Wicemistrz świata wygrał w Cichowie

Wicemistrz świata wygrał w Cichowie - Zdjęcie główne

Wicemistrz świata Wojciech Wojdak zwyciężył w XI Amatorskich Zawodach Pływackich. Utytułowany zawodnik w Cichowie 1500 metrów pokonał 17 minut i 21 sekund.
    Sobotnie zawody zorganizowane przez gminę Krzywiń i gostyńską drużynę WOPR zgromadziły na starcie ponad trzydziestu zawodników i zawodniczek. Z roku na rok ranga Amatorskich Zawodów Pływackich rośnie a jedenasta edycja przejdzie do historii. Na liście startowej znalazł się Wojciech Wojdak. Polski pływak specjalizujący się w stylu dowolnym, wicemistrz świata, brązowy medalista mistrzostw świata na krótkim basenie i rekordzista Polski na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. Zgodnie z przewidywaniami zawodnik H2O Bochnia wygrał. Dystans 1500 metrów pokonał w czasie 17 minut i 21 sekund. – Pływanie na otwartych wodach nie jest do końca moją dyscypliną. Największy problem miałem z nawigacją. Trzeba było płynąć prosto, żeby nie nadrabiać metrów. Miałem z tym problem, bo nie widziałem wszystkich boi – powiedział zwycięzca. W rywalizacji kobiet zwyciężyła z czasem 23:08 Monika Jadczak. Tego samego dnia odbyło się Grand Prix Wielkopolski na dystansie 3000 metrów. Więcej w jutrzejszym wydaniu Życia Gostynia.