Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

W natłoku obowiązków, zrobili coś pięknego

› Społeczeństwo ponad rok temu    12.04.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dochód przeznaczony został na pomoc Mikołajowi Talarczakowi Dochód przeznaczony został na pomoc Mikołajowi Talarczakowi  fot. Arch. uczestników

Ich postawa budzi szacunek. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach poświęcili swój czas, serce i gadżety, aby pomóc swojemu koledze. I choć mówi się, że to nie pieniądze są najważniejsze – jeżeli chodzi o zdrowie – mają one olbrzymie znaczenie.

 

Zabawki, gry, książki, ozdoby świąteczne i wiele innych rzeczy można było kupić na zorganizowanym przez społeczność szkolną kiermaszu, z którego dochód przeznaczony został na pomoc Mikołajowi Talarczakowi (7 l.), chorującemu na dziecięce porażenie mózgowe. Chłopiec jest podopiecznym Tęczowej Armii. Zorganizowano już kilka akcji, z których dochód ma być przeznaczony na zakup windy. Przypomnijmy, iż Mikołaj mieszka w domu dwurodzinnym na pierwszym piętrze. Codzienne wnoszenie wózka i chłopca robi się bardzo uciążliwe. Zasadne byłoby zamontowanie windy, której szacowany koszt to 100 tysięcy złotych. Ta wizja cały czas jest bardzo odległa. Dzięki społeczności szkoły w Piaskach, udało się wesprzeć akcję – zebrano aż 5 552 złotych.

- Szkoła w Piaskach sama wyszła z inicjatywą, że chce pomóc, co nas bardzo cieszy. W natłoku swoich obowiązków zrobili coś naprawdę pięknego – mówią wolontariusze Tęczowej Armii.

Chcesz pomóc Mikołajowi? Możesz wpłacić kilka złotych lub podarować coś na licytację:

numer konta: 662030 0045 1110 0000 0270 9000 Stowarzyszenie Dziecko

dopisek: dla Mikołaja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!