Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wóz zapalił się w trakcie jazdy. Kierowca podróżował sam

› Wypadki 8 miesięcy temu    29.12.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Koszkowo. Pożar dostawczego busaKoszkowo. Pożar dostawczego busa fot. OSP Borek Wlkp.

Całkowicie spłonął samochód dostawczy, który w nocy zapalił się na drodze wojewódzkiej pomiędzy Studzianną a Koszkowem.

Strażacy otrzymali alarm dziś w nocy, o godz. 4.14. Wiedzieli, że pomiędzy Studzianną a Koszkowem płonie dostawczy bus. Do działań zadysponowano 2 zastępy OSP z Borku Wlkp. oraz jeden wóz JRG z komendy powiatowej w Gostyniu.

Po dojeździe na miejsce poząru ustalono, że samochód zapalił się w trakcie jazdy, a podróżował nim tylko kierowca, który był na zewnątrz.

Bus stał na poboczu drogi wojewódzkiej 437, prowadzącej w kierunku Dolska i strażacy mogli przystąpić do działań gaśniczych. Podali dwa prądy wody. W sumie zużyli 5 tysięcy litrów wody. Samochód dostawczy spłonął całkowicie, a przyczyną pożaru - jak ustalono - było zwarcie instalacji elektrycznej w komorze silnika.

Co wrzucają mieszkańcy do kanalizacji sanitarnej? Wyobraźnia nie zna granic - KLIK

Nie była to jedyna "nocna" akcja gostyńskich służb podczas weekendu. W nocy z piątku na sobotę (27 grudnia, po godz. 23.) przy drodze wojewódzkiej 434 (ul. Poznańska) w Gostyniu dachował samochód osobowy, w którym podróżowały 4 młode osoby. Było ślisko, a 18-letni niedoświadczony kierowca auta prawdopodobnie zlekceważył ostrzeżenia o zamarzaniu mokrych nawierzchni dróg i pozwolił sobie na zbyt szybką jazdę.

Ponieważ nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, nie zapanował nad pojazdem i opel astra zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie pojazd dachował. W kolizji nikt niezostał ranny. Policja ustaliła, że kierowca był trzeźwy, a za spowodowanie kolizji ukarała go mandatem i 6 punktami karnymi.

 

CZYTAJ, jak auto zmiotło przystanek i dachowało w rowie - KLIK

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ 73
  8 miesięcy temu ocena: 100%  2
  a osp ZALESIE też nie było ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pse
  8 miesięcy temu ocena: 100%  1
  A osp Mszczyczyn nie brało udziału w akcji?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji