Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Wiemy już, gdzie powitają wikariuszy jako swoich proboszczów

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    8.06.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 7 / 100%
A A A
Strzelce Wielkie i Chwałkowo - w tych parafiach proboszczami od 1 lipca będą dotychczasowi wikariuszeStrzelce Wielkie i Chwałkowo - w tych parafiach proboszczami od 1 lipca będą dotychczasowi wikariusze fot. arch. Życia Gostynia

Od pewnego czasu informujemy o zmianach proboszczów w parafiach na terenie powiatu gostyńskiego. Zapadły kolejne decyzje personalne, które tym razem dotyczą wikariuszy, służących w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, kilku z nich mianował proboszczami. Zmiany wejdą w życie już za kilka tygodni.
Przypomnijmy, że ks. mgr. Zygmunt Łukowiak - proboszcz parafii pw. św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich, zgodnie z dekretem nominacyjnym wydanym przez metropolitę poznańskiego, został mianowany proboszczem parafii pw. św. Idziego w Czerwonej Wsi. Do dziś nie było oficjalnie wiadomo, kto go zastąpi. Tymczasem 8 czerwca arcybiskup Stanisław Gądecki mianował na proboszcza parafii w Strzelcach Wielkich ks. mgr lic. Jarosława Gablera, dotychczasowego wikariusza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach. Parafianie powitają nowego gospodarza już 1 lipca.

Z kolei proboszczem parafii pw. Świętej Trójcy w Chwałkowie, zgodnie z nominacją Metropolity Poznańskiego, został ks. mgr Artur Biegański, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu. Jak już informowaliśmy, dotychczasowy proboszcz z Chwałkowa - ks. mgr Grzegorz Szkudlarek od 1 lipca będzie pełnił posługę proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siekowie.

Czytaj, kto zastąpi ks. Stanisława Kostkę, proboszcza parafii w Starym Gostyniu?

oraz kto będzie nowym gospodarzem parafii pw. św. Mikołaja w Krobi?

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Parafianka
ponad rok temu 2
Może w Strzelacach w końcu ten cmentarz przy kościele nabierze wygląu cmentarza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ chris
ponad rok temu 1
To prawda ale 99 %winy jest ludzi że zapuścił się cmentarz bo robili na złość proboszczowi wrzucali śmierci prywatne na śmietnik przy cmętarzu rtv itp sam widziałem nawet jedzenie kaszankę każdy ma kubły na śmierci i firmy odbierają co 2 tygodnie agd rtv tak samo raz na kwartał a potem donosili do mediów i do Biskupa a proboszcz Zygmunt Łukowiak jest bardzo dobrym księdzem nie robił ludziom problemów dużo zrobił dla parafii chodniki na cmentarzu parking przy kościele dach elewację nagłośnienie organy mi jest przykro że tak się stało wielka szkoda a nowy proboszcz powinien dokręcić śrubę i ukrócić ten proceder i wtedy będzie kwas .