Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

WF z mistrzem świata

› Sport i rekreacja ponad rok temu    1.04.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Brzezie. Paweł Skóra od 15 lat trenuje różne sztuczki i triki z piłką. Po występie chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęćBrzezie. Paweł Skóra od 15 lat trenuje różne sztuczki i triki z piłką. Po występie chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć fot. Bogdan Bujak

W niezwykłej lekcji wychowania fizycznego mieli okazję uczestniczyć uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu. W czwartek, 28 marca przyjechał do nich Paweł Skóra - mistrz Polski, Europy i świata we freestyle futbolu, który swoją dyscypliną trenuje od 15 lat.

– Przeprowadził warsztaty, pokazał różne sztuczki i triki. Próbował także na różne sposoby zachęcić dzieci, żeby uczestniczyły w wykonywaniu zadań, brały aktywny udział w tej lekcji wychowania fizycznego z czego bardzo się cieszyły. Takie inne spojrzenie na sport, grę w piłkę nożną: że można z piłką zrobić jeszcze różne inne fajne rzeczy – mówi inicjatorka spotkania ze sportowcem Patrycja Sobecka-Wojciechowska z ZSS Brzezie.

Tego rodzaju warsztaty mają bardzo pożyteczny wymiar dla uczniów szkoły specjalnej.

– To zostaje w dzieciach. Czują się jakoś wyróżnione, że ktoś ciekawy do nich przyjechał, chcący podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą z różnych dziedzin, nie tylko sportu – tłumaczy Małgorzata Wika-Konieczna, dyrektor szkoły.

Dzięki uczestnictwu w pokazie miały „swoje 5 minut” mogąc później pochwalić się przed rodziną czy na stronie szkoły jak to na przykład wprawiły w ruch piłkę na placu.

– Zawsze są to występy inne niże te, z którymi mam do czynienia na co dzień, ze względu na to, kto jest widownią. Jest taka chwila refleksji, może nie w trakcie samego występu, ale po nim, a mianowicie człowiek sobie zdaje sprawę, że ma za co naprawdę dziękować. Za to, że może spełniać się, robić to co kocha i myślę, że dla takich chwil warto do dzieci, osób, które są pokrzywdzone przez los przychodzić i sprawić uśmiech na twarzy chociaż przez moment – oznajmia Paweł Skóra.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!