Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Warto poznać Beksińskiego. Wystawa czynna tylko kilka dni

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    18.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
W GOK Hutnik czynna jest wystawa dzieł Zdzisława Beksińskiego pt. W GOK Hutnik czynna jest wystawa dzieł Zdzisława Beksińskiego pt. "Beksiński Nieznany" fot. A. Fajczyk

Dzieła sztuki Zdzisława Beksińskiego - wybitnego i wszechstronnego artysty malarza, fotografika, rzeźbiarza oraz grafika komputerowego, rodem z Sanoka - zawitały do Gostynia. Dziś w GOK „Hutnik” otwarto wystawę pt. Beksiński Nieznany”. Dorobek artystyczny jest prezentowany w dużej sali ośrodka kultury, w niepowtarzalnym klimacie.

Pieczę nad działami Beksińskiego sprawuje Muzeum Historyczne w Sanoku, które udostępniło ponad sto dzieł artysty na rzecz jedynego w swoim rodzaju, ogólnopolskiego tournee wystawy "Beksiński Nieznany". W Gsotyniu działa sztuki artysty można ogladac dzięki Ewie i Januszowi Baryckim z Fundacji Beksińki.

Skąd tytuł "Beksiński Nieznany"?

- Pokazujemy twórczość autora, z której znany jest najmniej. Jest wiele osób, które wchodzą na wystawę i dziwią się, że Beksiński zaczynał od fotografii, że pod koniec lat 90.wykonywał fotomontaże komputerowe i grafikę komputerową - mówi Ewa Barycka z Fundacji Beksiński.

Oprócz fotografii (1955-1960), fotomontaży i grafik komputerowych (1996-2004) oraz obrazów wystawa daje niepowtarzalną okazję do zobaczenia wielu innych ciekawych rzeczy.

- Można wziąć udział w ciekawym wykładzie multimedialnym, poświęconym Beksińskiemu. To także jest element wystawy. Oprócz tego prezentowane są filmy dokumentalne, gdzie sam artysta opowiada o swoim życiu, twórczości. Filmy zawierają bardzo ciekawe wypowiedzi krytyków sztuki. Przewidziano dyskusję o filmie „Ostatnia Rodzina”. Uzupełnieniem wystawy jest pokaz wirtualnej rzeczywistości. To taka „wisienka na torcie”. Zwiedzający mogą założyć okulary sferyczne i wejść do środka obrazu Zdzisława Beksińskiego - zachęca Ewa Barycka.

Projekt wykorzystujący technologię Virtual Reality (wirtualnej rzeczywistości) pozwala "wniknąć" w obrazy Beksińskiego, wejść do jego świata i chłonąć go wszystkimi zmysłami. Warto spróbować.

Wystawa jest też ciekawa pod wzgledem edukacyjnym - zaplanowano wykłady biograficzne o Beksińskim - dla publiczności w sobotę (22.09) i w niedzielę (23.09).

Wystawa jest czynna codziennie - do 23 września, w godz. 10.00 - 22.00. Oprócz wstępu indywidualnego, rozbudowano ofertę dla grup zorganizowanych i dla szkół.

- Już jesteśmy zachwyceni odzewem - okazuje się, że akces do udziału w wystawie zgłosiły nie tylko szkoły gostyńskie, ale zapisały się także szkoły z Kościana, Jarocina, Śremu, a nawet z Grodziska Wielkopolskiego - cieszy się Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik.

Czytaj o Natalii Gorączce, która weszła do finałuowej 14-tki TOP Model

Nowa droga i chodnik na życzenie - gdzie? KLIK

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!