Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wabiła słodyczami, a później goniła dzieci

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    16.08.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Na znak „Uwaga Dzieci, Kania leci!'' najmłodsi uciekali przed ptakiem kaniąGostyń. Na znak „Uwaga Dzieci, Kania leci!'' najmłodsi uciekali przed ptakiem kanią fot. Tomasz Teodorczyk

Legendy i bajki o rzekach, opowieści o wodnych stworach, zwierzętach i roślinach czekały na uczestników pikniku „Uwaga Dzieci, Kania leci!”. Na miejscu dodatkowo pojawił się... ptak kania

 

Przedsięwzięcie odbyło się w czwartek 16 sierpnia na łąkach obok domu parafialnego przy ul. Jana Pawła II. Organizatorem imprezy była Biblioteka Publiczna w Gostyniu. „Uwaga Dzieci, Kania leci!” odbyło się w ramach cyklu „Czytaj z Franciszką!”, który ma promować czytelnictwo wśród mieszkańców gminy. Tym razem piknik skierowany był do najmłodszych.

Obok domu parafialnego zapaliło się drzewo - CZYTAJ

Na wydarzeniu pojawiły się dzieci z rodzicami, dziadkami, babciami, a także dzieci z przedszkola ,,Bajka''. Animator Damian Płowy, przebrany za ptaka kanię, opowiadał zebranym legendy dotyczące rzek Kani czy Wisły. 

Poza opowiesciami główną atrakcją było również - jak w ludowych gawędach o kani - rozdawanie dzieciom słodkości i gonienie ich. Biblioteczna kania porywała jednak dzieci do świata literatury. W zabawie wzięli udział również dorośli.

,,Czytaj z Franciszką!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Następny piknik czytelniczy odbędzie się 22 sierpnia na dworcu kolejowym w Gostyniu.

Czytaj: Rodzice spali, gdy dziecko wypadło z okna

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!