Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

W zespole poszukują tancerek

› Aktualności 9 miesięcy temu    1.10.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Mażoretki-kadetki podczas Mistrzostw Polski Zachodniej w KościanieGostyń. Mażoretki-kadetki podczas Mistrzostw Polski Zachodniej w Kościanie fot. arch. Zespołu Mażoretki Big-Bang

Zespół Mażoretki Big-Bang Gostyń poszukuje kandydatek na tancerki. Casting odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu, 5 października, w godz. od 9 do 11.00.

W zespole działają juniorki starsze i młodsze, kadetki oraz przedszkolaki. W ostatnich miesiącach sporo sukcesów odniosły kadetki, które trenuje Pola Walinowicz, 18-letnia maturzystka, wcześniej tańcząca w ekipie mażoretek z pomponami.

- Jestem tancerką w zespole Big-Bang od kiedy mażoretki powstały, wcześniej rosłam w grupie Desperado, tam uczyłam się rytmiki, tańca. Dopiero, kiedy byłam w kl. V zaczęłam tańczyć pod gostyńskimi mażoretkami. I stało się to moim planem na życie - przyznaje Pola Walinowicz.

Zapewnia, że nie zapomni swojego pierwszego występu. Była wtedy bardzo zestresowana, doszły do tego przygotowania stroju i makijażu. - Spojrzałam w lustro i pomyślałam, że to jest to, w czym się czuję najlepiej - ten błyszczący stroju. - Kiedy już wyszłam przed publiczność podczas Koncertu Noworocznego w Gostyniu, było dobrze - dodała.

Pola tańczyła z pomponami, układy grupowe można było modyfikować, z kolei solówki czy duety dziewczyny układały same. - Lubię skoczne układy, tę muzykę. Pompony dają duże show. A z batonami tańczyłyśmy w grupie - opowiada Pola Walinowicz. Uwielbiała przebierać się w stroje mażoretek, malowanie. - Zajmowanie miejsc na zawodach - to było coś wspaniałego - wspomina Pola.

Rok temu instruktorka Karina Altman dała jej szansę, aby mogła trenować dziewczyny. Pola sama przyznaje, że nie czuła się w roli tancerki tak dobrze, jak w roli trenera. Jako uczennica klasy maturalnej młodszym dziewczynom pokazuje, że powinny znaleźć czas na trening, na ćwiczenia.

- Praca z dziećmi, podejście, ta trenerska otoczka, świadomość, że o ja jestem na lekcji szefem, ja mówię, co będziemy robić, to wszystko mnie napędza. Lubię prowadzić trening, widzieć tę siłę, progres w dzieciach, kiedy wykonują akrobacje. Niektórych sama nie jestem w stanie zrobić. Ale mam utalentowane dziewczyny, które lubią ćwiczyć - mówi Pola Walinowicz.

Jeśli chodzi o zawody, wyjaśnia podopiecznym, że mają bawić się tańcem, że nie może to być tylko rywalizacja. Namawia chętne dziewczyny do przyjścia na casting do sali gimnastycznej gostyńskiej „trójki”. - Magiczny nastrój spływa, kiedy przebieramy się w strój, zrobimy makijaż. Na treningach jest dobra zabawa - dla mnie zwykle było to oderwanie się od szkoły, od domowej rzeczywistości. Tam jest zupełnie inny świat, w którym nawiązują się przyjaźnie pomiędzy mażoretkami z innych grup - zachęca Pola Walinowicz.

Nabór do zespołu jest 5 października, w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu, casting będzie się odbywał w sali gimnastycznej. 

- Będziemy wymagać poczucia rytmu, aby taniec w grupie mażoretek stał się ich pasją, aby ludzie się cieszyły, zaangażowały, żeby bawiły się tańcem - wyjaśnia Pola Walinowicz.

 


Osiągnięcia mażoretek w kwietniu na Mistrzostwach Polski Zachodniej  w Kościanie 
formacja kadetki
I miejsce w kategorii pom-pom  scena, 

miniformacja 
III miejsce w kategorii pom pom juniorki, 
 

Utalentowane solistki: Julia Michałowicz, Zofia Kasperczak, Oliwia Miler stanęły na podium. Solistka Zofia Gruszka przygotowywała Anna Gembalska. Zosia zajęła 1 miejsce w kategorii solo flaga juniorki na Mistrzostwach Polski w Kędzierzynie-Koźlu. Była to przepustka dziewczyn na Mistrzostwa Świata do Pragi, gdzie kadetki zajęły 6 miejsce w kategorii pom-pom formacja scena kadetki, a Zofia Gruszka 3 miejsce w kategorii solo flaga juniorki.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wiola
7 miesięcy temu 2
Jak długo i gdzie dzieciaczki uczyły się tańczyć? Czy któreś z nich chodziło na kurs do https://www.szkoladancefloor.p... ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zażenowany
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Pani Pola taka super trenerka a na Facebooka wystawia zdjęcia z dziećmi trzymiąc w ręce paczkę papierosów. Okropny przykład daje tym dzieciom!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji