Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Trzy uniwersytety wspólnie zainaugurowały rok

› Kultura i Rozrywka 7 miesięcy temu    16.10.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Spotkanie było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Stowarzyszenie „DZIECKO” – Ośrodek „Działaj Lokalnie” programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.Spotkanie było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Stowarzyszenie „DZIECKO” – Ośrodek „Działaj Lokalnie” programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. fot. PCPR Gostyń

Dwieście osób uczestniczyło w uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego w powiecie gostyńskim, która odbyła się w pierwszym tygodniu października. Trzy Uniwersytety Trzeciego Wieku: w Pępowie, w Gostyniu i w Krobi zorganizowały wspólne rozpoczęcie roku.

 

Uroczystość w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie poprowadziło troje prezesów uniwersytetów: pępowskiego – Dorota Hudzińska, krobskiego – Domicela Skrzypalik i gostyńskiego – Zbigniew Kosiński. Wykład inauguracyjny „Warto być szczęśliwym” wygłosiła dr Jadwiga Kwiek – psycholog i psychoterapeuta. Wykładowczyni wyjaśniała, jak to zrobić, by być szczęśliwym. Wykładowczyni przedstawiła też kilka teorii szczęścia.

– Mimo różnorodności teorii, mitów można podać kilka rad i wskazówek odpowiadających na pytanie: jak być szczęśliwym? Należy mieć przyjaciół. Nie chcieć zbyt wiele, wyzwolić się z kultu młodości, cieszyć się pięknem. Nie dbać o sławę. Wyzbyć się pożądliwości. Nie mieć pretensji do świata. Mierzyć siebie swoją własną miarą. (...) Z zasady ufać ludziom. Nie skarżyć się na życie. Unikać rygoryzmu i fundamentalizmu. A nade wszystko pamiętać, że wbrew potocznym mniemaniom to nie młodość jest okresem najbardziej szczęśliwym. Często najszczęśliwsi są najstarsi. Pod warunkiem, że zobaczą, jak wiele jeszcze mogą, a jak niewiele muszą. Jak bardzo są panami własnej woli. Będąc w większości przypadków, wolni od bieżącej gorączki związanej z zabezpieczeniem codziennego bytu, możemy wreszcie być sobą. Żyć według własnych reguł - mówiła, podsumowując prawie dwugodzinny wykład.

Po wykładzie uhonorowano upominkami i kwiatami najstarszych wiekiem studentów z poszczególnych uniwersytetów i obejrzano spektakl kabaretowy, nawiązujący stylistyką i tekstami do Kabaretu Starszych Panów. Grupa teatralna działająca przy GOK-u w Pępowie przygotowała pod kierunkiem Mirosławy Bigaj występ Kabaretu Młodych i Nieco Mniej Młodszych Pań.

Czytaj także: W nocy ukradli sprzed domu mercedesa.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!