Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Weekend w Barcelonie

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    26.07.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A

Miliony turystów z całego świata, odwiedzają, co roku Barcelonę. Miasto przyciąga niezliczoną ilością atrakcji od architektury zaczynając, a na kuchni kończąc. W Barcelonie każdy znajdzie coś dla siebie.

Miasto leży w północno - wschodniej Hiszpanii, nad morzem Śródziemnym - stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty anatomicznej Katalonii. Założona przez Fenicjan, jako rzymskie miasto w starożytności, w okresie średniowiecza stała się stolicą Hrabstwa Barcelony i Marchii Hiszpańskiej. Obecnie miasto jest jednym z wiodących na świecie turystycznych, gospodarczych, targowo - wystawienniczych oraz kulturalno- sportowych centrów. Barcelona to idealne miejsce na weekendowy wypad turystyczny we dwoje, z rodziną lub w gronie przyjaciół
(źródło : https://www.fostertravel.pl/wycieczki/hiszpania/katalonia/barcelona/4/ ).

Park Guell
Do najczęściej odwiedzanych zakątków zaliczany jest Park de la Ciutadella, który zaprojektował wybitny architekt Antonio Gaudi. Miejsce to wpisane zostało na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Park to miejsce kształcące w zakresie kultury, mieści się tutaj Muzeum Zoologii i Geologii, a także jedno z największych zoo w Europie. Ponadto znajduje się tutaj jedyny na świecie łuk triumfalny Arc de Triomf, który został wybudowany nie dla parad militarnych, a z pobudek estetycznych, dla społeczeństwa (łuk jest główną bramą do parku).
W Parku Ciutadella znajdziemy dwa obiekty wodne: Fontanna Casscada oraz jezioro. Po jeziorze można pływać łódką.
Zwiedzanie części płatnej i niepłatnej zajmuje 3 - 4 godziny. Do parku można dojechać zieloną linią metra.

La Sagrada Familia
Bazylika jest jednym z najbardziej popularnych zabytków w Hiszpanii. Twórcą barcelońskiej bazyliki jest Antonio Gaudi, autor wielu znanych zabytków. Część bazyliki zaprojektowana przez Gaudiego, znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na uwagę zasługuje 18 imponujących wież bazyliki, kolorowe witraże, jak i krużganek, odróżniający się od reszty jasnym kolorem oraz niskim horyzontalnym wyglądem.
Zwiedzanie trwa około 2 godzin. Na miejsce można dojechać linią metra L5 bądź L2.

Punkt widokowy Montjuic
Zwany także Wzgórzem Żydowskim lub Wzgórzem Jowisza. Miejsce gwarantuje piękne widoki oraz inne atrakcje. Od wieków była to siedziba militarna. Od XVII w. znajdowało się tutaj szereg fortyfikacji, jak i obiektów sportowych. W II połowie XX w. postanowiono zakątek ten przekształcić w miejsce o charakterze turystycznym i rozrywkowym. Na zboczach Montjuic znajduje się dużo terenów zielonych, sprzyjających odpoczynkowi oraz relaksowi. Są parki, alejki, kaskady wodne, ogród botaniczny i teatr grecki. Popularną atrakcją jest zamek - forteca Castell de Montjuic. Zamek pochodzi z XVII w. Dla fanów sztuki są dwa muzea: poświęcone sztuce Joana Miro oraz Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej, mieszczące się w Palau Nacional.
Na wzgórze można dostać się kolejką Teleferico del puerto.

Barri Gotic
To jeden z piękniejszych fragmentów centrum Barcelony. Cechuje go średniowieczna zabudowa i labirynt wąskich, krętych uliczek. Większość znajdujących się tutaj budynków powstała w okresie XIII - XV w. Dzielnicę gotycką powinno się zwiedzać z mapą, by nie pogubić się w krętych uliczkach. Na uwagę zasługuje Katedra La Seu z bogatym wystrojem, krużgankami i punktem widokowym na wieży oraz Plac św. Jakuba.
Na miejsce można dojść piechotą, bądź dojechać metrem L2 i L4.

La Boqueria
Miejsce znajduje się przy turystycznej arterii miasta - La Rambla. Początki bazaru sięgają XIII w. wtedy handlowano tutaj przede wszystkim mięsem. Około XIX w. do oferty wprowadzono ryby. Bazar przyciąga różnorodnością barw oraz smaków. Znajdziemy tutaj płody ziemi katalońskiej, owoce morza.
Na miejsce najlepiej dotrzeć z Barri Gotic

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!