Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

W rozsypanym na polu sianie ogień pojawił się ponownie

› Aktualności ponad rok temu    18.07.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gola. Na polu, gdzie zwieziono siano i słomę ze spalonej w nocy stodoły ponownie wybuchł pożarGola. Na polu, gdzie zwieziono siano i słomę ze spalonej w nocy stodoły ponownie wybuchł pożar fot. A. Fajczyk

Ciąg dalszy nocnego pożaru w Goli - O TYM PISZEMY TUTAJ. Dziś przed godz. 14,00 ponownie zostały tam wezwane zastępy straży. Na polu za wioską (w kierunku Witoldowa), zapaliły się siano i słoma, pochodzące ze spalonej stodoły.

R E K L A M ABolsius

Zmagazynowane w budynku gospodarskim, w trakcie pożaru straciły formę balotów - pod wpływem ognia sznurki się stopiły, siano się rozsypało i było transportowane luzem.

- Przewieźliśmy je pod wskazane przez właściciela miejsce. Prawdopodobnie na skutek natłoku obowiązków, zaangażowania rolnika w porządkowanie spraw po nocnym pożarze budynku w gospodarstwie rolnym, tu wdarła się chwila nieuwagi - powiedział asp. sztab. Wojciech Idkowiak, dowódca akcji.

TUTAJ o pożarze w Bielawach Szelejewskich - KLIK

Zauważył, że do ponownego pojawienia się ognia mogły się też przyczynić warunki pogodowe - wiatr i gorące słońce. - Być może gdzieś jeszcze było zarzewie, tliło się, wiatr rozdmuchał i suchy materiał się zapalił - dodał strażak.

Na miejsce zostały zadysponowane 2 zastępy JRG z państwowej straży pożarnej w Gostyniu oraz OSP Gola. Strażacy wraz z właścicielem jeszcze bardziej rozsypali siano i słomę, przelewając je wodą. - Mamy to ugaszone, ale na tym nie koniec. Musimy zaangażować do pomocy sprzęt rolniczy do tego, aby zmniejszyć warstwy zebranego siana. Ustalamy z właścicielem harmonogram prac, co będziemy robić, aby ogień nie pojawił się ponownie. Będziemy dążyć do tego, aby jeszcze bardziej rozczłonkować zgromadzone siano - powiedział asp. sztab. Wojciech Idkowiak. Działania, związane z gaszeniem ognia i sortowaniem trwały mniej więcej 2 godziny.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Franek
  ponad rok temu ocena: 0%  1
  To proste Takie coś się czesto zdarza. By musieli to wszystko zakopać przeorać a tak to malutka iskierka została minie kilka godzin wiatr itd. I na mówi by się zaczęło palić.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji