnik starał się wykorzystać. Mecz pokazał, że liga nie będzie łatwa i w każdym pojedynku będzie zostawić dużo zdrowia na boisku - podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

Korona Piaski - Przemysław Poznań 3 : 2 (1 : 1)
0 : 1 - (26')
1 : 1 - Piotr Sarbinowski (45')
2 : 1 - Jakub Rerak - z rzutu karnego (71')
3 : 1 - Piotr Sarbinowski (85')
3 : 2 - (87')
Korona: Michałowicz - Tamaszewski, Cubal, Gendera, Frąckowiak (80' Wojtyczka), H. Szymczak (89' T. Szymczak), Rerak, Smoła (89' P. Skrzypczak), Fabich (55' Derwich), Nowak, Sarbinowski