Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Wikariusze odchodzą z parafii. Zmiany wśród dziekanów

› Aktualności ponad rok temu    18.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 10 ocen 6 / 100%
A A A
Gostyń. Ks. Amadeusz Fertig - diakon z Opalenicy, zawita w lipcu do parafii farnej w Gostyniu. Niedawno przyjął święcenia kapłańskieGostyń. Ks. Amadeusz Fertig - diakon z Opalenicy, zawita w lipcu do parafii farnej w Gostyniu. Niedawno przyjął święcenia kapłańskie fot. arch. Archidiecezja Poznańska/Anna Twardowska

Kolejne zmiany personalne w Archidiecezji Poznańskiej. 11 czerwca arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał kapłanom dekrety nominacyjne związane z ich posługą duszpasterską w archidiecezji.

O pierwszych decyzjach metropolity poznańskiego dotyczących m.in. zmian proboszczów (od 1 lipca) pisaliśmy już w kwietniu - CZYTAJ TUTAJ

Wiemy, że już za 2 tygodnie zmieni się proboszcz w parafii pw. Pocieszenia NMP na Zdzieżu w Borku Wlkp. - ks. Daniel Litkowski odchodzi do Rakoniewic.

Na jego miejsce arcybiskup skierował ks. Tadeusza Lorka, który dotychczas pracował jako proboszcz w parafii w Rokietnicy. Po wprowadzeniu ostatnich zarządzeń w archidiecezji poznańskiej to właśnie ks. Lorek od 1 lipca został mianowany dziekanem dekanatu boreckiego (dotychczas był to proboszcz parafii pw. św. Jakuba Większego Apostoła w Cerekwicy).

Z kolei do parafii w Cerekwicy jako nowy proboszcz zawita ks. Adam Maćkowiak - dotychczasowy wikariusz pw. Marki Boskiej Zwycięskiej w Poznaniu.

Z gospodarzem swojej parafii pożegnają się również wierni z parafii pw. Ducha Świętego w Gostyniu - CZYTAJ TUTAJ.

W związku z nominacjami na proboszczów z wikariuszem pożegnają się parafianie z Pępowa. Pracujący w parafii pw. św. Jadwigi ks mgr Jędrzej Jaworski awansował na proboszcza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Żabnie. Posługę rozpoczyna tam od 1 lipca.

W pępowskiej parafii od 24 sierpnia zastąpi go ks. Waldemar Bączkowski - dotychczasowy wikariusz parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu.

Odchodzi również wikariusz z parafii pw. św. Mikołaja w Krobi ks. Przemysław Wilk. Decyzją arcybiskupa od 1 lipca został mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Pocieszenia i św. Michała Archanioła w Górce Duchownej.

Za to do Krobi, jako wikariusz, od 24 sierpnia zawita ks. Jakub Turek - dotychczasowy wikariusz parafii pw. Stanisława Biskupa w Buku.

Z wikariuszem pożegnają się też wierni z gostyńskiej fary. Ks. Mateusz Kaźmierczak przechodzi do pracy jako wikariusz do parafii w Szamotułach. Z informacji Archidiecezji Poznańskiej wynika, że do parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu od 1 lipca zawita ks. Amadeusz Fertig - diakon z Opalenicy, któremu bp Stanisław Gądecki niedawno udzielił święceń kapłańskich. Będzie to jego pierwsza parafia wikariuszowska.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkanka
ponad rok temu 11
Zoolza, czy ty chodzisz do tego Kościoła( Cyrk)?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zoolza
ponad rok temu 10
Do cyrku nie chodzę
~ Czytelniczka
ponad rok temu ocena: 100%  9
Szkoda ze zabieraja z Krobi Ksiedza Przemyslawa Wilka ;( Kogos kto jest naprawde ksiedzem z powolania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
ponad rok temu ocena: 100%  8
Zgadzam sie z Parafianka zmiencie tego ksiedzza z Zalesia bo jeszcze troche to w kosciele nikogo nie bedzie toczy wojny z parafianami wysmiewa dzieci i jeszcze na dodatek widzi czubek wlasnego nosa Czy my mamy go za kare ??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Parafianka
ponad rok temu ocena: 100%  7
Szkoda , że proboszcza w Zalesiu nikt nie chce zmienić ..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał
ponad rok temu ocena: 67%  6
Roszady [...]
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
ponad rok temu ocena: 100%  5
Mieszają tym kapłanom w głowach chyba z próżności
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piko
ponad rok temu ocena: 100%  4
70 lat - 70 zmian
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 57%  3
Wittiga niech przeniosa bo co tydzień o kimś innym na ambonie mówi jaką wojnę toczy z mieszkańcami Skoraszewic!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zoolza
ponad rok temu ocena: 50%  2
Jesli chodzi o proboszcza Witiga to jego w pierwszej kolejności niech przeniosą na bezludną wyspę bo tylko tam nikogo nie upokorzy.Zadumany w sobie księżulek który innym będzie mówić jak żyć a sam dobrego przykładu nie daje.Ewentualnie tych swoich pupilków niech zabierze ze sobą żeby nawzajem na siebie donosili. Kościół w Skoraszewicach to jeden cyrk a największym pajacem w tym cyrku jest ksiądz Witig
~ Grazyna
ponad rok temu ocena: 67%  1
tak księdzu nie godzi z ambony wygłaszać--- ŻENADA