Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wioska po latach w całości skanalizowana. Zakład będzie otwarty w czerwcu?

› Społeczeństwo 13 dni temu    21.05.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Dwa tygodnie temu zakończono budowe kanalizacji sanitarnej w Brzeziu - na tzw. CzerwieńcuDwa tygodnie temu zakończono budowe kanalizacji sanitarnej w Brzeziu - na tzw. Czerwieńcu fot. A. Fajczyk

- Wykonawca szykuje do odbioru inwestycję, wyprowadza studzienki, więc zadanie nie jest całkowicie zakończone - informował w ubiegłym tygodniu Dariusz Szymański, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu.

Dziś mieszkańcy Brzezia mają się z czego cieszyć. Zakończyła się kilkumiesięczna inwestycja, dzięki której ostatnie posesje w tej wiosce, położone w tzw. Czerwieńcu zostały podłączone do kanalizacji sanitarnej. Przy okazji wyrzucono azbestowe rury sieci wodociągowej. Kanalizacja sanitarna była budowana wzdłuż drogi powiatowej, biegnącej w kierunku Ponieca, na odcinku około 1,8 m. Podłączono do niej ponad 30 posesji.

- To stan aktualny. Przyłącza wykonywaliśmy zgodnie z projektem. Wiemy, że są wydzielane kolejne działki, właściciele stawiają nowe domy, więc zakładamy, że przyłączy będzie dużo więcej - mówi Dariusz Szymański, prezes ZWiK w Gostyniu. Obecnie wieś w większości jest skanalizowana. W ramach zadania nastąpiła też modernizacja sieci wodociągowej na długości 2,5 m. W miejscu starych, azbestowych rur położono nowe, zrobione z polipropylenu. Wymieniono hydranty, pojawiły się też nowe.

Firma realizująca inwestycję położyła też asfalt na rozkopywanym odcinku szosy. Kompleksowo wykonane zadanie było wpisane do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego ZWiK w Gostyniu i kosztowało 4,7 mln zł. Jeszcze w tym roku „gostyńskie wodociągi” planują położenie kanalizacji sanitarnej na ul. Fredry i ul. Reymonta na os. Pożegowo a także na ul. Spacerowej w Kunowie.

ZWiK w Gostyniu 17 marca zwiesił bezpośrednią obsługę klienta w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną. Klientów poproszono o regulowanie zobowiązań za pośrednictwem bankowości elektronicznej, na poczcie lub w banku. Wszelkie wnioski, korespondencję i umowy można pozostawić w skrzynce podawczej przy wjeździe na teren Spółki bądź przesłać pocztą. Wciąż nie odbywają się spisy stanów wodomierzy, mieszkańcy telefonicznie lub mailowo przekazywali odczyty wodomierzy. W czerwcu prezes gostyńskich „wodociągów” zamierza otworzyć biuro dla klientów.

- Nie mamy dużych przestojów. Wszelkich informacji udzielamy. Część petentów cierpi pewnie z powodu zamkniętej kasy. Było sporo osób, które w kasie płaciły za swoje zobowiązania - mówi Dariusz Szymański. - Jeśli nic się nie zmieni i nie będzie nowego ogniska koronawirusa w Gostyniu, od czerwca chcielibyśmy zacząć funkcjonować w miarę normalnie. Powoli zaczniemy otwierać się dla klientów. W pierwszej kolejności planujemy uruchomić kasę oraz dział obsługi klienta - w ograniczonej formie, z odpowiednimi zabezpieczeniami - dodaje prezes.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ret
13 dni temu 2
na tej stronie po każdym kliknięciu nowego tematu wyskakuje okienko Szanujemy Twoją prywatność ,chyba za bardzo szanujecie ,bo jak tak będzie dalej to przestanę wchodzić na stronę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
13 dni temu 1
Plus dla wykonawcy.Bardzo dobra i dokładna robota.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji