Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

UWAGA! Utrudnienia w ruchu na głównej ulicy. Kłopoty z dojściem do cmentarza

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    31.07.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. 3 sierpnia rozpoczyna się remont ul. Jana Pawła II przy cmentarzuGostyń. 3 sierpnia rozpoczyna się remont ul. Jana Pawła II przy cmentarzu fot. Urząd Miejski w Gostyniu

Przez miesiąc w Gostyniu kierowcy będą mieli trudności z poruszaniem się ulicą Jana Pawła II, leżącą w ciągu drogi krajowej nr 12. Mogą wystąpić też czasowe problemy z dojściem do cmentarza.

Juz w poniedziałek, 3 sierpnia rozpocznie się remont, wykonywany na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi.

Przebudowa będzie wykonywana na odcinku ul. Jana Pawła II od cmentarza do skrzyżowania z drogą do Smogorzewa. W ramach prac wymieniona zostanie nawierzchnia bitumiczna jezdni, a także wyremontowany zostanie chodnik. Nowa nawierzchnia pojawi się także na parkingu przy cmentarzu. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu na tym odcinku, a także czasowych trudności z dojazdem i dojściem do cmentarza.
 

- Bardzo się cieszę, że czerwcowe spotkanie w GDDKiA w Poznaniu przyniosło, poza uzgodnieniami dotyczącymi obwodnicy DK12, także tegoroczną inwestycję na ul. Jana Pawła II. O remont na tej części drogi krajowej gmina wnioskowała od kilku lat, a czerwcowe spotkanie przynosi nam dzisiaj wymierne efekty w postaci remontu - mówi Jerzy Kulak burmistrz Gostynia.

 

Utrudnienia w związku z przebudową potrwają do końca sierpnia.

[AKTUALIZACJA 1 sierpnia]

Przebudowa będzie realizowana na odcinku o długości ok. 200 m - od cmentarza do skrzyżowania z drogą do Smogorzewa. Poza jezdnią  wyremontowany będzie chodnik przy cmentarzu. - Znajdujący się tam parking zostanie zmodernizowany, odwodnienie będzie poprawione i pojawi się nowy dywanik asfaltowy. Będą też poprawione krawężniki. Powstaną nowe miejsca parkingowe. Odświeżymy oznakowanie - wyjaśnia Jacek Skrzypczak, zastępca kierownika leszczyńskiego rejonu GDDKiA.

Uporządkowane zostanie prawe pobocze drogi, w kierunku Piasków. Pojawi się nowy chodnik, z pozostawionym pasem zieleni i młodymi krzewami. Z lewej strony pociągnięta zostanie „czerwona” ścieżka pieszo-rowerowa.

           - Na czas prowadzenia robót, pilnych czy intensywnych, prawdopodobnie sygnalizacja świetlna będzie wyłączana i wykonawca przejdzie na sterowanie ręką - informuje Jacek Skrzypczak. Być może wprowadzany będzie ruch wahadłowy. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!