Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

W cenie są fachowość i jakość

› Społeczeństwo› Edukacja ponad rok temu    15.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Świadectwa czeladnicze otrzymało 9 uczniów zawodu, którzy egzamin czeladniczy potraktowali jako priorytet i udowodnili, że swoją ciężką pracą w szkole i zakładzie pracy można uzyskać najlepsze wyniki z możliwych. Gostyń. Świadectwa czeladnicze otrzymało 9 uczniów zawodu, którzy egzamin czeladniczy potraktowali jako priorytet i udowodnili, że swoją ciężką pracą w szkole i zakładzie pracy można uzyskać najlepsze wyniki z możliwych.  fot. Agata Konury

Młodzi rzemieślnicy, którzy uczyli się swych zawodów u mistrzów zrzeszonych w gostyńskim Cechu Rzemiosł Różnych i w roku 2018 złożyli egzaminy czeladnicze z wynikiem bardzo dobrym, odebrali pamiątkowe świadectwa i statuetki.

- Mam nadzieję, że to będzie pretekstem do dalszego aktywnego działania na rynku pracy - zwłaszcza w powiecie gostyńskim. Bardzo was potrzebujemy, jesteście dla nas szczególnie cenni - powiedział Robert Marcinkowski, gostyński starosta, zwracając się do 9 "świeżo upieczonych" czeladników.

Świadectwa czeladnicze od 7 lat wręcza gostyńska Izba Rzemieślnicza. Zaczynano w małym gronie, w salce Cechu Rzemiosł Różnych. Teraz uroczystość osiągnęła większą rangę, jest też coraz więcej czeladników. Wyróżnianie najlepszych zainicjował samorząd gminy Gostyń wspólnie z miejscowym Cechem Rzemiosł Różnych. Intencją jest docenienie młodych, zdolnych i pracowitych mieszkańców ziemi gostyńskiej u progu ich zawodowej kariery. Z czasem do pomysłu przyłączyły się pozostałe samorządy lokalne. W tym roku gala odbyła się w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, 11 marca.

Świadectwa czeladnicze otrzymało 9 uczniów zawodu, którzy egzamin czeladniczy potraktowali jako priorytet i udowodnili, że swoją ciężką pracą w szkole i zakładzie pracy można uzyskać najlepsze wyniki z możliwych. Młodzi czeladnicy, którzy dopiero wstępują na rynek pracy, odbierali świadectwa w towarzystwie mistrzów szkolących oraz rodziców. Dla nich przygotowano oraz listy gratulacyjne. W dziewiątce najlepszych najwięcej (aż 5) było uczniów mieszkających w gminie Gostyń. Czeladnicy i ich rodzice, mistrzowie szkolący oraz nauczyciele otrzymali gratulacje od przybyłych gości - samorządowców i przedstawicieli izb rzemieślniczych.

- Gratuluję, że w taki dobry sposób, na wysokim poziomie przygotowali uczniów do egzaminu. Młodym czeladnikom życzę, aby ich wyobrażenia o przyszłości zawodowej się spełniły, albo nawet ich przerosły - powiedział Tomasz Wika, dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Podkreślił jak ważne jest, aby osoby, które uzyskały najlepsze wyniki na egzaminie potwierdzającym kalifikacje zawodowe ważne, spełniły oczekiwania pracodawców i klientów. Starosta gostyński Robert Marcinkowski zwrócił uwagę, że zmieniły się czasy, gdyż jeszcze kilkanaście lat temu to człowiek czekał na pracę, a dziś praca czeka na człowieka. - Żyjemy w czasach, kiedy zapotrzebowanie na fachowców jest ogromne i fachowość, jakość są w cenie - powiedział starosta.

O oprawę muzyczną gali zadbali uczniowie ZSZ, przygotowując program artystyczny.


Najlepsi czeladnicy z gminy Gostyń:
Elektryk Paweł Jeziorek uczył się w zakładzie Stefana Dziedzica, lakiernik Jan Zaremba - w zakładzie Krzysztofa Dutkiewicza. 
mechanicy pojazdów samochodowych: Piotr Walczewski uczył się fachu w zakładzie Mirosława Janickiego, Rafał Wojciechowski - u Karola Zawiei, a Marcin Kosowicz u Czesława Puśleckiego. 

Czeladnicy z pozostałych gmin: blacharz Wiktor Gubański i elektryk Paweł Pazoła z gminy Krobia, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie Hubert Lewandowski  - z gminy Pępowo oraz mechanik pojazdów samochodowych Tomasz Turbański - z gminy Pogorzela.
Młodzi czeladnicy mogą po 3 latach przystąpić do egzaminu mistrzowskiego. Po ukończeniu odpowiednich kursów: pedagogicznego i BHP będą mogli szkolić uczniów oraz praktykantów.
 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ dżej
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  brawo chłopaki to sie ceni!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji