Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wkrótce nowy przystanek PKS

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    20.09.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Przy ul. Ponieckiej w Krobi rozpoczęły się prace związane z utworzeniem przystanku komunikacji publicznej. Powstanie on po przeciwnej stronie marketu "Dino".

W tym miejscu wykonane zostaną zajezdnia autobusowa oraz chodniki. Dodatkowo doprowadzone będą wszystkie przyłącza mediów tak, aby w przyszłości mogła tam powstać publiczna toaleta. Ma to też ułatwić zamontowanie oświetlenia na przystanku. Ze względu na ograniczone środki finansowe na inwestycję, na razie w zakresie robót znalazły się tylko prace branży drogowej. Przeniesiona będzie też wiata przystankowa, która obecnie stoi również przy ul. Ponieckiej, ale po drugiej stronie, przed restauracją Pireus. To tam został ustawiony tymczasowy przystanek autobusowy, kiedy w Krobi rozpoczęły się prace drogowe, związane z budową obwodnicy. Koszt prac, które zostaną zrobione jeszcze w bieżącym roku, wyniesie ok. 125 tys. zł. Wykonawca został wyłoniony w drodze przetargu i jest to firma CHOD-DRÓG z Krobi. Zgodnie z umową finalizacja zadania ma nastąpić z końcem września. Wszystko zależy od pogody, ale też od uzgodnienia planu organizacji ruchu. W przyszłości gmina Krobia planuje umieszczenie na nowym przystanku PKS dużej, przeszklonej wiaty, toalety oraz wielkoformatowego planu miasta. Rozbudowana wiata kosztuje około 50 tys. zł. Więcej w jutrzejszym wydaniu "Życia Gostynia". (AgFa)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!