Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

W tym roku padło na „Przedwiośnie”

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    8.09.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
W ramach tegorocznego ,,Narodowego Czytania,, wybrano lekturę ,,Przedwiośnie'' Stefana ŻeromskiegoW ramach tegorocznego ,,Narodowego Czytania,, wybrano lekturę ,,Przedwiośnie'' Stefana Żeromskiego fot. Tomasz Teodorczyk

Przy wejściu na gostyński rynek od strony deptaku, usłyszeć można było fragmenty ,,Przedwiośnia'' Stefana Żeromskiego. To własnie ta lektura przypadła na tegoroczne „Narodowe Czytanie”.

 

,,Narodowe Czytanie” jest ogólnopolską akcją promującą czytelnictwo i propagującą literaturę narodową. „Przedwiośnie” przedstawia Rzeczpospolitą po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Autor - Stefan Żeromski, pragnął zachęcić mieszkańców kraju do debaty nad kształtem suwerennego państwa. Pokazał również chęć odbudowy Polski i pewne zaniechania.

W Gostyniu ,,Narodowe Czytanie'' zorganizowano 8 września. Przechodnie mieli okazję usłyszeć nagranych 12 gostyniaków, czytających tegoroczną lekturę akcji. Bibliotekarze z gostyńskiej Biblioteki Publicznej, rozdawali również pamiątkowe widokówki ze specjalną pieczątką.

 Z reakcji ludzi wydaje nam się, że nie kojarzą corocznej, ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Świadczy to o tym, że w Polsce z czytelnictwem jest źle i mamy słaby poziom. Musimy organizować jak najwięcej akcji promujących czytelnictwo w różnych formach – tłumaczy Przemysław Pawlak, dyrektor gostyńskiej biblioteki.

Czytaj: W centrum Gostynia zamknęli drogę 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!