Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Uważnie słuchali, aby wygrać seans kinowy dla całej klasy

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    9.01.2019
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Koncerty edukacyjne dla uczniów szkół z terenu gminy Gostyń. Koncerty edukacyjne dla uczniów szkół z terenu gminy  fot. A. Twardowska

Trzy instytucje kulturalne zaprosiły uczniów z terenu gminy Gostyń na edukacyjne koncerty, w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Spotkania odbyły się w gostyńskim „Hutniku” we wtorek (8 stycznia), o trzech godzinach. 

 

Dzieci i młodzież włożyły wiele pracy w organizację niepodległościowego koncertu, który odbył się w listopadzie w auli szkoły. Jej dyrektor Katarzyna Grzybowska, we współpracy z dyrektorami gostyńskiego ośrodka kultury i biblioteki miejskiej, wpadli na pomysł, aby pokazać ten wyćwiczony repertuar większemu gronu i zorganizować koncerty edukacyjne z okazji 100-lecia wybuchu powstania wielkopolskiego.

- Uczniowie szkoły muzycznej zaprezentują utwory patriotyczne bardzo znane i mniej znane, ale wszystkie głęboko osadzone w doświadczenia naszego narodu, naszej historii i kultury. Bardzo bym chciał, żebyście tych opowieści dokładnie słuchali, ponieważ w tym, co będę mówił, ukryte są odpowiedzi na pewne pytania – mówił Przemysław Pawlak, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. 

Chodziło o dalszą część spotkania. Otóż, aby jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę słuchaczy, podczas zapowiadania bloków muzycznych konferansjerzy przekazywali ważne informacje o utworach. Uczniowie mieli chłonąć wiedzę i wybrać po jednym przedstawicielu z klasy, który pod koniec weźmie udział w smartfonowym quizie (wymagany był telefon z dostępem do internetu).

- Reprezentant będzie mógł wygrać dla swojej klasy bilety do kina „Pod kopułą” w Gostyniu, jednak żeby walczyć w konkursie, trzeba słuchać tego, co będziemy do was mówili ze sceny. Tylko wiedza zdobyta w trakcie tego koncertu da wam szansę na wygraną – podkreślał dyrektor GOK „Hutnik”, Tomasz Barton.

Koncert rozpoczął hymn Polski, wykonany przez zespół saksofonowy. Na scenie zobaczyliśmy też chór szkolny, uczniów klas I-III – prezentujących tańce narodowe oraz szkolny Big Band i zespół rytmiki. Wspomniany konkurs przysporzył mnóstwo emocji. Zobaczcie krótkie nagranie wideo. 

Czytaj także: Oni już zaczęli. Specjalnie na WOŚP dzieci uszyły misie.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ jacekpl
  ponad rok temu 2
  Może było mało ciekawie zrobione , mini drama Page Turner zaciekawi wielu słuchaczy szkoły muzycznej https://www.youtube.com/watch?...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xdedek
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  A dzieciaki to nie wiedzą jak zachować się na koncercie?! Krzyki, hałasy, piski - SP1, wstyd!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji