Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Woźny dał sygnał do rozpoczęcia

› Kultura i Rozrywka 7 miesięcy temu    11.11.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Gra miejska ma pokazać, że Narodowe Święto Niepodległości możemy obchodzić także poprzez zabawę, choć edukacyjnąKrobia. Gra miejska ma pokazać, że Narodowe Święto Niepodległości możemy obchodzić także poprzez zabawę, choć edukacyjną fot. Bogdan Bujak

Pięć zadań i jedno dodatkowe mieli do wykonania uczestnicy VII Krobskiej gry miejskiej „Byliśmy Polakami”. Jak co roku fabuła związana była z wydarzeniami z historii miasta i okolic - tym razem skupiono się na okresie II wojny światowej.

Ponad 100 uczestników zebranych w 4-osobowych drużynach postanowiło zmierzyć się z grą przygotowaną przez Stowarzyszenia Ziemia Krobska. Oprócz chęci wyciągnięcia mieszkańców z domu, aby „cieszyli się wolnością”, którą przed ponad 100 laty wywalczyli przodkowie zabawa miała także drugi cel.

– Nawiązując bezpośrednio do tematu gry chcieliśmy młodzież zachęcić do bliższego poznania historii Krobi i jej mieszkańców. Często jest niestety tak, że młodzi ludzie nie znają nazwisk, nie znają wielu faktów istotnych dla miasta. Jest to uzasadnione z drugiej strony, bo program nauczania w szkołach mamy, jaki mamy i o tej historii mówi się bardzo niewiele czy czasami w ogóle – tłumaczą organizatorzy.

Grę przed krobskim ratuszem otworzył Adam Sarbinowski uosabiający woźnego magistrackiego z tamtego okresu, Stanisława Andrzejewskiego. Pierwsze zadanie miało wybitnie patriotyczny charakter, gdyż wiązało się z odśpiewaniem przez wszystkie 26 drużyn Mazurka Dąbrowskiego. Po nim kapitanowie zespołów otrzymali instrukcje, z którymi wraz ze swoimi towarzyszami zapoznali się i wyruszyli w drogę. Wykonując „próby” odwiedzili m.in. pałac biskupi, Wyspę Kasztelańską czy budynek liceum.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, przez co musieli przebrnąć uczestnicy gry znajdź "Życie Gostynia" w przyszłym tygodniu. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!