Tylko dwa remisy

Tylko dwa remisy - Zdjęcie główne

Podobnie jak przed tygodniem zespołom z powiatu gostyńskiego nie udało się odnieść zwycięstwa. Wisła Borek Wielkopolski i Sokół Chwałkowo zakończyły swoje pojedynki remisami, natomiast czwarty raz z rzędu Zjednoczeni nie zdobyli punktów.

W ostatnim meczu rundy jesiennej Wisła Borek Wielkopolski udała się do Klęki. Drużyna Tomasza Gawrońskiego zdobyła jeden punkt. Choć na pewno oczekiwania w meczu z przedostatnim zespołem piątej grupy piątej ligi były większe to kibice powinni docenić remis, bo to gospodarze od 13. minuty prowadzili w tym spotkaniu. W 78. minucie do remisu doprowadził najskuteczniejszy zawodnik Wisły Borek Wielkopolski w rundzie jesiennej Hubert Wyrzykiewicz.

Także z jednym punktem z wyjazdu wrócił Sokół Chwałkowo. Podobnie jak w meczu Wisły to gospodarze pierwsi zdobyli gola. W 41. minucie Korona Wilkowice objęła prowadzenie z rzutu karnego. Bramka na 1 : 1 również padła z jedenastu metrów. W 45. minucie rzut karny wykorzystał Michał Naskręt. W miniony weekend została rozegrana ostatnia kolejka w klasie okręgowej, jednak piłkarze Sokoła na przerwę w rozgrywkach muszą jeszcze poczekać. Zespół Sławomira Gintowta ma do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania.

W najbliższy weekend ligowe zaległości odrabiać będą też piłkarze Zjednoczonych Pudliszki. Dla drużyny Dariusza Olejniczaka będzie to ostatnia szansa na wygranie pojedynku w rundzie jesiennej, bo w miniona sobotę Zjednoczeni znów zakończyli mecz bez punktu i gola. Ostatni zespół piątej grupy klasy okręgowej uległ Sparcie Miejska Górka 0 : 4.

Zjednoczeni Pudliszki – Sparta Miejska Górka 0 : 4 (0 : 3)
0 : 1 – (3’)
0 : 2 – (12’)
0 : 3 – (22’)
0 : 4 – (85’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Płoszajczak (46’ Sobierajski), Kołcz, Głoskiewicz, Dudka (46’ Gościański), Józefiak, Pajkert, P. Bzdęga, Fornalik, J. Pazoła (87’ Olejniczak), Perdon

Korona Wilkowice – Sokół Chwałkowo 1 : 1 (1 : 1)
1 : 0 – z rzutu karnego (41’)
1 : 1 – Michał Naskręt – z rzutu karnego (45’)
Sokół: Cebulski – Henzel (66’ Bartkowiak), Mikołajczak, Chudy, Nowak, Rejek, M. Kmiecik, D. Naskręt, A. Naskręt, M. Naskręt, Kłakulak (66’ Wawrzyniak)

Phytopharm Klęka – Wisła Borek Wlkp. 1 : 1 (1 : 0)
1 : 0 - Eryk Kowalski (13’)
1 : 1 - Hubert Wyrzykiewicz (78’)
Wisła: Wendzonka - Błaszczyk (57' Walkowiak), Juskowiak, Sz. Andrzejczak, P. Gościniak, Kędziora, M. Grzemski, Wyrzykiewicz, Andrzejewski, Konieczny, Kaźmierczak (68' Gawroński)