Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Umiar w życiu, to recepta na długowieczność

› Społeczeństwo ponad rok temu    12.01.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
101 lat świętuje dziś Antoni Mostowy z Gostynia101 lat świętuje dziś Antoni Mostowy z Gostynia fot. arch. rodzinne jubilata

101. urodziny świętuje dziś Antoni Mostowy z Gostynia. Życzenia zdrowia, pogody ducha i radosnych kolejnych lat życia, wczoraj (11.01) złożyli jubilatowi Grzegorz Skorupski - zastępca burmistrza Gostynia i Mikołaj Jackowiak - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu.

Antoni Mostowy urodził się 12 stycznia 1918 roku w Bodzewku. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, ale swojego ojca nie poznał, gdyż ten zginął, walcząc w I wojnie światowej. Jubilat w Bodzewku spędził większość swojego życia. Pracował w majątku rolnym, także w trakcie II wojny światowej. Po wojnie majątek został przekształcony w PGR, w którym pan Antoni pracował do roku 1978, kiedy przeszedł na emeryturę. W 1946 roku pan Antoni ożenił się z Joanną Słomińską, z którą szczęśliwie przeżył 67 lat. Wychowali wspólnie 4 dzieci – 3 córki i 1 syna, doczekali się 8 wnuków i 8 prawnuków. W 1993 roku rodzina przeprowadziła się do Gostynia.

W 2014 roku, w wieku 94 lat, zmarła żona jubilata. Jak zapewniają najbliżsi pana Antoniego, receptą na długowieczność jest umiar w życiu. Pan Antoni jest w dobrej, jak na 101. latka, kondycji. Rzadko dopadają go jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne. Sam pan Antoni podkreśla, że nigdy nie palił papierosów.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Hanna
ponad rok temu 1
Zdrowia życzę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji