Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

W szpitalu od dziś funkcjonuje oddział zakaźny

› Społeczeństwo 14 dni temu    16.10.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 23 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Decyzją wojewody wielkopolskiego w gostyńskim szpitalu został utworzony oddział Gostyń. Decyzją wojewody wielkopolskiego w gostyńskim szpitalu został utworzony oddział "covidowy" fot. A. Fajczyk, fb Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu/ fotomontaż Z. Pacanowski

W gostyńskim szpitalu uruchomiony został „zakaźny oddział - covidowy” dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Oddział przygotowany został w niedawno dobudowanym skrzydle lecznicy.

R E K L A M ABolsius

- Obecnie w szpitalu w Poznaniu mamy zajętość bardzo dużą. Jest tam kilka, kilkanaście miejsc wolnych każdego dnia. Ale też przez to, że leża tam pacjenci, którzy mogliby leżeć w innych oddziałach zakaźnych w Wielkopolsce. Stąd taka moja decyzja, aby tworzyć w poszczególnych powiatach i zabezpieczyć Wielkopolskę z różnych stron właśnie w takie oddziały covidowe - powiedział Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski w rozmowie z dziennikarzem portalu gostynska.pl.

Dlaczego akurat w Gostyniu "oddział covidowy"?

- Wzrost zachorowań w Wielkopolsce jest dość dynamiczny. Potrzebujemy kolejnych miejsc dla pacjentów, którzy powinni być hospitalizowani, stąd stwierdziłem, że dobrym rozwiązaniem są oddziały tak zwane „covidowe”, aby zabezpieczać pacjentów z danego powiatu. I miedzy innymi wydałem decyzję na Gostyń. Na jej podstawie w gostyńskim szpitalu będzie wydzielony taki oddział dla pacjentów, którzy wymagają hospitalizacji, ale niekoniecznie hospitalizacji wielospecjalistycznej. Co ostatni kierowani są do szpitala wielospecjalistycznego im. Józefa Strusia w Poznaniu - relacjonował Łukasz Mikołajczyk.
 

Z informacji powiatowego sztabu zarządzania kryzysowego wynika, że SPZOZ w Gostyniu otrzymał decyzję wojewody 15 października w godzinach wieczornych. Na jej mocy trzeba było uruchomić oddział od 16 października. W tym celu należało przygotować 17 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Dwa łóżka z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej służyć będą pacjentom wymagającym intensywnej terapii.

- Wypełnienie decyzji wojewody jest wielkim wyzwaniem organizacyjnym i kadrowym dla SPZOZ w Gostyniu. To zadanie niełatwe i wyjątkowo wymagające, tym bardziej, że w strukturach gostyńskiego SPZOZ nie funkcjonuje oddział zakaźny - wyjaśnia Janusz Sikora, wicestarosta powiatu gostyńskiego.

Wskazuje, że to inwestycja powiatu gostyńskiego związana z rozbudową lecznicy i zapewnieniu dodatkowej infrastruktury umożliwiła wyznaczenie wymaganych miejsc w nowym skrzydle szpitala, które w praktyce może funkcjonować jako odrębny obiekt. Dzięki temu osoby z podejrzeniem lub potwierdzonym koronawirusem zostaną oddzielone od pacjentów chorujących na inne schorzenia.

Więcej informacji, w tym rozmowa z wojewodą wielkopolskim w najbliższym numerze „Życia Gostynia”

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (23)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ PoCo
11 dni temu 23
Nie kupiłem w tym roku zimówek mam nadzieje że nie będzie śniegu :0
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mi
13 dni temu ocena: 100%  22
Ja przeszlam chorobę bardzo ciężko leżałem 5 tygodni w szpitalu w poznaniui mogę powiedzieć jak wygląda praca lekarzy i pielegniarek Nikt z was ktorzy wypisujecie takie bzdury o tych ludziach nie chcialby być na
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kasia.
14 dni temu ocena: 100%  21
Przestańcie wypisywać komentarze, które świadczą, ze nie macie o niczym pojęcia. Panie z interny na pododziale zajmowały się pacjentami z podejrzeniem, jak i z wynikiem dodatnim, Panie z chirurgii również zajmowały się pacjentami z podejrzeniem jak i z wynikami dodatnimi, z tym, że taki pacjent chirurgiczny na oddziale był krótko, bo po otrzymaniu wyniku wysyłano Go do Poznania ( wyjasnienie: szpital nie był przystosowany do zabiegow pacjentow dodatnich, dlatego kierowano ich na Poznań). Na chirurgii dziecięcej również są pacjenci dodatni, na ginekologii również i tak, wszystkie pielegniarki opiekowały się takim chorym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz
13 dni temu ocena: 100%  20
Owszem, tylko "lekarz od dzieci" pełni dyżur na prowizorce oddziału zakaźnego.
~ 6473
13 dni temu ocena: 0%  19
Respiratory nie są wymagane u wszytkich osób dodatnich przebywających w szpitalu, więc lekarz pediatra nadal może zajmować się swoimi małymi pacjentami, co więcej zna lepiej się na dawkach dla nich niż internista.
~ Mariusz
13 dni temu ocena: 100%  18
Ma Pani rację, covid jest chorobą głównie internistyczną, dlatego pielegniarki jak i lekarze powinni być z tego też oddziału, bo jak niby np. Chirurg dziecięcy ma ogarnąć respirator? Jak on, który cale życie zlecał leki dla małych dzieci ma teraz zlecać dla dorosłych? A pielęgniarki? Co z nimi? Pracują w kilku miejscach - maja teraz z tych innych miejsc zrezygnować?
~ dead
14 dni temu ocena: 27%  17
W końcu te nadęte pielęgniarki mające sie za lekarzy zostaną zaprzęgnięte do PRACY!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktoś
14 dni temu ocena: 100%  16
Co Ty nie powiesz!!!! Zapraszamy do pomocy!!!
~ 1029387465
14 dni temu ocena: 93%  15
Pielęgniarki tak jak i lekarze ukończyły studia na uniwersytecie medycznym, edukacja ich nie kończy się na 3 latach licencjatu, idą one również na studia magisterskie, doktoranckie/szkolę doktorską, specjalizacje i liczne kursy, są równorzędnym współpracownikiem lekarza, mają również wiedzę na odpowiednim poziomie, której Panu/Pani chyba brakuje skoro wypisuje takie brednie w Internecie. Dyżur to 12 godzin spędzone na oddziale często nawet bez przerwy na zjedzenie posiłku, bo liczy się życie człowieka, a nie tak jak osoby pracujące w innych miejscach: 8 godzin pracy, 15-20 minut przerwy o określonej porze. Proszę tylko nie pisać, że jak się nie podoba to trzeba zmienić pracę, ponieważ taki argument nie jest na miejscu.
~ Rybak
14 dni temu 14
Do Wolny człowiek: Beztlenowcu- wogóle piszemy przez "Ó " kreskowane!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JJ
14 dni temu ocena: 0%  13
Jak już kogoś poprawiasz to ròb to z głową.Piszemy "w ogòle "
~ Itd
14 dni temu ocena: 75%  12
Dziękujemy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał
14 dni temu ocena: 53%  11
Wirusy były, są i będą. Mam w rodzinie lekarza i dużo się dowiedziałem na temat tego wirusa. Wirus istnieje ale nie jest tak groźny jak wszyscy mówią. Cała ta sytuacja zmusza lekarzy do napisania ze człowiek zmarł z powodu Covida chociaż dobrze wiedzą że tak nie jest . Tu rządzą pieniądze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A bc
14 dni temu ocena: 50%  10
Co niektórzy mają widzę bardzo " dokładną" wiedzę co do tego co dzieje się na wszystkich odziałach w szpitalu. Wcześniej też tak było, i nie tylko na internie były dodatnie przypadki, a pielegniarki z interny nie biegały po innych oddziałach zajmować się takimi pacjentami, tylko pielegniarki z każdego oddziału zajmują się chorymi w obrębie swojego oddziału, dla jasności, dla tych wszystkich "wszystkowiedzących"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pacjent
14 dni temu ocena: 100%  9
To dla jasnosci ile pacjentow jest na.innych oddzialach ??
~ Ja
14 dni temu ocena: 86%  8
No czekam na bandę z komentarzami że wirusa nie ma, miejsca się kończą ale oni dalej swoje brednie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wolny człowiek
14 dni temu ocena: 14%  7
Wirus jest ale w twojej głowie baranie Covidowy!! Przez ciebie i innych baranów mamy teraz to co mamy!! Czy ty słyszałeś wypowiedzi WHO, czy wiesz że mówią tam że maseczki są szkodliwe, że ten twój zabójczy wirus niczym się nie różni od zwykłej grypy, że testy które saobie zrobiłeś nie są wiarygodne i dawaj niecałe 9 % wiarygodności, NIE!! Bo bo taki Covidowy baran jak ty ,niewolnik i małpka rządu robi to co rząd każe a nie to co mówią profesorowie i lekarze na temat covida. Wogule mi takich więźniów systemowych jak ty nie szkoda . Strasz w gacie każdego ranka gdy otwierasz oczy i pomyślisz o swoim covidzie beztlenowcu!!
~ Zaciekawiony
14 dni temu ocena: 75%  6
A pielęgniarki tylko z interny? Współczuję im ciągle one, może by tak z innych oddziałów pielęgniarki zaangażować do pracy przy osobach z covidem, też są pielęgniarkami i też powinny pomagać w końcu mają ten sam zawód co panie z interny. Może pani dyrektor powinna z taką inicjatywa wyjść.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pielegniarka
14 dni temu ocena: 73%  5
8 są zaangażowane pielegniarki z innych oddziałów, wiem bo pracuje n innym oddziale gostyńskiego szpitala, skąd już są odsyłane pielegniarki na oddzial zakazny. Proszę nie pisać takich komentarzy, jeżeli nie ma się dokładnych informacji. Poza tym na każdym oddziale do tej pory wydzielone były i są nadal izolatki przy których pracują pielegniarki z danego oddziału.
~ AN
14 dni temu ocena: 80%  4
Na innych oddziałach też znajduja się pacjenci z covidem tam też pielęgniarki się nimi zajmują! Nie tylko interna ma pacjentów z wynikiem dodatnim!
~ Pytanie
14 dni temu ocena: 100%  3
A lekarze na tym oddziale zakaznym to skąd? Z interny?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
14 dni temu ocena: 80%  2
Teraz? A wcześniej napewno tak nie było. Pozdrawiam
~ An
14 dni temu ocena: 60%  1
Ciekawe od kiedy bo z początku to tylko panie z interny opiekowały się tymi osobami. Jest jeden szpital i każdy powinien zajmować się takimi przypadkami.. Ciekawe na którym oddziale jest przypadek dodatni i panie się zajmują proszę nie mydlic oczu.