Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Ukarani za lenistwo i głupotę

› Aktualności ponad rok temu    12.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Śmieci ze sklepów mieszczących się na gostyńskim deptaku trafiały do okolicznych Gostyń. Śmieci ze sklepów mieszczących się na gostyńskim deptaku trafiały do okolicznych "miejskich" koszy fot. arch. portalu gostynska.pl

Pracownicy sklepów mieszczących się na gostyńskim deptaku podrzucali do okolicznych "miejskich" koszy odpady, mimo że mieli własne kubły na śmieci. Zostali przyłapani i ukarani.

- Nareszcie - komentują mieszkańcy Gostynia, którzy niejednokrotnie widzieli, jak to wyglądało. - Można to było zauważyć najczęściej w soboty, kiedy zbliżała się godzina 13., czyli czas zamykania sklepów. Wtedy pracownicy sklepów upychali do miejskich koszy różne śmieci. Te mandaty im się należały - opowiada jeden z mieszkańców.

Do gostyńskiej straży miejskiej sprawę zgłosił pracownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu. Podczas sprzątania deptaku i opróżniania miejskich koszy, na ulicy 1 Maja, znalazł w nich odpady pochodzące z okolicznych sklepów.

- Tam były „wuzetki”, listy przewozowe na dany sklep, paragony. Tego typu śmieci, nie żadne bytowe. Podczas porządków na zakończenie pracy, sprzedawcy wrzucili je do reklamówek. I zamiast wynieść je do kubła, oddalonego o 50 metrów od sklepu, woleli iść 5 metrów do kosza miejskiego i tam wyrzucić - mówi Henryk Wolniewicz, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Gostyniu.

Po otrzymaniu zgłoszenia, strażnicy miejscy podjęli interwencję. Na miejscu ustalili, że właściciele sklepów posiadali pojemniki na odpady, jednak pracownicy po zakończeniu pracy śmieci wyrzucali do okolicznych koszy.

Kto i dlaczego wycofał zioła firmy "Kawon" z obrotu? Co na to prezes? - CZYTAJ TUTAJ

- Tłumaczyli, że im się nie chciało iść tak daleko. To trochę „nygusostwo” i głupota - dodaje zastępca komendanta SM. Pracownicy 3 sklepów naruszali ustawę o Utrzymaniu czystości i porządku na terenie miasta i gminy. W związku z tym zostali ukarani mandatami karnymi kredytowymi.

Siłaczka - 16-letnia Adrianna Borowczyk z klub Sportatut Krobia otrzymała powołanie na Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym w Pilźnie. Czym sobie zasłużyła?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!