Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

W najbliższą sobotę usłyszymy ich pierwszą płytę

› Kultura i Rozrywka› Zapowiedzi 8 miesięcy temu    3.12.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
Piaski. Chuck Frazier i Marcin Nowak z kilkoma artystami zaprezentują autorskie utwory w trakcie sobotniego koncertuPiaski. Chuck Frazier i Marcin Nowak z kilkoma artystami zaprezentują autorskie utwory w trakcie sobotniego koncertu fot. Bogdan Bujak

Niecałe 700 egzemplarzy - w takiej liczbie ukaże się płyta „Keep The Blues” Frazier & Nowak Project, której pomysłodawcami są Chuck Frazier i Marcin Nowak. Premiera krążka będzie miała miejsce podczas koncertu w sobotę, 7 grudnia o godz. 19.30 w Gminnym Ośrodki Kultury w Piaskach. Panowie dwaj wraz z Szymonem Frankiem, Wandą Kupczyk oraz chilijskim klawiszowcem Danielem Garcią zagrają 10 piosenek z płyty, wszystkie autorskie.

- Klimaty są różne, bo jest i blues-rockowo, jest bluesowo, jest bardzo bluesowe w jednym przypadku. W niektórych utworach pojawiają się jakieś jazzowe akordy. Będą też goście: Michał Kielak, Wojtek Czemplik, Kasia Maliszewska, Joasia Szynka, Tomek Nowicki, Tomek Orłowski na trąbce, Jarek Wachowiak na saksofonie - mówi Marcin Nowak.

Płyta ma być „podróżą przez różne kraje, przez różne miejsca” - w końcu Chuck to Teksańczyk, Daniel Chilijczyk, Wanda jest z Rawicza, a Marcin i Szymon z Gostynia. Prawdziwie międzynarodowe towarzystwo.

W ciągu półtoragodzinnego koncertu ze sceny wybrzmi także parę coverów m.in. „Mojo Working” Moody Watersa, „When a Blind Man Cries” Deep Purple oraz jeden z utworów z wcześniejszej, solowej działalności Chucka.

- Mamy też zaplanowaną jedną piosenkę Tadeusza Nalepy w wersji anglojęzycznej, bo kiedyś Nalepa wydał taką płytę. Chuck ostatnio na próbie obiecał mi, że nauczy się tej piosenki po polsku. Życzę mu powodzenia - śmieje się Marcin Nowak.

Muzycy sami wydali płytę. Same próby nagraniowe „kosztowały ich” przejechanie 3000 km oraz sporą liczbę występów.

- Z Chuckiem fajnie wspominamy te wszystkie pobyty w przedszkolu, w szkole w Piaskach, w Gostyniu - w „jedynce, „w trójce”. To było naprawdę mega doświadczenie wyjść do takich nastolatków, gdzie jeden 40-, drugi 50-latek mówią o tym, że teraz będą spełniać swoje marzenia - dodaje M. Nowak.

Artyści planują sprzedawać „Keep The Blues” w kilku punktach w powiecie oraz w Internecie m.in. przez Facebooka w cenie 29.99 zł. W dniu koncertu krążek będzie w promocji - 25 zł.

Płyta "Keep The Blues"

Oprawa audio: karlin.studio Paweł Karliński

Grafika: Paweł Powicki

Zdjęcia: Hanna Jankowska, Adrian Dolatowski

Czytaj również: 

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!