Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

W piątek włączą się w bicie rekordu. Trwają przygotowania

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    7.11.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Raj Psotników w Pogorzeli

Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników” w Pogorzeli z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości podjęło się różnorodnych akcji, aby upamiętnić ważną dla naszego kraju datę.

 

Pierwszą taką akcją było wzięcie udziału w kampanii pod nazwą „BohaterON” - miała na celu kształtowanie postaw obywatelskich oraz uhonorowanie powstańców warszawskich. Od 1 sierpnia do 2 października można było wysyłać kartki z życzeniami na adres wrocławskiej Fundacji Seniora, która później przekazuje kartki dalej, do powstańców. Dzieci wraz ze swoimi „ciociami” ułożyły i napisały kilka życzliwych słów, dzięki czemu udało się w pewnym stopniu połączyć pokolenia. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przedszkole wzięło również udział w akcji społecznej, polegającej na wysyłaniu do bliskich i znajomych bezpłatnych kartek okolicznościowych.

Wywieszonych zostało symboliczne sto serduszek na balkonie przedszkola. Udekorowany w barwy narodowe został również hol. Wykonano biało-czerwone kotyliony, które później zostaną rozdane wśród dzieci i gości na przygotowanym przez przedszkolaków programie artystycznym, który odbędzie się 9 listopada o godzinie 10.30 w M-GOK Pogorzela.

„Raj Psotników” w odpowiedzi na zaproszenie minister edukacji narodowej oraz rady dzieci i młodzieży weźmie udział we wspólnym świętowaniu „Dnia dla Niepodległej” i odśpiewaniu o godzinie 11.11 hymnu narodowego. Wspólnym śpiewaniem hymnu wszystkie szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą będą biły „Rekord dla Niepodległej”. Wspólnie zaśpiewają czterozwrotkowy hymn Polski.

- Chcemy podziękować panu Mieczysławowi Foltynowiczowi oraz panu Damianowi Płowemu za obdarzenie przedszkola zaufaniem i pożyczenie rodzinnych pamiątek, odznaczeń i dyplomu uznania za czynny udział w akcji zbrojnej w powstaniu wielkopolskim w 1918 i 1919 roku – mówi Ewa Fiłyk, dyrektor przedszkola.

Co się będzie działo w okolicy 11 listopada? Plan zobacz TUTAJ. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!