Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Tuż po święceniach będą służyli u nas na pierwszej parafii

› Społeczeństwo› Religia miesiąc temu    24.05.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Powiat gostyński. Z 9 neoprezbiterów 2 trafi na posługę wikariuszowską do powiatu gostyńskiego: w parafii w Krobi i PoniecuPowiat gostyński. Z 9 neoprezbiterów 2 trafi na posługę wikariuszowską do powiatu gostyńskiego: w parafii w Krobi i Poniecu fot. archpoznan.pl - Archidiecezja Poznańska

W katedrze poznańskiej odbyły się święcenia kapłańskie. Niedługo potem arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał neoprezbiterom dekrety kierujące ich na pierwszą parafię wikariuszowską. Z dziewięciu neoprezbiterów a.d. 2020 (duchownych tuż po przyjęciu święceń kapłańskich) w archidiecezji poznańskiej, dwóch trafi do powiatu gostyńskiego. 

Msza św. połączona z obrzędem udzielenia święceń prezbiteratu odbyła się w katedrze poznańskiej w sobotę, 23 maja, o godz. 10. Ze względu na obostrzenia sanitarne w katedrze obecni byli tylko najbliżsi święconych kapłanów.

- Zadania duszpasterskie kapłana ilustruje najprościej biblijny obraz Dobrego Pasterza. Gdy Pismo Święte mówi o pasterzu z krwi i kości, wskazuje na kogoś, kto bierze odpowiedzialność za określoną grupę wiernych, jest opiekunem, przewodnikiem, wychowawcą i obrońcą powierzonych mu ludzi – mówił abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreślił, że pasterska posługa apostołów i prezbiterów powinna sprawdzać się nie tylko w sytuacji zwyczajnej, ale przede wszystkim w sytuacjach nadzwyczajnych, gdy szukają owiec, które zagubiły się, zostały okaleczone lub się rozproszyły.

- Prezbiterzy są powołani do przedłużania obecności Chrystusa, jedynego i Najwyższego Pasterza, poprzez naśladowanie Jego stylu życia i ukazywanie Go w sposób przejrzysty powierzonej im owczarni – mówił abp Gądecki.

Przypomniał, że wśród przymiotów życia kapłańskiego, wraz z cechami dotyczącymi wiary i życia duchowego, św. Paweł apostoł wymienia typowo ludzkie cechy – gościnność, trzeźwość, cierpliwość, łagodność, wiarygodność i dobroć serca.

 Niedługo po święceniach arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał neoprezbiterom dekrety kierujące ich na pierwszą parafię wikariuszowską.
Posługę będą zaczynać od 1 lipca.


Ks. mgr Damian Koper z parafii Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu został mianowany przez arcybiskupa wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Poniecu.Z kolei ks. mgr Patryk Wendeker z parafii Nawrócenia św. Pawła w Poznaniu, otrzymał od arcybiskupa dekret, kierujący na wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Krobi.

źródło: Archidiecezja Poznańska; fot. archpoznan.pl Archidiecezja Poznańska

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!