Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wegańskie pędzle do makijażu. Czy warto?

› Kobieta i dziecko› dla kobiet 4 miesiące temu    31.08.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Branża beauty nieustannie się rozwija, dzięki czemu na rynku wciąż pojawiają się makijażowe nowinki, które mają za zadanie ułatwić i przyspieszyć dbanie o urodę i podkreślanie jej. Jednak są akcesoria które od lat są niezastąpione. Wśród nich z pewnością warto wymienić pędzle do makijażu.

 

Jeszcze do niedawna za najlepsze z nich uważano modele z naturalnym włosiem. Jednak nowoczesna technologia i stały rozwój branży sprawiły, że te czasy odeszły bezpowrotnie. Dziś z łatwością można kupić te wegańskie akcesoria świetnej jakości. Dzięki nim codzienne wykonywanie makijażu jest szybkie, proste, przyjemne i dobre dla Matki Natury!

Na co zwrócić uwagę kupując pędzle do makijażu z wegańskim włosiem? Zapraszamy do lektury!

Nowoczesne syntetyczne włosie

Produkowane dziś syntetyczne włosie w zasadzie nie odbiega swoimi właściwościami od naturalnego, a w niektórych kwestiach nawet je przewyższa. Wysokojakościowe wegańskie włókna są delikatne dla skóry, gdyż w procesie produkcji wyciąga się je uzyskując w ten sposób zwężające się końcówki, dokładnie takie jak ma włosie naturalne. Niska porowatość syntetycznego włosia sprawia, że pędzel nie absorbuje zbyt dużo kosmetyków. To ułatwia zarówno ich aplikację, jak i utrzymanie włosia w czystości.

Wśród wielu rodzajów włosia syntetycznego za najlepsze uchodzi taklon - cienkie i delikatne włókno, które jest świetnym odpowiednikiem naturalnego. Jest delikatnie karbowane więc dobrze „chwyta”, aplikuje i ułatwia blendowanie nawet sypkich i mocno napigmentowanych cieni do powiek.

Wybieramy pędzle do makijażu

Ciężko znaleźć damską kosmetyczkę, w której nie znalazłby się przynajmniej jeden pędzel do makijażu. Wśród nich najpopularniejsze są te do pudru, w dalszej kolejności do konturowania i do aplikacji cieni do powiek.

Wybierając pędzle do makijażu zawsze zwracamy uwagę na włosie i dobieramy je do indywidualnych preferencji, pamiętając że komfortową aplikację kosmetyków może zapewnić tylko to najlepsze - więcej tutaj. Jednak nie tylko to świadczy o dobrej jakości pędzla. Warto przyjrzeć się również skuwce pędzla, gdyż to ona utrzymuje włosie. Najlepiej sprawdzają się te wykonane z miedzi, gdyż są odporne na odkształcenia i działanie rdzy. Nie mniej ważna jest jakość trzonka. Za najlepsze są uważane te wykonane z drewna i pokryte kilkoma warstwami lakieru. To wszystko sprawia, że pędzlami będzie można cieszyć się długie lata - https://trena.pl/351-pedzle.

Jak czyścić pędzle z wegańskim włosiem

Wszystkie pędzle, niezależnie od typu włosia powinny być regularnie myte, a w przypadku akcesoriów do użytku profesjonalnego, także dezynfekowane. Jak je czyścić, żeby nie uszkodzić włosia? To proste! Wystarczy użyć delikatnego detergentu, a w przypadku mocniejszych zabrudzeń (na przykład po zastygających kosmetykach) olejku. Z jego pomocą należy umyć włosie i spłukać pod bieżącą wodą uważając aby nie zmoczyć skuwki i trzonka. Najlepiej suszyć akcesoria na miękkim ręczniku uważając by nie odkształcić włosia lub w pozycji pionowej włosiem do dołu.
Pomocny podczas mycia pędzli może być niewielki i uroczy, ale bardzo praktyczny czyścik ilū Jego powierzchnia jest pokryta specjalnymi wypustkami, które umożliwiają dokładne wyczyszczenie włosia bez ryzyka uszkodzenia.

Jak widać, nowoczesne wysokojakościowe pędzle z syntetycznym włosiem to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla wegan i osób z tendencją do alergii. Sprawdzą się również w rękach profesjonalistów, których akcesoria są eksploatowane znacznie bardziej i muszą być dokładnie czyszczone. Każdy, kto sięgnie po wegańskie akcesoria najwyższej klasy będzie z nich zadowolony!

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.