Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

W południe usłyszymy dzwony. Modlitwa w intencji ustania epidemii

› Społeczeństwo› Religia 2 miesiące temu    25.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Wieża kościoła farnego i pw. Ducha ŚwiętegoGostyń. Wieża kościoła farnego i pw. Ducha Świętego fot. arch. portalu/A. Fajczyk

Dziś uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zgodnie z „Dekretem w sprawie duszpasterstwa w stanie epidemii”, jaki wystosował arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański o godz. 12.00 we wszystkich kościołach uruchomione zostaną dzwony.

To odpowiedź na prośbę Ojca Świętego Franciszka. Kapłani powinni odmówić modlitwę Anioł Pański, Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Na zakończenie można odmówić modlitwę, o którą prosi ksiądz kardynał Angelo Bagnasco, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE):

"Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!"W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przewodniczący Konferencji Episkopatu Portugalii został poproszony, aby włączył cały Kościół w Polsce w akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Tak się stanie na zakończenie modlitwy różańcowej o godz. 19.30 w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.

- Na zakończenie modlitwy różańcowej o godz. 20.30, w duchowej łączności z Fatimą, powtórzę ten akt i to samo proszę duszpasterzy w świątyniach i wiernych w ich domach. Można posłużyć się tekstem rozesłanym przez Kurię lub własnymi słowami - zachęca abp Stanisław Gądecki.

O  sakramencie I Komunii Świętej - TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MINISTRANT
2 miesiące temu 4
OJ CIEMNOGRÓD JEDEN MÓDLSIEI PRACUJ , A GARB TOBIE SAM WYROŚNIE, CIEKAWE CZY STOLICY APOSTOLSKIEJ POMOGĄ MODŁY FRANCISZKA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ januż
2 miesiące temu ocena: 43%  3
Ok, "fajno" ale CO to zmieni
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jm
2 miesiące temu ocena: 50%  2
przesada !!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ....
2 miesiące temu ocena: 100%  1
nie wiadomo czy pomoże ale na pewno nie zaszkodzi