Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wirtualne Targowisko ratunkiem dla lokalnych przedsiębiorców

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    27.03.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 10 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. Fotomontaż - adobe stock

Zakład Gospodarki Komunalnej w Gostyniu wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego oraz lokalnym wytwórcami postanowił uruchomić Wirtualne Targowisko. Jest to bardzo świeża inicjatywa, która ma pomóc przede wszystkim producentom z branży rolno-spożywczej przerwać trudny czas pandemii koronawirusa.

Obecnie wielu producentów i rolników ma zamrożone swoje środki finansowe w swoich roślinach w i uprawach nie mając możliwości ich sprzedaży przy zamkniętych targowiskach.

- Wspólnie szukając rozwiązania dla tego problemu narodził się pomysł, aby przenieść ten handel do Internetu. Wielu lokalnych przedsiębiorców korzysta już z tej możliwości, ale jeszcze nie wszyscy. W ten sposób możemy zgromadzić wszelkiego rodzaju informacje w jednym miejscu, bez konieczności szukania po różnych stronach internetowych - mówi Hanna Nowakowska ze Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego.

Stąd właśnie pomysł na Wirtualne Targowisko, gdzie przykładowo lokalny rolnik, ogrodnik, serowar czy też rzeźnik itd, który dotychczas sprzedawał na targu, a teraz ta możliwość została mu odebrana może wysłać zgłoszenie na adres e-mail.

- To jest naprawdę bardzo proste, wystarczy tylko podać imię i nazwisko, numer telefonu do kontaktu, miejsce, gdzie klient może odebrać towar no i oczywiście zdjęcie swojego produktu, jak również swoje - dodaje Hanna Nowakowska.

Po co zdjęcie sprzedawcy? A po to, żeby kupując mógł rozpoznać swojego ulubionego producenta, u którego dajmy na to kupował od 10 lat sadzonki kwiatów czy też jabłka i wiedział, że danym miejscu na targowisko znajdzie go. Teraz będzie to mógł zrobić wirtualnie.

Osoby zainteresowane inicjatywą Wirtualnego Targowiska mogą odwiedzić stronę SWPPG - TUTAJ lub fanpage na Facebooku Najlepsze od Sąsiada - TUTAJ. Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego chciałoby wykorzystać stronę na portalu społecznościowym nie tylko do pomocy lokalnym producentom w dotarciu do klientów.

Najlepsze od Sąsiada ma także służyć stworzeniu listy wszystkich restauracji realizujących wynosy i dowozy gotowych dań na terenie powiatu gostyńskiego i udostępnienie jej mieszkańcom. Gastronomia to ze pewnością jedna z najbardziej dotkniętych gałęzi naszej gospodarki i warto okazać solidarność kupując potrawy u lokalnych restauratorów.

Jeśli chcesz, aby Twoja oferta była wystawiona na Wirtualnym Targowisku to nic prostszego!

  1. Zrób zdjęcie siebie oraz swoich produktów
  2. Wyślij nam je na kontakt@gospodarka.gostyn.pl lub MMS-em 537 007 087
  3. Do zdjęć dołącz krótki opis: Twoje imię i nazwisko; produkty, które oferujesz, numer telefonu oraz adres, gdzie klienci mogą odebrać zamówione produkty.
+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nie ma nadziei
2 miesiące temu 10
Nawet w czasach pandemii niektórzy konkuruja jedni politycznie inni rynkowo co za szuje. To do kilku ostatnich komentarzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatelka
2 miesiące temu ocena: 100%  9
Beznadziejna inicjatywa, nielogiczna i całkowicie sprzeczna z ideą "zostań w domu". Poza tym z tego co się orientuję to są w Gostyniu firmy które świeże produkty rolne dostarczaja prosto do domu. Po prostu warzywa zamawia się tak jak pizze. Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JAN
2 miesiące temu ocena: 0%  8
Tak słuchając i czytając te wszystkie informacje, widzę że im więcej władzy daje się ludziom bez logicznego myślenia, tym głupsze wydają decyzje. Przecież targowisko jest bezpieczniejsza formą sprzedaży niż market, który obok targowiska funkcjonuje.Krawiec zamknął targowisko bo niby boi się o osoby starsze, schronisko dla zwierząt twierdzi, dla dobra wolontariuszy chociaż wszyscy weterynarze mówią, że pieski nie są nosicielami wirusa. Natomiast tłoku tam nie ma jeśli chodzi o wolontariuszy. Na szkolenie bhp przychodzi prawie 50 uczniów a do schroniska przyjedzie jeden raz na miesiąc i jeszcze chce potwierdzenie, że pracował no bo dostaje lepszą ocenę z przyrody. To właściwie po co ten zakład funkcjonuje. Czym on teraz rządzi a kasę co miesiąc dostaje, o nic się nie martwi. Teraz tylko taką fuchę mieć za nic nie odpowiadać a kasę brać HURA !!!!!!!!!!!! Rozwiązać ZGKiM to jest najlepszy wniosek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Realista
2 miesiące temu ocena: 0%  7
Co ten Krawiec pierniczy jak mały Kaziu po dużym piwie. Przecież targowisko służy głównie ludziom starszym, którzy idą sobie kupić trochę świeżych warzyw. Mieszkają głównie w blokach nie mają ogródka. Jeśli mają to nie każdy z racji chorób czy wieku może w nim pracować. Ponadto czy każda starsza osoba ma w domu komputer i umie na nim pracować jeśli nie mieszka z dziećmi. Na wolnym powietrzu jest bezpieczniejsze robienie zakupów niż w markecie. Opamiętajcie się decydenci nie jesteś nieomylni i wy kiedyś jak was nie dopadnie koronawirus doczekacie starszego wieku, oby was życie nie pokarało.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bamber
2 miesiące temu ocena: 0%  6
Jan masz racje, ten dyr. ZGKiM to jest ten radny PiS z Powiatu o ile dobrze go kojarzę? zawsze wychodzi przed szereg. Na sesjach ciągle ma o coś pretensje pod adresem starosty( zaznaczam, że nie jestem fanem ani jednego z nich oni są typowi karierowicze) a nie widzi u siebie na własnym podwórku nieprawidłowości. Zamknął targowisko, gdzie handel jest bezpieczniejszy niż obok market Biedronka. Przez internet to sobie on może zamawiać spożywkę. Gościu zejdź na ziemię bo za chwile odbije ci się karma.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jan
2 miesiące temu ocena: 50%  5
Czytalem ze minister rolnictwa jest za tym aby ponownie uruchomic targowiska i tylko zalezy to od władz samorzadowych mozna o tym pomysleć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bi. Bo
2 miesiące temu ocena: 75%  4
Lepiej kupić warzywa na targu niż się gnieść w sklepie z ludźmi. Zachowując środki higieny. Właściciele targowiska muszą zadbać o dezynfekcję ludzi wchodzących na targ. No i oczywiście nie ma się handlować odzieżą tylko żywność
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ROLNIK
2 miesiące temu ocena: 50%  3
Wojewoda Wielkopolski poluźnił już obostrzenia dotyczące handlu żywnością na targowiskach. Jesteście w tyle za murzynami, bo w Lesznie targowiska już czynne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ..
2 miesiące temu 2
Zgkim w Gostyniu nie w Piaskach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
2 miesiące temu 1
Poprawione, dzięki :)