Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

UWAGA! Inkasent spółki Enea prosi o pomoc klientów

› Społeczeństwo 3 miesiące temu    18.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 1 / 0%
A A A
Licznik energii elektrycznejLicznik energii elektrycznej fot. fotomontaż Z. Pacanowski

Enea, jako sprzedawca energii elektrycznej w Polsce, dba o bezpieczeństwo i zdrowie swoich klientów a także pracowników. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia chorobą COVID-19 podjęła decyzję o tymczasowym zamknięciu Biur Obsługi Klienta. Zostały one zamknięte od 13 marca.

Inkasenci przestrzegają wytycznych, i aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, proszą w tym celu o współpracę klientów. W powiecie gostyńskim odczyt liczników energii elektrycznej utrudniło wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. Do obsługi inkasentom pozostały posesje w kilku miejscowościach gminy Gostyń i Pępowo (wykaz miejscowości poniżej artykułu).

Klienci z tych gmin do 24 marca proszeni są o przekazanie odczytów za pomocą SMS-ów, MMS-ów (poprzez uprzednie zrobienie zdjęcia licznika) lub telefonicznie na nr telefonu 663 160 714.

Prośba inkasenta dotyczy odbiorców, których liczniki energii elektrycznej znajdują się wewnątrz budynku. Pozostałe liczniki na zewnątrz, w blokach i klatkach schodowych zostaną odczytane. Kto w wyznaczonym terminie nie skontaktuje się z inkasentem, nie zdoła przekazać odczytu lub będzie miał trudności z dokonaniem odczytu licznika elektronicznego, może liczyć na otrzymanie faktury w formie szacunkowej.

- Przy kolejnym rozliczeniu to się wyrówna - skoryguje. Może być albo większa albo mniejsza kwota. Niektórzy zarzucają nam, że na fakturach będzie kumulacja, jak w „Lotto”. A to nie jest prawda. Liczymy na pomoc i wyrozumiałość mieszkańców, do których inkasent jeszcze nie dotarł, którzy wiedzą, że jest to moment, kiedy musi dojść do rozliczenia, a nie było inkasenta - mówi inkasent Marcin Kraszewski.

Lista miejscowości, z których mieszkańcy proszeni są o pomoc w odczytaniu liczników energii elektrycznej, nie wychodząc z domu:

Gm. Gostyń:

Czachorowo, Sikorzyn i Huby Pijanowskie

Gm. Pępowo:

Siedlec i Elęcin, Babkowice, Magdalenki i Czeluścinek, Wilkonice, Wilkoniczki

W sklepach wiejskich w tych wioskach lub w okolicznych powinny znajdować się kartki z informacjami.

Samorządy powiatu gostyńskiego finansowo będą wspierały szpital w razie, gdyby doszło do ewentualnego zakażenia koronawirusem - CZYTAJ

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pozytyw
3 miesiące temu ocena: 80%  1
Dobre posunięcie :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji