Ustrzelili "oczko"

Ustrzelili "oczko" - Zdjęcie główne

Dwadzieśćia jeden goli padło w meczu Jurand Koziegłowy - Futsal Gostyń. Skuteczniejsi w wymianie ciosów byli futsaliści Mateusza Matysiaka, którzy wygrali 12 : 9.

Po piąte zwycięstwo w sezonie udał się wicelider drugiej ligi na mecz z Jurandem Koziegłowy. W spotkaniach rozgrywanych w Czerwonaku pada w bieżącym sezonie wiele bramek i tym razem też tak było. Przez trzydzieści minut trudno było wskazać drużynę, która zdobędzie trzy punkty. Po pierwszej połowie Futsal Gostyń prowadził 6 : 5. Goście w 27. minucie wypracowali sobie trzy bramki przewagi i wydawało się, że w tym momencie uda im się "złamać" przeciwnika. Nic z tego. W dwie minuty zawodnicy Juranda zdobyli trzy gole i mecz zaczynał się od nowa. Ostatnie dziesięć minut należało już do drużyny Mateusza Matysiaka. Wicelider drugiej ligi strzelił trzy bramki i zainkasował komplet punktów. - W małej hali Juranda nie da się grać prawdziwego futsalu. Trudno o rozgrywanie wytrenowanych schematów. Tu się idzie na wymianę. Pada wiele goli i tak było w naszym meczu. Dużo było sytuacji bramkowych, ale wiele z nich nie wykorzystaliśmy. Spodziewaliśmy się zaciętego spotkania. Nie było łatwo dowieźć wygranej. Przed nami mecz z Koninem. Gramy u siebie i liczymy na wygraną - powiedział Mateusz Matysiak.

W najbliższą niedzielę Futsal Gostyń będzie podejmował KKF Automobile Torino Konin. Stawką tego pojedynku będzie drugie miejsce po pierwszej rundzie sezonu 2020/2021.

Jurand Koziegłowy – Futsal Gostyń 9 : 12 (5 : 6)
0 : 1 - Robert Przewoźny (1')
1 : 1 - Marcin Szafczyk (2')
1 : 2 - Tomasz Nojman (3')
2 : 2 - Krystian Antczak (6')
2 : 3 - Tomasz Majchrzak (8')
3 : 3 - Przemysław Czajka - samobójcza (11')
3 : 4 - Robert Przewoźny (11')