Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

W fajnych nastrojach, w fajnych strojach i ze szczytnym celem

› Kultura i Rozrywka 7 miesięcy temu    3.12.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Potarzyca. Tematyczna zabawa i akcja dla chorej dziewczyny przyświecały tegorocznym andrzejkomPotarzyca. Tematyczna zabawa i akcja dla chorej dziewczyny przyświecały tegorocznym andrzejkom fot. Bogdan Bujak

Kilkadziesiąt par uprzyjemniło sobie ostatni dzień przed Adwentem na andrzejkach charytatywnych w Potarzycy (30 listopada).

- Myślę, że będziemy się wszyscy naprawdę dobrze bawić, powspominamy dawne czasy, młodzieńcze czasy lata 80 - mówiła Renata Szulc, współorganizatorka imprezy.

W holu świetlicy wiejskiej oraz na samej sali pojawiły się więc motywy i sprzęty z okresu PRL-u, m.in. słynny „komarek” czy oranżada w butelkach.

Zabawie do białego rana towarzyszył ważny, szczytny cel. Chęć wsparcia młodej mieszkanki Potarzycy Marysi Kołak. Kilkanaście dni temu nastolatka przeszła operację w Stanach Zjednoczonych, którą co prawda refunduje NFZ, ale przykładowo pobytu razem z mamą w USA już nie - więcej o akcji dla nastolatki znajdziesz TUTAJ.

Jak przekazali organizatorzy zabieg powiódł się i nastolatka wyszła już ze szpitala. Teraz czeka ją kilkumiesięczny powrót do zdrowia.

- Opieka medyczna w Stanach Zjednoczonych jest bardzo droga. Wiemy już, że nie wszystkie leki, które Maria dostaje w szpitalu są refundowane. Ostatnie dwa rachunki za dwa listki tabletek i tubkę maści to 200 dolarów. Więc przez najbliższe pół roku tych kosztów na pewno będzie. Przez tę zabawę chcemy pomóc Marysi i jej rodzinie, żeby odciążyć ich finansowo. Mamy wielu sponsorów i dobroczyńców - informował prowadzący imprezę Adam Sarbinowski.

Tym sposobem przykładowo część dochodu i datek z zabawy andrzejkowej klubu „Krobianki Krobia” trafiły „na konto” Marysi.

- Myślę, że do końca zabawy w tym duchu będziemy się bawić - powiedział w imieniu krobskich piłkarzy, ich rodziców i zarządu Sławomir Gembiak.

Inni też nie żałowali pieniędzy, a zespół muzyczny „Fakt” przygrywający na imprezie zagrał za darmo.

Zobacz również: malutkie serduszko Igora wymaga pilnej naprawy

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!