Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Uwaga kierowcy! Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem

› Społeczeństwo 5 dni temu    13.01.2021
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Gostyń i okolice. Od środy od godziny 22.00 do czwartku 14 stycznia, do godziny 8.00, prognozuje się wystąpienie oblodzenia – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Gostyń i okolice. Od środy od godziny 22.00 do czwartku 14 stycznia, do godziny 8.00, prognozuje się wystąpienie oblodzenia – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej fot. fotolia.com

Na obszarze Wielkopolski, w tym także w rejonie Gostynia, od środy 13 stycznia, od godziny 22.00 do czwartku 14 stycznia, do godziny 8.00, prognozuje się wystąpienie oblodzenia – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -4°C do -2°C. Z kolei temperatura przy gruncie: -5°C do -2°C.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi za kółkiem. Najlepiej w nocy będzie "zdjąć nogę z gazu". Wszelkie dostrzeżone negatywne efekty zjawisk atmosferycznych należy zgłaszać odpowiednim służbom - w sytuacjach zagrażających życiu osób lub bezpieczeństwu, także bezpieczeństwu w ruchu drogowym, należy korzystać z numeru alarmowego 112. Uszkodzenia mienia publicznego można też zgłaszać pod numerem alarmowym Straży Miejskiej w Gostyniu 507 154 706.

By otrzymywać ostrzeżenia o lokalnych zagrożeniach pobierz bezpłatną aplikację Regionalny System Ostrzegania przygotowaną przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Więcej o aplikacji i o tym jak ją zainstalować można dowiedzieć się TUTAJ.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!