Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Uszkodził kilka samochodów. Nie poczuwa się do winy

› Z policji ponad rok temu    17.09.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. gostynska.pl

Podczas nietypowego zdarzenia drogowego w Pępowie uszkodzonych zostało kilka pojazdów. Akcja miała miejsce 16 września, o godz. 7.00 przy ul. St. Nadstawek. Kierujący samochodem osobowym volkswagen golf, podczas nieprawidłowej zmiany pasa ruchu drogowego doprowadził do zderzenia bocznego z kierowcą „osobówki” marki Opel Meriva.

- W konsekwencji opel przemieścił się i uderzył w prawidłowo zaparkowane pojazdy: renault megane i renault laguna. Pojazdy zostały uszkodzone - informuje asp. Adrian Polerowicz, naczelnik wydziału ruchu drogowego w KPP w Gostyniu.

O pożarze w Grodzisku (gm. Poniec) - TUTAJ

Prowadzący volkswagena zmieniał pas ruchu, gdyż chciał zaparkować pośród innych pojazdów i zaczął wykonywać manewr wjechania w miejsce postojowe. - Zadawał się, jakby ciężarowym skręcał - mówili świadkowie. Dojechał maksymalnie do lewej krawędzi jezdni czym zmylił kierowcę opla, który jechał za nim. Wyglądało to, jakby chciał skręcić w lewo, a nie wjechać na miejsce parkingowe.

- Jadący za volkswagenem kierowca opla był przekonany, że skręci, więc kontynuował jazdę swoim pasem. W ostatniej chwili, kiedy znalazł się obok mężczyzny próbującego wjechać w miejsce parkingowe, skręcił, co spowodowało, że wpadł w dwa pojazdy - tłumaczy asp. Polerowicz.
 

Pracujący na miejscu zdarzenia gostyńscy policjanci, po wysłuchaniu kierowcy i świadków rozstrzygnęli sytuację i postanowili wręczyć mandat sprawcy, którym był 23-letni mieszkaniec gm. Pępowo.

- Kierowca, który wykonał nieprawidłowy manewr, nie poczuwał się do winy, nie mógł zrozumieć swojej winy i skorzystał z prawa do odmowy mandatu. W związku z tym został przeciwko niemu skierowany wniosek o ukaranie do Sadu Rejonowego w Gostyniu - powiedział naczelnik wydz. ruchu drogowego w KPP w Gostyniu.

Poszukiwany Tomasz KUNA - ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bzyk
ponad rok temu 2
Ja tu widzę współwinę. To że kierowca golf nie umie jeździć to jedno, ale kierowca za nim nie zachował odpowiedniej odległości!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kibic
ponad rok temu ocena: 100%  1
„manewr wjechania w miejsce postojowe.” - nie łatwiej napisać manewr parkowania?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji