Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

W jaki sposób warto szukać dobrej oferty kredytowej i na jakie kosztowne błędy uważać?

› Gospodarka› Finanse 14 dni temu    16.10.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Bardzo wiele osób podpisuje niekorzystne umowy kredytowe. Jakie są tego najczęstsze powody? Z pewnością niesprawdzenie wszystkich ofert kredytowych od różnych banków, czy niezweryfikowanie dodatkowych kosztów, które będzie trzeba spłacić razem z pożyczaną od banku kwotą. Do sprawdzenia wielu ofert kredytowych naraz służy porównywarka kredytów, w której widać wszystkie najważniejsze informacje na temat każdej propozycji wysłanej przez bank. Przed innymi błędami uchronić może człowieka jedynie uwaga oraz wiedza, której podstawy może zdobyć właśnie w tym artykule.

R E K L A M ABolsius

Najważniejsze informacje jasno pokazuje porównywarka kredytów

Strony takie jak porównywarka kredytów na Direct Money to prawdopodobnie jedno z najlepszych narzędzi do poszukiwania rozsądnej oferty kredytowej. Najpierw należy wpisać kwotę kredytu i okres spłaty, żeby porównywarka mogła znaleźć wszystkie pasujące do zapytania oferty. Po chwili na tej samej stronie pojawia się kilka ofert bankowych, przy których w jasny i zrozumiały sposób podane są wszystkie istotne informacje. Należą do nich:

  • procent prowizji bankowej;
  • oprocentowanie kredytu;
  • RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania;
  • całkowita kwota do spłaty;
  • wysokość jednej miesięcznej raty.

To właśnie te informacje są najważniejsze dla osoby, które poszukuje dla siebie odpowiedniej oferty kredytowej. Znając wszystkie koszty czy całkowitą kwotę do spłaty, można podjąć przemyślaną decyzję wzięcia kredytu. Znalezienie tych informacji na stronach internetowych banków czy w ich ulotkach reklamowych nie zawsze jest łatwe – pewne zwroty bywają pisane małą czcionką dla odwrócenia uwagi, podczas gdy inne, oczywiście te korzystniejsze, są duże, kolorowe i rzucające się w oczy. Żeby porównać kilka ofert w ten sposób, trzeba byłoby spędzić sporo czasu na spisywaniu wszystkich zebranych informacji. Co gorsza, są osoby, które z powodu braku czasu czy cierpliwości decydują się na pierwszą ofertę, jaką znajdą. Porównywarka kredytów pomaga zapobiegać takim sytuacjom, ponieważ to przez nie kredytobiorcy często płacą znacznie więcej, niż mogliby wtedy, gdyby dokładniej zweryfikowali różne oferty bankowe.

Najczęstszy błąd kredytobiorców, przez który ponoszą oni dodatkowe koszty kredytu

Zdarzają się osoby, które poszukują kredytu pod wpływem emocji. Bardzo pilnie potrzebują konkretnej kwoty pieniędzy lub na przykład już ekscytują się swoim nowym zakupem, od którego dzieli ich wyłącznie pozytywna decyzja kredytowa. Wówczas nie trudno o sytuację, w której taka osoba zastanawia się jedynie nad tym, czy odpowiada jej wysokość miesięcznej raty. Jeżeli nie jest ona zbyt wysoka, najpewniej kredytobiorca pełen emocji nie zainteresuje się już prowizją bankową, czy całkowitą kwotą należną do spłaty.

Żaden bank, czy to przez stronę internetową, czy może podczas osobistej rozmowy z pracownikiem, nie może wprowadzić klienta w błąd. Jeśli kredytobiorca zapyta lub samodzielnie sprawdzi dodatkowe koszty, które musi ponieść podczas spłaty swojego zobowiązania, pracownik banku będzie zmuszony mu je dokładnie wyjaśnić. Jeśli jednak osoba taka nie zada żadnego pytania i podpiszę umowę, z którą się dokładnie nie zapoznała, wina leży jedynie po jej stronie, a powodem tego jest zwykła nieuwaga.

Jak uniknąć takiego błędu? Przede wszystkim sprawdzać całkowitą kwotę należną do spłaty. Najprościej da się to zrobić, sumując na kalkulatorze ilość wszystkich rat. Jeśli dla przykładu co miesiąc należy spłacać 200 złotych raty, a okres kredytowania rozciągnięty jest na 24 miesiące, całkowita kwota należna do spłaty to dokładnie 4800 złotych. W ten sposób najłatwiej jest sprawdzić, ile wynoszą wszystkie koszt dodatkowe.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.