Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

W malowaniu brali udział mieszkańcy

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    2.09.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 3 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Na budynku Centrum Usług Społecznych powstał nowy mural. W jego tworzenie zaangażowali się również mieszkańcy miastaGostyń. Na budynku Centrum Usług Społecznych powstał nowy mural. W jego tworzenie zaangażowali się również mieszkańcy miasta fot. Tomasz Teodorczyk

Blisko tydzień trwały prace nad kolejnym muralem w Gostyniu. Tym razem pojawił się on na budynku Centrum Usług Społecznych (ul. Wrocławska 8). Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach uczczenia setnej rocznicy powstania wielkopolskiego i odzyskania niepodległości.

 

Prace rozpoczęto w poniedziałek 27 sierpnia. Autorem muralu jest Łukasz Grobleny, artysta z Krotoszyna. Malunek powstał z inicjatywy Starosty Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego. W sobotę 1 września oficjalnie zakończono tworzenie muralu.

W malowaniu wzięli udział również sami mieszkańcy Gostynia i lokalni artyści. Organizatorzy zaprosili ich do współpracy, by wymyślili i namalowali hasła, które były odpowiedzią na pytanie: z czym kojarzy ci się słowo ,,niepodległość"? Wśród zebranych haseł znalazły się m.in. Wolność, Sprawiedliwość, Swoboda, Wolna Polska, Wolność słowa, Duma, Demokracja, Patriotyzm. 

Mural został wykonany za pomocą pędzla i wałka a detale wykończono farbami w sprayu. Dodatkowo wykorzystano farby elewacyjne i silikonowe. Całkowity koszt malunku, wraz z materiałami i pracą Łukasza Grobelnego wyceniono na 8300 zł brutto. 

 

Interpretację przedstawionych symboli i więcej informacji o muralu znajdziesz w najnowszym wydaniu gazety ,,Życie Gostynia''.

Czytaj: TIR gwałtownie zahamował, cofając uderzył w osobówkę

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ patriota
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Piękny mural i gest niepodległości!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ okhrut
  ponad rok temu 2
  Zamysł genialny, naprawdę, szczery podziw dla autora pomysłu, daje niesamowicie po uczuciach, od Powstania Warszawskiego, symbolu Polski Walczącej, przez brudne i ciężkie i brudne lata następne, potem grudzień 1970, Stan Wojenny, Solidarność, niesamowite przetarcia i rozdarcia flagi w ciężkich latach (genialne) i nie rozumiem jedynie niebieskiego symbolu czteroramiennej gwiazdy z okręgu wpisanej w okresie pomiędzy symbolem solidarności a wejściem do Uni (też nie do końća rozumiem symbolu Uni w kontekście walki o niepodległość) - jeśli można poproszę o wyjaśnienie ludzi bardziej biegłych w ważnych wydarzeniach w naszym kraju ??? , miałbym wtedy obraz całości, chociaż nic chyba nie przebije zamysłu końca muralu (przedstawienia lat obecnych), pokazanie tego bałaganu pod wielkimi hasłami , z podpisem powiatu, tęsknotą za cudem nad Wisłą, wielkie rzeczy, hasła ale wykonane albo byle jak albo z szablonem - jakże prawdziwy obraz niepodległości.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Biesz
  ponad rok temu ocena: 67%  1
  Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego z Niepodlegloscią napis POWIAT GOSTYNSKI na muralu?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji