Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Wojewoda przyjechał do protestujących rolników

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    27.01.2015
komentarzy 135 ocen 69 / 87%
A A A

Organizatorem protestu jest Stowarzyszenie "Nasz Dom". Rolnicy sprzeciwiają się nie tylko obecnej sytuacji na rynku, ale także prowadzeniu odwiertów oraz ewentualnej budowie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego na terenie powiatów: rawickiego i gostyńskiego.

Protest rozpoczął się o godzinie 10.00. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że ma zakończyć się około godziny 14.00. Nieprzejezdna jest krajowa "piątka" na odcinku od Bojanowa do Leszna. Zablokowano także wjazd na S5 w Kaczkowie i zjazd z tej trasy. - Traktory zmierzają w kierunku Leszna, natomiast z Kłody w stronę Kaczkowa rolnicy idą pieszo. Według szacunków, w proteście uczestniczy ponad dwa tysiące osób. Od strony Bojanowa tworzy się gigantyczny korek - relacjonuje nasz reporter obserwujący protest.

Protest zabezpiecza policja. Od strony Rawicza do Leszna można dostać się objazdem przez Poniec.

Czytaj także o proteście w Poznaniu:  Jesteśmy rolnikami nie górnikami!

[AKTUALIZACJA]

Około południa do protestujących rolników przyjechał wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

+ 60 głosów: 69 (87%) 9 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (135)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ rob
  ponad rok temu ocena: 33%  135
  do kom rolnik Jakie ty wsioku płacisz wieksze podatki , policz buraku ile dostajesz dopłat z uni a wciąz wam w czterech literach żle chcesz protestowac to jedz do warszawy a nie na s5 buroku Widły i do gnoju jak ci sie nudzi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qqłka
  ponad rok temu ocena: 56%  134
  Rolnik płaci podatki bez względu na koniunkturę i dochodowość produkcji rolnej. Firma "jadąca na stracie" - nie płaci. Dopłaty z UE jedynie rekompensują wzrost kosztów produkcji i zniesienie barier rynkowych.
  ~ gall anonim
  ponad rok temu ocena: 70%  133
  widzialem caly reportaz z protestu rolnikow. widzialem rozmowe burmistrzow Krobi i Miejskiej Gorki w Elka tv. Gratulacje dla organizatorow tego protestu serce rosnie jesli widzi tlumy ludzi w zgodzie przeciwko jednej idei. przeraza mnie cynizm i spokoj panow burmistrzow. z jednej strony niepokoj rolnikow o lepsze jutro z drugiej strony cyninizm i brak zrozumienia dla swoich wyborcow. bo skoro obydwoje deklarowali swoje NIE dla PAKu i kopalni to dlaczego nie bylo ich w Kaczkowie. tylko oni znaja odpowiedz. dla tych ktorzy mysla ze kopalnia ich nie dotyczy. to zniklo by tylko 22 wsie to nie koniec. skutki kopalni beda odczuwac MIEJSKA GORKA RAWICZ KROBIA I GOSTYN TRZEBNICA MILICZ GORA KROTOSZYN. Nie jest to sprawa tylko powiatow rawickiego i gostynskiego. plusem jest ze przyjechal wojewoda minusem ze na tym protescie zabraklo dwuch panow. wlodarzy MIEJSKIEJ GORKI I KROBI. Sprzyjam stowarzyszeniu NASZ DOM i zycze wytrwalosci w walce do szczesliwego konca/
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sandokan
  ponad rok temu ocena: 18%  132
  Słuchaj ~ x-men , nie zabieraj głosu w dyskusji jeśli nie znasz prawdy. Komunistą nie byłem i książeczki partyjnej zjeść ani schować nie musiałem , ale za "komuny" jeść miałem co i o jutro nie musiałem się bać . Pracowałem ciężko ale stać mnie było i na dobre jedzenie i na zabawę . Znam pracę na wsi , umiem ręcznie doić krowy , (i to dobrze , bo miałem dobre nauczycielki) umiem orać , kosić kombajnem , a nawet to wszystko naprawiać . Było ciężko , ale to dzięki komunie na którą tak plujesz masz dzisiaj (a przedtem Twoi rodzice) wykształcenie. Za komuny nie do pomyślenia były takie przekręty jak to ma miejsce obecnie . Ale na temat !! A kopalnia ? Gdzieś powstać musi . Prądu każdy chce, gazu, węgla , paliwa i co tam jeszcze ale nikt tego nie chce u siebie. Inna sprawa że okoliczni mieszkańcy (zwłaszcza Oni - nie gmina) powinni mieć przykładowo energię elektryczną za połowę jej ceny , Wodę z kranów - za darmo (bo woda ze studni ucieknie) w każdym bądż razie powinno im się to opłacić
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rolnik
  ponad rok temu ocena: 79%  131
  to mieszczuchy uciekają ze swoich slamsów na wieś żeby mieć spokój a zaś im zle że im śmierdzi. Siedzcie sobie w tych waszych m1 a od rolników się odwalcie. płacimy większe podatki i rachunki niż wy a jeśli chodzi o dofinansowania to sami z nich korzystacie w waszych zadymionych miastach a po drugie to każdy mógł z tego skorzystać ale wasza w tym pusta łep ze nie umiecie się wystarać od uni o pieniądze ciemnota a mówi się że rolnik to baran jak dają to się bierze. albo wezcie kupcie sobie ze 100ha i róbcie tak jak my. bronimy swojego naszej ziemi naszego warsztatu pracy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ x-men
  ponad rok temu ocena: 19%  130
  dlaczego rasiści nie pokazujecie wszystkich komentarzy zmieńcie nazwe na życie komuny
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qqłka
  ponad rok temu ocena: 7%  129
  a precyzyjniej ?
  ~ Nocny Patrol
  ponad rok temu ocena: 83%  128
  Wszyscy mądrzy bardzo łatwo wydaje się wyroki w nieswojej sprawie . Ziemia jest rolników więc je bronią. Ciekawe gdy ktoś chciałby wam (kopalnioentuzjastom) zabrać wasz rower lub komputer ( bo co innego może) to raban podniósłby się straszny. Nie wasza ziemia to co się odzywacie , pilnujcie swojej własności..Kopalnia nigdy nie będzie wasza.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qqłka
  ponad rok temu ocena: 75%  127
  Niemcy są za dekarbonizacją europejskiego sektora energii. http://www.cire.pl/item,105660,1.html i za reformą systemu handlu emisjami. A polska chce kolejnej elektrowni z wysokoemisyjnego i niskokalorycznego węgla brunatnego i to na siłę? Mieszanie "miastowym" w głowach i mamienie pracą, wywoływanie ataków zazdrości w stosunku do rolników, którzy inwestują w rozwój swoich gospodarstw. Komu to się opłaca?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Polak
  ponad rok temu ocena: 74%  126
  Węgiel będzie podstawą naszej gospodarki jeszcze przez paręnaście lat jak nie parędziesiąt [szwaby mówią, że jesteśmy czarną dziurą w Europie z racji emisji CO2, którego notabene oni produkują 3 razy więcej niż my]. Sam pakiet klimatyczny jest robiony pod "eko-firmy", które zajmują się wprowadzaniem nieopłacalnych urządzeń [np. wiatraki czy baterie słoneczne], a Polska za to jest ganiana, że ma inny system niż lewacka Europa Zachodnia [przykład z mlekiem gdzie płacimy kary za wyprodukowanie nad kreską mleka] .Co do węgla brunatnego to syf nie lepszy od tego sprowadzanego z Rosji.
  ~ sandokan
  ponad rok temu ocena: 17%  125
  Widzę że zawsze przeciwnikiem powstawania przemysłu na nowym terenie są niestety ale rolnicy. To taki gatunek ludzi którym w żyłach krąży krew zawiści - tacy "Kargule" i "Pawlaki"..Jak tak bardzo kochają swoją "ojcowiznę" to dlaczego pchają się do miast ? Dlaczego przemysł w miastach zatrudnia wobec tego ludzi ze wsi? Jak tak dobrze dzieciom chłopskim na wsi to niech tam siedzą . A chłop musi traktor i pług wytworzony w mieście kupić , no chyba że jak jeszcze w latach 50-siątych ubiegłego 100-lecia widziałem zaprzęgnie żonę i dzieci do homonta i nimi będzie orał. Jak pokazują statystyki to 60% ludności w miastach to są osiedleni w nich "przybysze" ze wsi . A my w miastach też nie chcemy żeby dymiły nam kominy fabryk , na ulicach miast panował zgiełk pędzących samochodów , unosił się trujący smród spalin - chcemy : zielonych skwerków, parków , oczek wodnych , basenów kąpielowych ..a co! Chłopi chcą ? - to My mieszczuchy też !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qqłka
  ponad rok temu ocena: 81%  124
  W Rawiczu powietrze się jednak poprawiło po powstaniu obwodnicy, z która wielu wiązało nadzieję co do automatycznej poprawy na rynku pracy - o tak, teraz można szybciej uciec z Rawicza i go ominąć... Wysiedlenie rolników lub doprowadzenie efektów ich pracy do ekonomicznej zapaści spowoduje ich migrację do miast. To z kolei przełoży się na wzrost konkurencji na rynku pracy w mieście. Czy tego byś chciał ? Partyzanckie metody ministra i PAK spotkały się z realną odpowiedzią ludzi. Gdyby tak "miastowi" zrozumieli, że dobro jest wspólne - czyste powietrze, gleba i woda, to nie byłoby problemu. Plusy kopalni do minusów to jak 20/80. W Gubinie skutecznie oddalono takie kopalniano-księżycowe pomysły - no, ale tam blisko do RFN, które szanuje przyrodę.
  ~ ee
  ponad rok temu ocena: 25%  123
  Odpowiedzcie rolnicy, dlaczego blokujecie S5 i 5 jak Oczkowice leżą przy K36 czyli w innym kierunku.Blokujecie nam drogi i tracicie głosy, jedźcie na Warszawę. No ale co się dziwić, skończona podstawówka na raty, albo zero szkoły i skąd macie wiedzieć, gdzie blokować. Płaćcie ZUS mądrale, bo ja płace i mam auto za 900zł a wy traktorki za ponad 100tyś.zł Straciliście w oczach społeczeństwa, terz dokładnie widać tą wystającą słomę z butów. KOPALNI TAK !!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ktoś
  ponad rok temu ocena: 20%  122
  dobrze piszesz.................słoma z butów wychodzi........nawet w kościele w niedziele stojąc na końcu czuć ich smrodek...............
  ~ qqłka
  ponad rok temu ocena: 81%  121
  Czy elektrownia atomowa w końcu powstanie? Samorządowcy tracą cierpliwość i żądają milionów http://www.tvn24.pl/pomorze,42/gminy-chca-6-mln-zl-za-opoznienia-w-przygotowaniach-do-budowy-elektrowni-atomowej,509934.html Po co zatem degradować rolniczą Wielkopolskę, skoro inni żądają atomu - wszyscy mają wkoło, tylko u nas chce się drążyć rolniczą ziemię i płacić kary za emisję z niskokalorycznego węgla. Kto na tym zarobi, a kto straci ? Działajcie lokalnie, ale myślcie globalnie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sandokan
  ponad rok temu ocena: 20%  120
  Mieszkałem na wsi, widziałem jak tam się pracuje. Nie w każdym gospodarstwie do obrządku przy krowach i świniach wstają o 5 rano takie coś to wyjątki i nie okłamujcie ludzi. Prawda! Rolnik ciężko pracuje wiosną i jesienią za to często spotykamy Go pod sklepem. I chociaż bierze sporo kasy dotacji do każdego hektara to zawsze płacze że ma mało . To zwykła chłopska zawiść gdy innym coś się układa sąsiad zaraz zaczyna zazdrościć. Ale ja o kopalni- Otóż nikt nie chce u siebie wydobywania gazu z łupków , elektrowni wiatrowych , atomowych , no i teraz tej kopalni odkrywkowej i elektrowni na węgiel brunatny w miejscu gdzie są tego węgla olbrzymie pokłady. Ale wszyscy chcą mieć elektryczność . Cywilizacja ma to do siebie że niestety w ślad za postępem idzie degradacja otoczenia i gdzieś niestety te elektrownie , kopalnie , wiatraki ..muszą stawać . A rolnicy? Otóż część ich potomstwa emigruje do miast , domaga się mieszkań i pracy ...ziemia wszystkich nie wyżywi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rawiczanin
  ponad rok temu ocena: 80%  119
  Powdychacie za kilka lat trochę pyłu i kilkadziesiąt substancji z tych pięknych kominów plus księżycowy krajobraz to wtedy zobaczymy jak będziecie protestować pod gabinetem lekarza lub na onkologi.Będziemy dzieciom pokazywać jak u nas jest pięknie i jakie czyste powietrze rodem ze śląska. Proszę kolejny raz nie usuwać tego komentarza.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ JML
  ponad rok temu ocena: 75%  118
  Zgadza się, ale wtedy to nie będzie tylko problem rolników, ale mieszkańców miast również.
  ~ Dior
  ponad rok temu ocena: 83%  117
  Najpierw Wszyscy są za a za kilka kilkanaście lat ich dzieci będą protestować że nie mają czym oddychać i gdzie pracować .Dzisiaj nikt o tym nie myśli i to jest przykre
  ~ bamberiada
  ponad rok temu ocena: 24%  116
  skoro rolnikom nic się nie opłaca produkować to niech lepiej oddadzą ziemię, po co mają dopłacać do interesu, jaka to zakłamana bamberiada
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bamberiada
  ponad rok temu ocena: 23%  115
  piszecie co wam wygodne, dziś był protest bo sie nie opłaca, zakłamane bambry
  ~ Dior
  ponad rok temu ocena: 76%  114
  Protest przeciwko kopalni okręcił się na to co się rolnikom opłaca lub nie.Czy ktoś pomyślał ile ziemi mogą kupić pod budowę kopalni?a co z resztą rolników i innych przedsiębiorstw które nie zostaną wykupione? ?Przecież skutki tej kopalni odczują wszyscy nawet ci co im się wydaje że mieszkają daleko.Ludzie zastanówcie się co piszecie !!! Każdy Rolnik ma dochód ale i tez straty jak każdy ale to jest całkiem inny temat.
  ~ ghhj
  ponad rok temu ocena: 79%  113
  Strajk był przeciw kopalni a nie o to, ze im sie nic nie oplaca... ludzie, najpierw pomyślcie, później komentujcie!
  ~ top
  ponad rok temu ocena: 82%  112
  A wtedy gdzie będą pracować? Może oddasz im swoje miejsce pracy? ;]
  ~ podatnick
  ponad rok temu ocena: 32%  111
  Czy to prawda, że Pani ze zdjęcia zaczęła duże zakupy ziemi w miejscu gdzie ma powstać kopalnia?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jan
  ponad rok temu ocena: 23%  110
  Idea słuszna,ale forma protestu już nie.To jest tylko utrudnianie życia zwykłym obywatelom,użytkownikom dróg.Blokujcie urzędy,spacerujcie po korytarzach w urzędach to wtedy utrudnicie im życie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mg
  ponad rok temu ocena: 13%  109
  Dokładnie o tym pisałem wcześniej Janie i zgadzam się w 100%
  ~ pobudka
  ponad rok temu ocena: 21%  108
  GŁOSUJCIE NA PIS JAROSŁAW JAK BYŁ W RAWICZU MÓWIŁ, ŻE NIE DA WYBUDOWAĆ KOPALNI!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qqłka
  ponad rok temu ocena: 83%  107
  Upolitycznianie kwestii kopalni nie jest dobrym rozwiązaniem. To inicjatywa ponad sympatiami i wszelkimi podziałami. Wygrać jak i przegrać mogą wszyscy.
  ~ :)
  ponad rok temu ocena: 23%  106
  pierdzielic burakow !!!!! maja krus na kwartał do płacenia ! za darmo dotacje!!!!!!!!!!!! a za kopalnia jestem bo bedzie wielkie jezioro niedługo pod nosem...........
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ miastowy
  ponad rok temu ocena: 50%  105
  do Wlkp.. a masz male bezrobocie ??? hahah... 1/4 bezrobotnych zarejestrowana wPUPie reszta macha na to reka bo i tak nic im nie znajda.. ogarnijcie sie.
  ~ Wlkp
  ponad rok temu ocena: 57%  104
  Haha a wiesz jak sie wygląda po wyjściu z takiego jeziora? Twój argument jest śmieszny. Gdyby nie "buraki" to byś tu nic nie miał a nasz region byłby jednym z biedniejszych i z bezrobociem ogromnym. Bo przecież miastuchy nie pracują w zakladach związanych z rolnictwem... a prawda jest taka, ze pracują i cienko byś piszczał gdyby rolników nie było.
  ~ ja
  ponad rok temu ocena: 71%  103
  wolę pachnące ,żółte pola rzepaku wiosną oglądać niż doły kopalni odkrywkowej i smród oraz spaliny z elektrowni..Wolę rolników nawet z tymi dopłatami z Unii niż zdegradowane środowisko .Dlatego nie kopalni .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dhk
  ponad rok temu ocena: 73%  102
  Widzę, że nie wszyscy skupili się na tych rolnikach a na idei jaka im przyświeca. Daj Boże więcej takich ludzi!
  ~ op
  ponad rok temu ocena: 75%  101
  Mądre słowa.
  ~ basia
  ponad rok temu ocena: 83%  100
  nie dla kopalni,tym którzy żywią i bronią CHŁOPOM POLSKIM,szczęść Boże
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jogurt
  ponad rok temu ocena: 24%  99
  Kopalnia w pewnym sensie jest dobra ale chyba rolnicy stracą
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qqłka
  ponad rok temu ocena: 78%  98
  stracisz i Ty, Jogurcie, bo kopalnia wiąże się niestety z elektrownią. Pyły i dymy polecą na Twoją głowę również. Do miastowych docierają takie fakty ?
  ~ juzef
  ponad rok temu ocena: 29%  97
  Do miasta pchacie sie pierwsi ale do płacenia zus u to jesteście ostatni . Sam pracuje w zakładzie gdzie pracuja bambry oni sa nie wydajni kiedy ja jeszcze sobie śpie oni doją krowy kiedy po pracy pije piwo oni doja krowy a ja? A ja mam wiecej od nich i sobie na wakacje jade 3 razy w roku i nie narzekam tak jak ci małorolni
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ inżynier
  ponad rok temu ocena: 14%  96
  jako inżynier sewsu marzę o własnym obozie typu Birkenau prawie się to udało w Rawiczu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ haha
  ponad rok temu ocena: 14%  95
  hahahahahahahah :) selekcja by sie przydała:)
  ~ tak
  ponad rok temu ocena: 21%  94
  Święta trójca na zdjęciu. Oni tak was wszystkich wykupią a póżniej sprzedadzą waszą ziemie pod kopalnie albo pod wiatraki. I się będą z was śmiać a najgorszy to jest ten po lewej wam w głowach mąci a swoje myśli.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Abc
  ponad rok temu ocena: 17%  93
  Bo tak tylko czy "Wasacz" jest osobą szlachetną czy tylko taką udaje?
  ~ mg
  ponad rok temu ocena: 20%  92
  Walczyć o swoje - ok. Ale po jaka cholere utrudniać życie nam, reszcie szarych ludzi? Zablokowaniem dróg jedynie utrudniliście życie np. kierowcom, a czy ktoś z tych 'grubych ryb' się przejął? Wątpie...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mg
  ponad rok temu ocena: 27%  91
  No i co z tego że były objazdy? To znaczy że nie utrudnili życia innym? Dlaczego nie pojechali swoimi maszynami pod siedzibe PAKu czy innych idiotów 'z góry'? Idiotyczny tok myślenia jak dla mnie. Każdy pracuje, nie tylko rolnicy mają ciężką robote. A w tym przypadku egoistycznie postąpili. Żeby nie było, do rolników nic nie mam i szanuje ich ciężką robote, ale protest w postaci blokowania tak ważnej drogi to idiotyzm.
  ~ mg
  ponad rok temu ocena: 24%  90
  No i co z tego że były objazdy? To znaczy że nie utrudnili życia innym? Dlaczego nie pojechali swoimi maszynami pod siedzibe PAKu czy innych idiotów 'z góry'? Idiotyczny tok myślenia jak dla mnie. Każdy pracuje, nie tylko rolnicy mają ciężką robote. A w tym przypadku egoistycznie postąpili. Żeby nie było, do rolników nic nie mam i szanuje ich ciężką robote, ale protest w postaci blokowania tak ważnej drogi to idiotyzm.
  ~ ghj
  ponad rok temu ocena: 83%  89
  informacje o objazdach były już dużo wcześniej. Z resztą policja udzielala inf dzisiaj i znaki inf o objeździe też były ustawione. Gdziekolwiek by nie poszli, komuś coś by utrudnili. Innego wyjścia nie mieli. Łatwo oskarżać komuś, kto nic nie straci.
  ~ Wlkp
  ponad rok temu ocena: 82%  88
  Najgorsze w tym co tu czytam jest to, iż przeciwnicy wypowiadający się na tej stronie obrażają rolników tylko dlatego, że im zazdroszczą sprzętu, krusu i chyba zapału w walczeniu o to co dla nich ważne(tak na prawdę dla dobra całego regionu), a nie dlatego, ze są za kopalnią. Czy w tych czasach nie można godnie żyć? Walcząc w słusznej sprawie zdeptają Cie z błotem. Straszne..
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Maciej.
  ponad rok temu ocena: 21%  87
  Poplecam sprawdzic sobie ile firm upada w ciagu roku w obrebie leszczynskim i jakie jest bezrobocie... Rolnicy straca co? To nie czasy komuny ze im cos zabiora, ziemie zapne zostana wykupione po cenie wartosci wiec beda mieli wczesniejsze emerytury a jesli maja spora czesc ziemi wiec narzekac nie beda mieli na co.... a i tak nawiasem piszac (rolnik wstaje(nie pracuje a wstaje) o 5 rano i wraca o 21 ale to tylko 2-3 miesiace w roku dla porownania w chwili obecnej bardzo czesto pracuje od 6(czyli wstaje o 5 czasem przed) i wracam kolo 22 niekiedy pozniej i to za mniejsze pieniadze) wiec agrument jak najbardziej debilny. Kazdy ma prace jaka ma i kazdy musi jakas wykonywac, ale idiotyzmem jest przeszkadzanie innym w pracy swoimi debilnymi strajkami ktore i tak gowno dadza aby innych ludzi wpienia..pora by zacni rolnicy,gornicy,poslowie zaczeli tez sie liczyc z ludzmi ktorzy pracuja w prywatnych firmach. ignoranci.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mg
  ponad rok temu ocena: 29%  86
  @buntownik osa - tyle fatygi, tyle godzin spędzonych na głupiej drodze i jeżdżeniem w kółko John Deere'ami i co, w tym czasie nie padły gospodary? Dziwne że jeszcze funkcjonują skoro tak trzeba dbać i non stop pilnować...
  ~ buntownik osa
  ponad rok temu ocena: 23%  85
  przed odpasem czy po dopasie pisałes????? bambry za wiele pracy nei macie i nie piernicz farmazownów . kiedys to na roli było ciezko nawóz z reki przesypywanie itp koszenie bez maszyn itd dzis masz za darmo ciagnik zeby ci gnojem nie smierdziało z klima zamkniety a zniwa to 2 dni w roku _ wsiasc i rozwiezc gnoj i nawóz ! roboty 2-3 tygodnie max! wiec sibrze z czerwonymi licami i przesiakniety gnojowca lepiej sie nie wypowiadaj
  ~ buntownik osa
  ponad rok temu ocena: 81%  84
  Zacny idioto. Ze jesteś mieszczuchem to nie znaczy panem.... Rolnik ciężko pracuje nao by cie utrzymać. wstaje o 5 tak jak powiedziałeś ale sie nie opierdala jak ty przed biurkiem, tylko pracuje by wykarmić zwierzęta i rodzine!!! szacunku troche dla nas!!!!! a po za tym nie 2-3 miesiące pracuje. tylko cały rok. Te 2-3 miesiące są to zniwa, a o kolejnych zapomniałeś? o uprawach, siewach, naworzeniach, itd.. żebyś miał jakiś chleb kupić w splepie? Dla porównania ty odbębnisz robote 10-12 godz. i jesteś wolny w dupie masz reszte, na urlop se wyjedziesz dom zamykasz i nic cie nie obchodzi, a tymczasem rolnik musi świątek piątek czy niedziela za...dalać bo by inaczej wszystkoszlak trafiło TA WOJNA MIĘDZY NAMI A TAKIMI DEBILAMI JAK TY NIGDY SIE NIE SKOŃCZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~ buntownik osa
  ponad rok temu ocena: 79%  83
  Zacny idioto. Ze jesteś mieszczuchem to nie znaczy panem.... Rolnik ciężko pracuje nao by cie utrzymać. wstaje o 5 tak jak powiedziałeś ale sie nie opierdala jak ty przed biurkiem, tylko pracuje by wykarmić zwierzęta i rodzine!!! szacunku troche dla nas!!!!! a po za tym nie 2-3 miesiące pracuje. tylko cały rok. Te 2-3 miesiące są to zniwa, a o kolejnych zapomniałeś? o uprawach, siewach, naworzeniach, itd.. żebyś miał jakiś chleb kupić w splepie? Dla porównania ty odbębnisz robote 10-12 godz. i jesteś wolny w dupie masz reszte, na urlop se wyjedziesz dom zamykasz i nic cie nie obchodzi, a tymczasem rolnik musi świątek piątek czy niedziela za...dalać bo by inaczej wszystkoszlak trafiło TA WOJNA MIĘDZY NAMI A TAKIMI DEBILAMI JAK TY NIGDY SIE NIE SKOŃCZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~ buntownik osa
  ponad rok temu ocena: 63%  82
  Zacny idioto. Ze jesteś mieszczuchem to nie znaczy panem.... Rolnik ciężko pracuje nao by cie utrzymać. wstaje o 5 tak jak powiedziałeś ale sie nie opierdala jak ty przed biurkiem, tylko pracuje by wykarmić zwierzęta i rodzine!!! szacunku troche dla nas!!!!! a po za tym nie 2-3 miesiące pracuje. tylko cały rok. Te 2-3 miesiące są to zniwa, a o kolejnych zapomniałeś? o uprawach, siewach, naworzeniach, itd.. żebyś miał jakiś chleb kupić w splepie? Dla porównania ty odbębnisz robote 10-12 godz. i jesteś wolny w dupie masz reszte, na urlop se wyjedziesz dom zamykasz i nic cie nie obchodzi, a tymczasem rolnik musi świątek piątek czy niedziela za...dalać bo by inaczej wszystkoszlak trafiło TA WOJNA MIĘDZY NAMI A TAKIMI DEBILAMI JAK TY NIGDY SIE NIE SKOŃCZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~ buntownik osa
  ponad rok temu ocena: 74%  81
  Zacny idioto. Ze jesteś mieszczuchem to nie znaczy panem.... Rolnik ciężko pracuje nao by cie utrzymać. wstaje o 5 tak jak powiedziałeś ale sie nie opierdala jak ty przed biurkiem, tylko pracuje by wykarmić zwierzęta i rodzine!!! szacunku troche dla nas!!!!! a po za tym nie 2-3 miesiące pracuje. tylko cały rok. Te 2-3 miesiące są to zniwa, a o kolejnych zapomniałeś? o uprawach, siewach, naworzeniach, itd.. żebyś miał jakiś chleb kupić w splepie? Dla porównania ty odbębnisz robote 10-12 godz. i jesteś wolny w dupie masz reszte, na urlop se wyjedziesz dom zamykasz i nic cie nie obchodzi, a tymczasem rolnik musi świątek piątek czy niedziela za...dalać bo by inaczej wszystkoszlak trafiło TA WOJNA MIĘDZY NAMI A TAKIMI DEBILAMI JAK TY NIGDY SIE NIE SKOŃCZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~ buntownik osa
  ponad rok temu ocena: 73%  80
  Zacny idioto. Ze jesteś mieszczuchem to nie znaczy panem.... Rolnik ciężko pracuje nao by cie utrzymać. wstaje o 5 tak jak powiedziałeś ale sie nie opierdala jak ty przed biurkiem, tylko pracuje by wykarmić zwierzęta i rodzine!!! szacunku troche dla nas!!!!! a po za tym nie 2-3 miesiące pracuje. tylko cały rok. Te 2-3 miesiące są to zniwa, a o kolejnych zapomniałeś? o uprawach, siewach, naworzeniach, itd.. żebyś miał jakiś chleb kupić w splepie? Dla porównania ty odbębnisz robote 10-12 godz. i jesteś wolny w dupie masz reszte, na urlop se wyjedziesz dom zamykasz i nic cie nie obchodzi, a tymczasem rolnik musi świątek piątek czy niedziela za...dalać bo by inaczej wszystkoszlak trafiło TA WOJNA MIĘDZY NAMI A TAKIMI DEBILAMI JAK TY NIGDY SIE NIE SKOŃCZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~ Wlkp
  ponad rok temu ocena: 86%  79
  A co z moeszkańcami, rolnikami w obrębie kilkudziesięciu kilometrów? Oni nic nie dostaną, złamanego grosza. A na czym będą obsiewać pola? Na tym "pustkowiu", ktore powstanie? A o wodzie, a raczej o problemach z jej dostępnością, dla całego regionu już nie wsopmnę.
  ~ Dior
  ponad rok temu ocena: 82%  78
  Widać że w naszym kraju są tylko egoiści.Zamiast wszyscy razem solidarnie się trzymać po prostu nam zazdroszczą!!!domów samochodów ,traktorów PRACY od rana do wieczora też??? Na wsi nie brakuje miejsc pracy !!!ale gdzie lepiej jest odbębnić 8 godz i do domku.Nic nie mam przeciwko.Nikt nikomu nie powinien niczego Wypominać ! Wy chcecie pracować my też chcemy pracy i godnego życia.Gospodarstwa powstają z pokolenia na pokolenie tak jak i firmy w których pracujecie.Po co Wam ta kopalnia ? myślicie że prace dostaniecie w niej ?ha ha w 100% składajcie już podania bo możecie nie zdążyć tak jak dzisiaj do pracy.Wszyscy wszystkich obrażają a nie o to chodzi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Młody
  ponad rok temu ocena: 80%  77
  Gdy czytam poniższe komentarze aż serce ściska. Wierzyć się nie chce, że MY POLACY potrafimy być tacy obłudni. Wypisujecie tu na rolników, wyzywacie od najgorszych, na składki ubezpieczeniowe się powołując i drogi sprzęt wypominając... A w ogóle wiecie, jak od środka wygląda ich praca? Pochodzę z gospodarstwa i pamiętam, że od dziecka z rodzicami i dziadkami w polu pracowałam. Święta, nie święta, weekendy i dni powszednie. Praca w brudzie, smrodzie, w deszczu i skwarze... Każdy dzień to była modlitwa, żeby nie zalało pola, żeby świnie nie potaniały, żeby wiatr dachów nie strącił... A kiedy już się udało i na tej ziemi cokolwiek urosło - kolejne modlitwa - niech ktoś to kupi a nie z zagranicy sprowadza. Ciągniki to inwestycja a nie widzimisię. Tu jednak inny problem poruszony - kopalnia pod nosem, degradacja środowiska... Zastanówcie się nad tym, nie bądźmy hipokrytami.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dior
  ponad rok temu ocena: 79%  76
  Tak dobrze pamiętających więcej!!!Pozdrawiam
  ~ rv
  ponad rok temu ocena: 79%  75
  Nie zapominajcie że całe leszczyńskie na rolnictwie stoi. To nie tylko rolnicy. To pracownicy mleczarni, cukrowni, pudliszek, zakładów mięsnych, mechanicy sprzętów rolniczych itd. I jak oni zbiednieją to wyludnią się galerie i dyskoteki. Sklepy i warsztaty samochodowe zaczną zwalniać. Pieniędzy z p[odatków może zabraknąć chociżby na odśnieżanie ulic. O robotę będzie jeszcze trudniej. I do tego syf w powietrzu z kopalni za oknem. A w raz z tym spadną ceny nieruchomości, które bardziej waż pogrążą niż kredyt we frankach. A kopalnia? W nowych pracuje kilkadziesiąt osób! A jak za zabraknie wody w ujęciach dla Leszna? Nie można wywiercić głębszych studni bo głębiej woda jest zasolona i nie nadaje się do picia. Wówczas wodę będzie trzeba sprowadzać z daleka. Kopalnia zapłaci? Najpierw pewnie powie, że trzeba udowodnić że to jej wina. Zanim udowodnicie to w sądzie to miną lata. I co jesteście pewni że woda nie zdrożeje? Jesteście pewni że podlejecie trawnik wodą z własnej studni?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ghj
  ponad rok temu ocena: 71%  74
  I do tego wyjałowienie gleby.
  ~ Antonow
  ponad rok temu ocena: 29%  73
  ROLNICY zacznijcie płacić ZUS 1000zl a nie 300zł to pogadamy komu tak źle się dzieje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kamil
  ponad rok temu ocena: 14%  72
  dokładnie powinni płacic 100zł......................
  ~ SIBRY
  ponad rok temu ocena: 24%  71
  od zawsze !!! jak widza nieudacznikow umiejacych kabany wypasac czy wrzuc do koryta cokolwiek byle zarzre to sie zlitowali i taaka stawka !!!! jak mam 1043 prawie zł co miesiac !!!!!!!! burak 300 na kwartał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! maszyny za darmo !!!!!!!! i nic nie robienie!!!!!!!!!
  ~ rolnik
  ponad rok temu ocena: 13%  70
  300 zł? Tyle płacimy na kwartał.
  ~ 1
  ponad rok temu ocena: 57%  69
  300 zł, wow super tylko od kiedy krus jest taki tani??
  ~ ryfka
  ponad rok temu ocena: 76%  68
  A ty zacznij wstawać o 5 rano krowy wydoić i skończ robotę o 21 to pogadamy o składkach
  ~ wlkp
  ponad rok temu ocena: 65%  67
  Kolejny raz powtórzę - w tym strajku chodzi głównie o kopalnie a nie to, że rolnicy mają się źle.. chodzi o to, że stracą np swój dorobek pokoleniowy..
  ~ eeeee
  ponad rok temu ocena: 34%  66
  Jak kopalnia będzie to kto pierwszy bedzie szedł do roboty do kopalni? bambry
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wlkp
  ponad rok temu ocena: 57%  65
  A gdzie będą mieli iść skoro ich gospodarstwa przepadną? ;]
  ~ Barbara
  ponad rok temu ocena: 59%  64
  debil......... to jedyne zasuwa się po przeczytaniu tej "wypowiedzi"
  ~ lesio54
  ponad rok temu ocena: 23%  63
  Widać że tu same wsioki siedzą i z nudów głupoty piszą , do roboty ćmoki!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 123
  ponad rok temu ocena: 75%  62
  Swoim komentarzem najlepiej przedstawiasz, ze "wsiokiem" i "ćmokiem" to jestes Ty sam.
  ~ pracownik
  ponad rok temu ocena: 25%  61
  SZczęść Bożę kopalni !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qqłka
  ponad rok temu ocena: 0%  60
  Szczęść Boże Tobie. Kopania i elektrownia może pogorszyć Twoje zdrowie. Stań po właściwej stronie mocy :)
  ~ Polak
  ponad rok temu ocena: 60%  59
  ~Wlkp - jeśli nie podlizał się komuś to nie ma szans ;) kopalnia odkrywkowa to głównie ciężkie urządzenia a takie firma ma już swoje i swoich operatorów. Jedynie co może wówczas kopać rowy przy budowie dróg dojazdowych.
  ~ Wlkp
  ponad rok temu ocena: 70%  58
  I daj Boże aby sytuacja cie zmusiła do tego, aby prosić o pracę w tej kopalni!!! ;]
  ~ Niedlakopalni
  ponad rok temu ocena: 78%  57
  Osoby, którym tak się rozchodzi o dojazd do pracy chyba zapomniały, że gdy powstanie kopalnia to tę pracę mogą stracić! Przecież ucierpią na tym nie tylko rolnicy, ale też inne przedsiębiorstwa, niekoniecznie związane z rolnictwem. To tylko kwestia czasu, gdy ich firmy upadną, bo nie będzie chętnych na ich produkty lub usługi...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Polak
  ponad rok temu ocena: 43%  56
  Za rolnikami stracą prace pośrednicy, przewoźnicy. Ogółem 5 tys ludzi jak nie więcej ;) jedna gałąź gospodarki jest bliżej związana z innymi więc liczba bezrobotnych wzrośnie..
  ~ tak
  ponad rok temu ocena: 19%  55
  mądrze prawisz buraku po podstawówce co gnój sipruje........
  ~ Wlkp
  ponad rok temu ocena: 52%  54
  Ot co! Mądre słowa.
  ~ Maksymiik
  ponad rok temu ocena: 22%  53
  No widać widać jakie wieśniaki biedne są. Ciągnikami jeżdżą po parę set tysięcy. A papę drą pierwsi, że w dupie źle. Won z PSL . Wieśniaki do ZUS i opodatkowania podatkiem dochodowym !! Co to inna lepsza kategoria ludzi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bb
  ponad rok temu ocena: 78%  52
  wypowiedź nieudacznika, który nic w życiu nie osiągnął, trochę szacunku dla ludzi pracy
  ~ Wlkp
  ponad rok temu ocena: 79%  51
  Ciągnikami, które będą spłacać pół życia :]. Czy wy udajecie, czy serio nie rozumiecie, ze Oni nie walczą tylko o siebie ale i o cały Nasz region (o was, miastuchy, też) !
  ~ Sołtys
  ponad rok temu ocena: 24%  50
  Protest inspirowany przez Mać***iaka i Janow****wą. Piorą mózgi bambrom a swoje interesy i lody kręcą i się śmieją . Taka sytuacja. A ja jako mieszkaniec wsi do likwidacji mówie Wam - Róbta kopalnie ! Tylko dobrze zapłaćcie ! i tyle.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qqłka
  ponad rok temu ocena: 67%  49
  Czy to ty wypisujesz bzdury o Maćkowiakach, że syn w ARIMR miał być szefem - jest? Nie. Że na ich ziemi wiatraki stoją? Stoją? Nie. Że Maćkowiak starostą będzie. Jest? Nie. I tak można by wymieniać. Zżera cię nienawiść mały człowieku. I byleby zaszkodzić komuś, podpaliłbyś wszystko albo i dziurę w ziemi zrobił, tak żeby sąsiadowi pole wyschło. A sumienie ?
  ~ pracownik
  ponad rok temu ocena: 24%  48
  Właśnie widać jak sobie radzicie utrudniając ludziom życie napisałem ci wyrażnie i nie mam więcej ochoty z takim pampuniem się przemawiać WIDŁY I DO GNOJU
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dior
  ponad rok temu ocena: 70%  47
  Strajk jest legalny.od dawna wiedzieliście że będzie blokada drogi.Więc o co chodzi? Jak ktoś chciał i jest inteligentny to do pracy dojechał bez Problemu,ale może trzeba było wyjechać wcześniej?Walczymy nie tylko w naszym interesie ale Wszystkich.Co Wy rozumiecie?Rolnicy mają stracić wszystko okoliczne firmy również w których pracują tysiące ludzi .
  ~ Wlkp
  ponad rok temu ocena: 71%  46
  Był objazd? Był. Była inf wcześniej o utrudnieniach i objeździe? Była. Jak ktoś jest rozgarnięty to sobie poradził i nie miał problemu z dojazdem. A Ci, którzy tak na nich "jadą" powinni być na miejscu osób, które mają stracić wszystko, na co pracowała rodzina przez pokolenia.
  ~ pracownik
  ponad rok temu ocena: 24%  45
  Do kom dior Widły i do gnoju ! a nie na blokady tyle ci napisze
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dior
  ponad rok temu ocena: 80%  44
  Akurat my potrafimy sobie radzić w każdej pracy!Ty pewnie do GNOJU byś się nie nadawał.Pan z MIASTA tylko że papiery ze WSI.
  ~ Dior
  ponad rok temu ocena: 62%  43
  Do Ja Zablokuj to cie wywieziemy :-)))
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lol
  ponad rok temu ocena: 26%  42
  a ja w dupie mam wasz protest! do Leszna pojechałem sobie elegancko przez Góre, a kopalnia i tak będzie :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja
  ponad rok temu ocena: 27%  41
  ja na wiosne zablokuje dojazdy do pol :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mmichalinka
  ponad rok temu ocena: 63%  40
  to cie traktorek ogrodowy staranuje ;)))
  ~ mmichalinka
  ponad rok temu ocena: 64%  39
  to cie traktorek ogrodowy staranuje ;)))
  ~ pracownik
  ponad rok temu ocena: 23%  38
  do kom dior Posłuchaj buraku gdybyś wraz ze swoimi burokami miał troche rozumu we łbie to byś tak ruchliwej trasy nie blokował Pomyślałes że ludzie do pracy jada ,że ludzie maja swoje sprawy ,dojazd do lekarzy itk ale bambrusow to nie obchodzi bo w dupie to maja ,nie przejmują sie tym tylko blokuja to ja mam ich zalować Chcesz utrudniać życie razem z tymi bambrusami to wyp..... do Warszawy i tam blokuj gamoniu a nie utrudniaj życia ludziom ktorzy sie do pracy spiesza i przez tę popiepszoną blokade muszą sie swoim przełozonym tłumaczyc przez takich buraków
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nat
  ponad rok temu ocena: 81%  37
  Strajk zaczynał się o 10 więc "normalny" człowiek już w pracy by siedział a jak ktoś jest obibokiem i się leni nazywając to pracą to jego problem :P zamień swój tydzień na tydzień w gospodarstwie to rolnika po dupie będziesz całował że robi co robi
  ~ Dior
  ponad rok temu ocena: 70%  36
  Są pociągi ,można tez objazdem się dostać spokojnie BURAKU a co do pracy to Wam się aż tak nie spieszy,a przełożony na pewno wiedział o proteście.Radze Ci zostań dzisiaj pod pracą na Noc bo kto wie czy jutro zdążysz :-))) !!!
  ~ romeo
  ponad rok temu ocena: 24%  35
  hahahah a ludzie w Warszawie nie pracują? :O a Ty bambrze z wiochy gdzie do tej pracy jedziesz, do wielkiego miasta? sami mądrzy wszędzie
  ~ michalinka
  ponad rok temu ocena: 72%  34
  przeciez wy miastuchy odliczacie aby od weekendu do weekendu wiec jak ktos posiedział w aucie stojac w korku to sie cieszy a nie pisz że mu spieszno do pracy było
  ~ michalinka
  ponad rok temu ocena: 65%  33
  przeciez wy miastuchy odliczacie aby od weekendu do weekendu wiec jak ktos posiedział w aucie stojac w korku to sie cieszy a nie pisz że mu spieszno do pracy było
  ~ qqłka
  ponad rok temu ocena: 75%  32
  widzisz tylko czubek własnego nosa.
  ~ wielkopolanka
  ponad rok temu ocena: 77%  31
  Ci rolnicy zapieprzają świątek piątek i niedziele, od świtu do nocy aby mieć na życie. Te ciągniki to ich narzędzie pracy tak, jak dla urzędnika komputer. Czym innym uprawiać pola? ;] ta kopalnia zniszczy nie tylko rolnictwo, dotknie też "mieszczaństwa". Ciekawe jakie będzie wtedy Wasze nastawienie. Zagłębcie się najpierw w temat a później komentujcie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Polak
  ponad rok temu ocena: 75%  30
  jeden z nielicznych głosów rozsądku :)
  ~ Polak
  ponad rok temu ocena: 75%  29
  jeden z nielicznych głosów rozsądku :)
  ~ JML
  ponad rok temu ocena: 73%  28
  Każdy obraża rolników, którzy walczą o swoje. Wytykacie im dobry, drogi sprzęt. Normalne, polskie społeczeństwo nie może się połączyć w jedność i wspólnie zawalczyć o dobro ogółu. Przynajmniej coś robią, nie chcą stracić swoich domów, gospodarstw, ojcowizny. Jak strajkują lekarze, nauczyciele, pielęgniarki to nikt nic nie mówili. Ale jak rolnik wyjdzie na ulice, to każdy go z błotem zrównuje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Polak
  ponad rok temu ocena: 79%  27
  dokładnie, każdy pluje a zapomniał, że nie chodzi tu tylko o rolników a o cały nasz region i o nas samych. Widocznie chcą żyć w syfie z tej kopalni i wciągać to powietrze :) dawno chyba nie widzieli krajobrazu Chin opalanym tym tanim bezwartościowym węglem brunatnym..
  ~ LOl
  ponad rok temu ocena: 20%  26
  Jeszcze blokują czy się zwinęli ????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Edzio
  ponad rok temu ocena: 28%  25
  Zamiast jechać na Warszawę, to oni blokują i utrudniają życie nam na miejscu. Byłem za nimi,teraz jestem przeciw. Buractwo i wieśniactwo, słoma z butów wyłazi!!! KOPALNI TAK TAK TAK!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Polak
  ponad rok temu ocena: 77%  24
  a ty gdzie byś najpierw protestował, że dzieje się krzywda nie tylko tobie a całemu twojemu regionowi? Pojechałbyś do Warszawy powiedzieć, że w Rawiczu ktoś coś chce budować i stracę robotę i dom nad głową? Z góry by cię olali bo byś był ty i garstka ludzi, która wie, że będzie to druzgocące reszta będzie siedzieć w domu. Najpierw trzeba pokazać ludziom, że coś takiego jak PAK chce zniszczyć nasz region, uświadomić w tym społeczeństwo by razem z rolnikami wyszli na ulice dopiero później jechać na Warszawę i zrobić tej liberalnej swołoczy antypolskiej piekło na ziemi i zawalić ich palącymi kołami ;)
  ~ Dior
  ponad rok temu ocena: 77%  23
  Pracownik Bambus to jesteś Ty !nie radzicie sobie w życiu a Rolnikom traktów zazdrościcie ?Gdyby musieli końmi robić jak kiedyś też by robili żebyście mieli co jeść.Mieszczuchy pochodzenia Wiejskiego !!!Chcesz mercedesa i super dom ? Do kopalni z motykami ,ale nie tu ! może zechcą Was na śląsku ;-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ olo
  ponad rok temu ocena: 21%  22
  same lepsze fury
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nie wstydze sie
  ponad rok temu ocena: 76%  21
  Już czytam te komentarze obrażające rolników, że takie traktory, to tamto... Nie kupuje nikt traktora 250 koni meczanicznych aby uprawić 10 ha pola! OT TAKIE MAMY ROLNICTWO W NASZYM ROGIONIE! TAK ROZWINIETE!!!! ALE żeby ktoś Rolników - nie stanie się nigdy!!! Rolnictwo to nasza duma regionalna!! tak jak Polska na świecie słynie z pięknych lasów tak nasze powiaty słyną z bogatej kultury rolnej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pracownik
  ponad rok temu ocena: 27%  20
  popieram kom ola Jak sie bambrusom nudzi to niech sie do roboty wezmą a nie drogi blokuja widły i do gnoju
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dior
  ponad rok temu ocena: 70%  19
  Bravo qqłka Ja również zapraszam na moje pole.Jakoś jak są potrzebni pracownicy to ich BRAK niby jest bezrobocie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ typ
  ponad rok temu ocena: 30%  18
  Parobków szukasz a sam w miescie w fabryce robisz wieśniaku
  ~ lesio54
  ponad rok temu ocena: 23%  17
  Parobków szukaj w rodzinie i u sąsiadów a nie w mieście buraku!!!!
  ~ qqłka
  ponad rok temu ocena: 51%  16
  ciągnik "wypasiony" to normalny środek produkcji w rolnictwie - koniem nie zaorze - i taki ciągnik to nie mercedes do szpanu. Rolnik nie ma gotówki, bo wszystko musi reinwestować w produkcję. Rolnik może sprzedać gospodarstwo za milion i więcej, ale wtedy miastowe jeść będą chińskie zupki. Znowu próby napuszczania miastowych na wieś. Polecam nająć się do żniw i zobaczyć jaka to "lekka" praca.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dior
  ponad rok temu ocena: 82%  15
  Popieram w 100% walczmy o Swoje to Nasza ciężka praca i nasz Chleb i mleko.Wszystkim mądrym życzę żeby zabrakło im chleba i mleka itd.Chcą nam zabrać najlepsze ziemie.Jak się pracuje się ma a my pracujemy soboty ,niedziele i święta.Najwięcej się udzielają ci którzy nie mają pojęcia o co w tym wszystkim chodzi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Polak
  ponad rok temu ocena: 75%  14
  NIE dla postkomunistycznej swołoczy, która zamierza jeszcze bardziej okraść nasz kraj! Teren Wielkopolski to teren rolny i takim pozostanie. Rząd na bruk, bruk na rząd!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gx
  ponad rok temu ocena: 74%  13
  Jak im zazdrościsz to się bież do roboty.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Olo
  ponad rok temu ocena: 23%  12
  A tak przy okazji proponuje podszkolić ortografie ;-)
  ~ Olo
  ponad rok temu ocena: 24%  11
  Zasuwam i płacę normalny Zus ( ponad 1000 na miesiąc ) a nie jak cwaniactwo 300 zł na Kwartał Krus no i ludzi na drogach nie blokuje z tego powodu.
  ~ Olo
  ponad rok temu ocena: 28%  10
  Zasuwam i płacę normalny Zus ( ponad 1000 na miesiąc ) a nie jak cwaniactwo 300 zł na Kwartał Krus no i ludzi na drogach nie blokuje z tego powodu.
  ~ Olo
  ponad rok temu ocena: 27%  9
  Zasuwam i płacę normalny Zus ( ponad 1000 na miesiąc ) a nie jak cwaniactwo 300 zł na Kwartał Krus no i ludzi na drogach nie blokuje z tego powodu.
  ~ Olek
  ponad rok temu ocena: 30%  8
  Patrzcie ludzie jak źle Ci rolnicy maja . Same John Deer'y, DEUTZ-FAHRy po parę setek tysięcy. No bieda że aż piszczy!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ewka
  ponad rok temu ocena: 65%  7
  nawet nie wiesz jak to jest być rolnikiem więc sie nie wypowiadaj lepiej. To jest podstawowy sprzęt do pracy bez niego nie da się nic zrobić.... nie wiesz jakie jest życie na roli, żeby zapracować na taki ciągnik za parę tysięcy trzeba mieć odłożone bardzo dużo wkładu własnego lub nawet niektórzy zastawiają swoje gospodarstwo aby nabyc taką rzecz. Życie na roli jest ciężkie ale Miastuchy tego nie wiedzą a przecież jedzą codziennie produkty, które rolnicy produkują. niekiedy nie mając z tego żadnego zysku. produkcja niekiedy jest droga, nieoplacalna...
  ~ jacek
  ponad rok temu ocena: 73%  6
  rolnicy mają bardzo dobrze! jeżdza lepszymi traktorami, maja dobre sprzety do uprawy swych pól, chata zrobiona, dlatego protestuja!! bo nie chca miec gorzej niż mają !! godnie żyją i o to walczą!!!!!!!!!!!!!!!! popieram ich
  ~ podatnick
  ponad rok temu ocena: 72%  5
  Popieram protest przeciwko kopalni ale forma jest bardzo zła. Nie zrobiliście na złość żadnemu ministrowi czy innemu krawaciarzowi tylko normalnym ludziom którzy też chcą normalnie pracować i żyć.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja
  ponad rok temu ocena: 64%  4
  Debilem jestes ty ze tak wlasnie to skomentowales .. Zapewne.nawet nie wiesz o co chodzi z tym protestem pozdrawiam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kierowca
  ponad rok temu ocena: 23%  3
  Banda debili z rolników tylko oni mają krzywdę a kierowcy stoją i czas im sie konczy masakra lepery blokowac na pole
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bb
  ponad rok temu ocena: 13%  2
  popieram to jest debli
  ~ jankowiakkarolina1
  ponad rok temu ocena: 70%  1
  Sam jesteś de..