Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

W Goli grali do żurku i kiełbasy. Zebrali ponad 10 tysięcy

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    12.01.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 4 / 100%
A A A
Jako pierwszy licytowano tort wielkiej orkiestryJako pierwszy licytowano tort wielkiej orkiestry fot. Agata Fajczyk

Gorący żurek, kiełbaska z grilla, ciasto do kawy, pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem - to oferowali druhowie z OSP w Goli wszystkim chętnym, którzy wraz z nimi już po raz trzeci włączyli się w granie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, 11 stycznia.Granie rozpoczęli w niedzielę z samego rana zbiórkami do puszek w okolicznych miejscowościach - Siemowie, Starym Gostyniu, Kunowie, Kosowie, Daleszynie i Dusinie. O godz. 13.00 wystartował I Golski Wielkoorkiestrowy Bieg i Nordic Walking. Dzieci i młodzież pokonali trasę około 1 km, wiodącą drogami osiedlowymi, w pobliżu remizy. Później wystartowano ze sprzedażą darów. Tradycyjnie jako pierwszy wylicytowano tort WOŚP - za 45 zł. Wystawiano też koszulki, kalendarze, zabawki, maskotki, artykuły chemiczne, narzędzia majsterkowicza, sprzedawano też całoroczny karnet na łowisko w Dzięczynie i oryginalne gadżety WOŚP. Obecni w remizie rzucili się na zaproszenie na lot szybowcem z leszczyńskiego aeroklubu, byli też zwolennicy przejażdżki czołgiem podczas kolejnej strefy militarnej w Podrzeczu. Sporo emocji wywołała sprzedaż piłki nożnej z autografami piłkarzy Lecha Poznań i robota kuchennego. Najdrożej sprzedano zestaw głośników do kina domowego - za 910 zł. W sumie udało się sprzedać ponad 150 darów. W przerwach w licytacji druhowie prowadzili miniszkolenie - pokazywali mieszkańcom Goli, jak udzielać pierwszej pomocy na przykład, kiedy niemowlak zacznie się dławić. Chętni mogli zmierzyć sobie też ciśnienie krwi i poziom cukru. Granie mieszkańcy Goli zakończyli pokazem fajerwerków. - Po podliczeniu okazało się, że zebraliśmy w sumie 10 840 zł, z czego blisko 8 000 zł pochodzi ze sprzedaży darów. W takich akcjach nie chodzi o pobijanie rekordów. Tym razem jednak się udało. Ciężko w to uwierzyć, ale pobiliśmy zeszłoroczny wynik, kiedy zebraliśmy ponad 8,8 tysięcy - podsumowuje Paweł Stachowiak z OSP Gola.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ OSP w GOLI
  ponad rok temu 2
  Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za okazane wsparcie, a Uczestnikom naszej akcji za przekazane środki na rzecz WOŚP.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gola
  ponad rok temu 1
  brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GOLAAAALALAL
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji