Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Utrudnione połączenie z Krotoszynem

› Społeczeństwo ponad rok temu    30.01.2015
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Twardowska

O problemach mieszkańców gminy Pogorzela, korzystających z usług Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej, pisaliśmy już na początku miesiąca, kiedy to zapadła decyzja o likwidacji porannego kursu do Krotoszyna. PKS Ostrów Wielkopolski zgodził się wtedy na pozostawienie linii do końca stycznia. - Odroczono likwidację jedynej, ostatniej już linii Pogorzela – Krotoszyn. Z pisma wynika, iż w tej chwili mają 1,90 zł przychodu, a 3,48 zł kosztuje ich kilometr przejazdu. Takie koszty pokazują, że jeśli nic się nie zmieni, to prawdopodobnie linia będzie zamknięta – mówił na III Sesji Rady Miejskiej burmistrz Piotr Curyk. Przypomnijmy, iż z kursu korzystają głównie dzieci, dojeżdżające do szkół na terenie Krotoszyna oraz młodzież. Włodarz rozmawiał w tej sprawie z władzami Kobylina oraz Krotoszyna.

Okazuje się, że cały czas prowadzone są rozmowy z PKS Leszno oraz MZK Krotoszyn. Najlepszym pomysłem okazuje się utworzenie połączenia z przesiadką w Kuklinowie. Przewoźnik z Ostrowa Wielkopolskiego (który likwiduje linię Pogorzela – Krotoszyn), obiecał przedłużyć kurs do lutego. Więcej czytaj w bieżącym wydaniu "Życia"!

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!