Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Trzynaście punktów kontrolnych, ponad trzydziestu ukaranych kierowców

› Z policji ponad rok temu    12.07.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Powiat gostyński. 9 lipca 13 policjantów z gostyńskiej Powiat gostyński. 9 lipca 13 policjantów z gostyńskiej "drogówki" brało udział w działaniach pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” fot. fotolia.com

Ponad 40 skontrolowanych i ponad 30 ukaranych kierowców, którzy jechali zbyt szybko - to bilans akcji pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, która została przeprowadzona na drogach powiatu gostyńskiego. Jak informuje asp. Jakub Tomczak z wydziału ruchu drogowego w KPP w Gostyniu - kierowcy jeździli „w granicach rozsądku”. - W obszarze zabudowanym nikt nie przekroczył prędkości 90 kilometrów na godzinę - zaznaczył policjant.

O pożarze w Tworzymirkach - KLIK

Akcja miała wymiar ogólnopolski. Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że policyjne kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie. Patrole ustawione są „kaskadowo”, czyli w różnych miejscach po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Celem funkcjonariuszy jest kontrolowanie i egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości na szosach krajowych i wojewódzkich, które tworzą główne ciągi komunikacyjne kraju.

TRAGICZNY finał poszukiwań mieszkańca Piasków - KLIK

We wtorek, 9 lipca policjanci wydziału ruchu drogowego KPP w Gostyniu, od godz. 6.00 do 22.00 stali w wyznaczonych punktach - w ciągu drogi wojewódzkiej 434 oraz krajowej „dwunastki”. Wyznaczono w sumie 13 punktów statystycznego pomiaru prędkości. Pod nadzorem 8 policjantów znalazły się główne ciągi drogi wojewódzkiej 434(Gostyń ul. Poznańska, Krobia ul. Powstańców Wlkp. oraz w Kuczynie) i krajowej dwunastki (Gostyń ul. Leszczyńska, Piaski ul. Warszawska oraz obwodnica Borku).

- Miejsca wybieraliśmy analizując stan bezpieczeństwa, tam dochodzi do największej ilości zdarzeń. Były to też punkty, gdzie możliwe było wykonanie tak zwanej kaskady - wyjaśnił asp. Jakub Tomczak z KPP w Gostyniu.

Podczas akcji gostyńscy policjanci skontrolowali 43 pojazdy. Z tego 33 kierowców popełniło wykroczenia odnośnie przekroczenia prędkości. Pozostałe kontrole dotyczyły podróżowania w zapiętych pasach bezpieczeństwa, włączonych świateł czy stanu technicznego pojazdów. Policja nie wystawiała wysokich mandatów - one wahały się od 100 do 300 zł. Żaden z kontrolowanych kierowców nie stracił też prawa jazdy, gdyż jeździli rozumnie.

- Nie zanotowaliśmy żadnych spektakularnych przekroczeń prędkości. Jazda z szybkością ponad normę, wahała się w granicach 20-30 kilometrów na godzinę. Kierowcy jeździli z prędkością 70-80 km/h. W obszarze zabudowanych nikt nie jechał powyżej 90 kilometrów na godzinę - powiedział asp. Jakub Tomczak.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marzena
12 miesięcy temu 6
W. Drzęczewie pierwszym mogli by tak akcję zrobić !a nie przyjadą ustawia się na 5 minut i labamba.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szkoda mówić
ponad rok temu 5
Czy radiowóz nie powinien być widoczny przy takich pomiarach i wogole kontrolach drogowych, a nie schowany za płotem czy krzakami?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dario
ponad rok temu ocena: 100%  4
Stali w takich miejscach że nie było ich widać. A na wioskach kierowcy robią co chcą... Smigają jak perszingi....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaś
ponad rok temu ocena: 100%  3
Najgłupsza wypowiedź miesiąca a może i roku "kierowcy jeździli „w granicach rozsądku”. - W obszarze zabudowanym nikt nie przekroczył prędkości 90 kilometrów na godzinę - zaznaczył policjant." nic dodać nic ująć!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kibic
ponad rok temu 2
Jeśli panowie policjanci mierzą prędkość tak jak na zdjęciu, to mogą go sobie włożyć...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
ponad rok temu ocena: 50%  1
W końcu jakaś dobra akcja. Ale coś małe te prędkości.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji