Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Uwaga roboty na drogach

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    20.08.2010
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Na utrudnienia w przejeździe na pewnych odcinkach dróg miasta mogą natrafić kierowcy poruszający się po Pogorzeli. Od kilku tygodni przeprowadzana jest tam budowa kanalizacji sanitarnej.

Pracownicy z firmy wykonującej zadanie, a więc Konsorcjum „Michalski” z Leszna, zaczęli roboty od ulicy Wiosny Ludów. Dalej skanalizowana zostanie cała ulica Krobska. - Następnie skierujemy się w stronę ul. Żeromskiego, Glinki i Gostyńskiej oraz Wałowej. Chodzi o to, żeby „połapać”, jeszcze przed rozruchem oczyszczalni, największe ośrodki, które będą mogły dostarczać nam większe ilości ścieków - tłumaczy Krzysztof Surma, pełnomocnik ds. realizacji przedsięwzięcia Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji Wiejskich w Strzelcach Wielkich. Zadanie wykonywane jest za kwotę 9 584 996,64 zł netto. Prace mają potrwać do 2012 roku. Zapewnione środki unijne na to zadanie wynoszą 5 119 346,71 zł, wkład własny gminy to - 479 249,83 zł, natomiast pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu - 3 986 400,10 zł.(doti)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marcin
ponad rok temu ocena: 0%  1
Wkońcu coś robicie :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji