Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Uzupełniają kamery w mieście

› Społeczeństwo ponad rok temu    29.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 3 / 67%
A A A
Gostyń. Trwa uzupełnianie i unowocześnianie systemu monitoringu w mieścieGostyń. Trwa uzupełnianie i unowocześnianie systemu monitoringu w mieście fot. A. Fajczyk

Na terenie Gostynia trwają unowocześnianie i rozbudowa systemu monitoringu. W ubiegłym tygodniu, w newralgicznych punktach miasta rozpoczęto uzupełnianie najważniejszych punktów monitorujących o kamery ANPR - z automatycznym rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych i kontrolą wielu zjazdów na skrzyżowaniach i rondach. Pojazd będzie monitorowany przez cały czas, aż do momentu wyjazdu z miasta.

W pierwszym etapie nowe urządzenia zostaną zamontowane na obszarach, na których istniejąca infrastruktura techniczna pozwala na rozbudowę o dodatkowe kamery. Nowoczesny sprzęt zamontowano na Rondzie Czarnego Legionu. Obejmą kontrolą pojazdy poruszające się ul. Leszczyńską, wyjazd do Brzezia, a także ul. Powstańców Wlkp.

Przewidziano także instalacje dwóch kamer na skrzyżowaniu Jana Pawła II z ul. Nad Kanią, na skrzyżowaniu ul. Poznańska przy Dworcu, jednej kamery na Rondzie Solidarności. Z kolei w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu zamontowane będzie centrum rejestracji systemu. W późniejszym czasie uzupełnieniem objęte będą też inne obszary monitoringu, w których infrastruktura techniczna na razie jest niewystarczająca lub jej nie ma. Do takich należy chociażby Rondo Zeidlera. Tam na razie jest wykonana infrastruktura techniczna podziemna wraz z przyłączem elektrycznym.

- Gmina przy ul. Zachodniej testuje możliwość podłączenia się do monitoringu przez internet radiowy. Jeśli ten pomysł się powiedzie, wprowadzimy go w życie również przy rondzie Biznesu, gdzie brak światłowodów czyli infrastruktury podziemnej oraz przyłącza elektrycznego - mówi Marzena Paluszkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w Urzędzie Miejskim w Gostyniu.

Na wykonanie zadania, związanego z unowocześnianiem urządzeń zarezerwowano kwotę 56 282 zł brutto.

- Całkowita kwota, zabukowana w gminnym budżecie na budowę monitoringu wizyjnego wynosi 80 000 zł brutto. Pozostała będzie do wykorzystania na uzupełnienie pozostałych obszarów po wykonaniu infrastruktury technicznej - informuje Bogusław Pakuła, inspektor ds. gospodarki komunalnej w gostyńskim magistracie.

O piratach drogowych, zatrzymanych podczas weekendu - KLIK

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kto wie
ponad rok temu 1
ile jest kamer w Gostyniu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji