Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Uszkodzony gazociąg. Ewakuowano 15 osób

› Aktualności 8 miesięcy temu    2.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Bodzewo. Uszkodzony rurociągBodzewo. Uszkodzony rurociąg fot. A. Fajczyk

Wyciek gazu ziemnego z uszkodzonego rurociągu był powodem ewakuacji 15 osób z dwóch budynków jednorodzinnych w Bodzewie. Jedna z firm budowlanych prowadziła w pobliżu posesji prace ziemne. Wtedy koparka naruszyła rurociąg, którym przepływa gaz średniego ciśnienia.

Dziś o godz. 12.51 dyspozytor na stanowisku kierowania w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu został zaalarmowany o przerwaniu gazociągu średniego ciśnienia w Bodzewie (gm. Piaski). Z treści wynikało, że ekipa budowlana przerwała przyłącze rury gazowej. Na miejsce skierowano zastępy JRG z Gostynia, a także druhów z OSP z Bodzewa.

Po dojeździe strażaków do Bodzewa sytuacja okazała się groźna. Rura z gazem średniego ciśnienia, jaki został doprowadzony do wioski, została uszkodzona przez koparkę, którą wykorzystywała ekipa remontowa do prac związanych z zakładaniem instalacji elektrycznej.

- Działania strażaków polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji mieszkańców z dwóch budynków mieszkalnych, położonych najbliżej - powiedział kpt. Marcin Nyczka, oficer prasowy KP PSP Gostyń. - W sumie ewakuowaliśmy na czas prowadzonych działań 15 osób. Rozwinęliśmy też dwie nawodnione linie gaśnicze, aby zabezpieczyć miejsce uszkodzenia gazociągu w przypadku, gdyby wybuchł pożar podczas usuwania awarii - dodał oficer prasowy KP PSP.

 

W takiej sytuacji zapobieganiem wycieku gazu bezpiecznie mogli zająć się pracownicy pogotowia gazowego. Założyli na uszkodzoną rurę opaski zaciskowe.

- W ten sposób, w dość szybkim czasie udało im się zlikwidować wyciek gazu - podkreślił kpt. Marcin Nyczka. Po kilkudziesięciu minutach sytuację udało się opanować, strażacy mogli zakończyć działania. Na miejscu pozostała jeszcze ekipa pogotowia gazowego.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ GS
  8 miesięcy temu 1
  Szkoda że nie kopała firma od kanalizacji. Oni na pewno nie popełniłby takiej gafy hehe
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji